Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#1 2008-10-31 16:01:47

zenek1987

Użytkownik

192436
Skąd: Lubartów/Lublin
Zarejestrowany: 2008-09-26
Ujeżdżam: Suzi Bandit S600

Oszczędna jazda

Co polecacie? W jakim zakresie obrotów jeździć? Jakie obroty stale utrzymywać? Jakie macie doświadczenia:)?

Offline

 

#2 2008-10-31 17:17:07

masher1000

Godfather

1087966
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: black B6 '99 + B12,5 K7
WWW

Re: Oszczędna jazda

Według mnie najbardziej oszędna jazda jest w okolicach 5,5-6,5 tys. obr. Co prawda silnik ma wtedy spore wibracje (szczegolnie przy 5,5) ale tak mi mniej wiecej wyszlo. Jazda na zbyt niskich obrotach (w stosunku do biegu) typu 3,5-4 tys obr na 6-stce też wcale nie jest oszczedna bo silnik sie meczy przy kazdym nawet malym przyspieszaniu i musi leciec duzo benzynki zeby go rozbujac.
No i oczywiscie nie tylko jazda na nie wysokich obrotach ma znaczenie ale rowniez czeste redukcje biegow przy wyprzedzaniu, nie zaciaganie manety 0-1 itd.


__________________
Born to be Bandit
http://img128.imageshack.us/img128/1609/avtkl4.gif

Offline

 

#3 2008-10-31 17:41:22

MOTOMYSZOR

Użytkownik

3863132
Skąd: Irlandia
Zarejestrowany: 2008-10-29
Ujeżdżam: Bandit 1200 S '99.

Re: Oszczędna jazda

u mnie przy 3-4 tyś najlepiej jest........ spokojnie rekreacyjnie. Po prostu spokój prawej ręki i masz ekonomicznie......


B12S '99. Czarny mat.
Nigdy, w żadnych okolicznościach nie bierz jednocześnie proszka nasennego i środka przeczyszczającego.

Offline

 

#4 2008-10-31 18:33:18

serch

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-01

Re: Oszczędna jazda

4-6 tysiecy tak wypadla najbardziej ekonomiczna jazda w ruchu miejskim oko 5L z kawalkiew wyszlo/100km

Offline

 

#5 2008-10-31 19:49:52

BPT

Użytkownik

1357388
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-04
Ujeżdżam: Czerwonego GSF600N '97
WWW

Re: Oszczędna jazda

no ja tak chyba w okolica 7 - 8 tys zmieniam biegi i mi wychodzi ok 6 l
no i jeszcze jak leci się do 120 km\h to nie ma tragedii, ale jak już szybciej to podobno wir się zaczyna robić


Wiosno przychodź, Bandit już jest gotów

Offline

 

#6 2008-10-31 20:34:00

radekb

Moderator

2385412
Call me!
Skąd: Krasny Las
Zarejestrowany: 2007-11-23
Ujeżdżam: B12S K1 i DRynda

Re: Oszczędna jazda

A w ogóle, to skąd taki pomysł, aby motocyklem jeździć ekonomicznie? One chyba nie do tego są konstruowane?
Lupo TDI podobno jest ekonomiczny, ale nie Bandzior.


601 242 597

Offline

 

#7 2008-10-31 20:55:12

krzysztofmielnik

Ojciec Moderator - Naczelny Baner PBC

2593112
Call me!
Skąd: Rybnik / Katowice
Zarejestrowany: 2008-03-29
Ujeżdżam: XL1000V '00

Re: Oszczędna jazda

Nie tylko obroty silnika są ważne, ale przede wszystkim styl jazdy. W mieście i na trasie staram się dynamicznie rozpędzać wykorzystując wszystkie przełożenia, a potem jadąc na ostatnim biegu reguluję prędkość gazem. Płynna jazda bez zbędnego pałowania i ostrego hamowania wpływa najbardziej na ekonomiczność. Staram się utrzymać taką prędkość przelotową na jaką pozwalają mi przepisy i warunki na drodze. Wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe, ale najważniejsze jest utrzymać płynność jazdy. Jak w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h, 99% kierowców jedzie szybciej, to w tym momencie miedzy nimi jechać dokładnie 50 to zakrawa na samobójstwo (spiętrzamy ruch i zmuszamy innych do wyprzedzania; jeśli rośnie zagęszczenie pojazdów wokół nas, to i rośnie ryzyko, że któremuś puszczą nerwy i wykona jakiś dziwny manewr, nie zważając w ogóle na naszą obecność).
Trzymając właściwy odstęp - i przed i za sobą - jedzie mi się najspokojniej i łatwiej mi obserwować sytuację na drodze. Wyprzedzam tylko, kiedy muszę, bo każde niepotrzebne wyprzedzanie to większe spalanie. Motocykl ma ogromny zapas mocy, bieg w dół, albo dwa - wyskakuje jak z procy i jestem z przodu. Ma to sens, jeśli na drodze nie ma ruchu. Jeśli jednak widzę przed sobą sznurek aut i wiem, że wyprzedzenie jednego, dwóch, czy trzech nic nie zmieni, bo dalej będę miał przed sobą sznurek samochodów, to odpuszczam takie wyprzedzanie. Załóżmy, że przed każdym autem zrobię redukcję i przegazówkę, i będę czekał przez pół minuty z wyjącym silnikiem na podwyższonych obrotach na jakąś lukę, żeby wyprzedzić, to efekt będzie taki, że ja przesunę się o jedno auto w korku, a Bandzior łyknie tyle paliwa, że zaraz będę miał wielki post w baku. Z resztą jak dojedziemy do świateł to prawdopodobnie znowu będę stał obok pomarańczowego Tico, na którego wyprzedzenie przepaliłem X paliwa i straciłem w stresie Y kalorii
Obserwuję drogę przed sobą, po bokach, znaki, światła i innych uczestników ruchu. Jeśli przewiduję, że nie zdążę przejechać skrzyżowania na zielonym, albo jeśli widzę, że stoi dużo samochodów na czerwonym, to odpuszczam gaz i hamując silnikiem powoli dojeżdżam do świateł. Jeśli jest miejsce, przeciskam się na sam przód i wyskakuję przed peleton. Zielone, rura, 1, 2, 3... maksymalna prędkość dopuszczalna, żeby nieco odskoczyć od samochodów. Nie lubię wielkiej roszady (prawy-lewy, lewy-prawy pas) na dojeździe do świateł i licznych przetasowań, kiedy wszystkie samochody ruszają. Jedni kierowcy chcą przycisnąć, inni maaają czaaas, na drodze robi się nerwowo i tłoczno, więc wolę, żeby mnie tam nie było. Nie muszę być pierwszy i nie muszę udowadniać, że motocykl jest szybszy. Parafrazując: "Mam Bandziora i nie zawaham się go użyć"
To tyle, jeśli chodzi o moje doświadczenie. Przy takim stylu jazdy mój B12N'98 spala w mieście ok. 6,0-6,5 l/100km. Mógłby mniej, ale nieraz daję się ponieść przyjemności odkręcania


Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia

PBC gratulujemy Moderatorów.

Offline

 

#8 2008-10-31 21:27:50

Derik

Użytkownik

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2007-11-23
Ujeżdżam: GSF600N 2000 BLUE
WWW

Re: Oszczędna jazda

radekb napisał:

A w ogóle, to skąd taki pomysł, aby motocyklem jeździć ekonomicznie? One chyba nie do tego są konstruowane?
...

Autorowi postu (tak myślę) chodzi o przyjemność z jazdy bez rujnowania portfela.

Offline

 

#9 2008-10-31 21:48:11

Tolinek

Iskierka

Skąd: Wrocław/Ryn
Zarejestrowany: 2008-07-02
Ujeżdżam: B12N 2002'
WWW

Re: Oszczędna jazda

DerikGSF napisał:

radekb napisał:

A w ogóle, to skąd taki pomysł, aby motocyklem jeździć ekonomicznie? One chyba nie do tego są konstruowane?
...

Autorowi postu (tak myślę) chodzi o przyjemność z jazdy bez rujnowania portfela.

Się nie da!!!

Pozdrawiam!
Bartek


__________________________________________________________
Łyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyn................

Offline

 

#10 2008-10-31 22:39:29

Jacekrysiek

Użytkownik

Skąd: londyn/ostrowiec sw
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: czarny 600S '01

Re: Oszczędna jazda

ja tez wiele razy chcialem sprawdzic ile spali bandzior przy spokojnej jezdzie w miescie i...i sie nie da.teraz mi wychodzi 6- 6,5 bo zimno jest i duzo ssie na poczatku 5,10 minut zanim wsiade musi possac bo inaczej dupa zbita,ale latem to mi troche mniej wychodzilo tak 5,5-6 ale ja spokojny jestem .nie scigam sie z r1.czasem fazerki tylko ...


never trade luck for skill

Offline

 

#11 2008-10-31 23:24:27

Tolinek

Iskierka

Skąd: Wrocław/Ryn
Zarejestrowany: 2008-07-02
Ujeżdżam: B12N 2002'
WWW

Re: Oszczędna jazda

Jacekrysiek napisał:

i...i sie nie da.

Ktoś tu coś pisał o nie dawaniu w palnik w poście o regulacji zaworów hehehe


Pozdawiam!
Bartek


__________________________________________________________
Łyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyn................

Offline

 

#12 2008-10-31 23:38:46

Jacekrysiek

Użytkownik

Skąd: londyn/ostrowiec sw
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: czarny 600S '01

Re: Oszczędna jazda

nawet mi nic nie mow wczoraj przypierd...w ciezarowke nie mam ochoty na zarty.przód mam krotszy o jakies 15cm a to tylko dlatego tyle ze nie palowalem wlasnie .haha

Ostatnio edytowany przez Jacekrysiek (2008-10-31 23:39:14)


never trade luck for skill

Offline

 

#13 2008-10-31 23:43:30

Tolinek

Iskierka

Skąd: Wrocław/Ryn
Zarejestrowany: 2008-07-02
Ujeżdżam: B12N 2002'
WWW

Re: Oszczędna jazda

!!!!!!!!!!!!!!!
Jacek, ewrybady kul? Lagi to pierdnięcie, sam wymienisz. Mam nadzieję, że tylko potłuczony a nie połamany!

Pozdrawiam!
Bartek


__________________________________________________________
Łyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyn................

Offline

 

#14 2008-11-01 09:31:26

Jacekrysiek

Użytkownik

Skąd: londyn/ostrowiec sw
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: czarny 600S '01

Re: Oszczędna jazda

Mnie sie nic nie stalo oczywiscie .Tam wogole nic wielkiego sie nie stalo po prostu wjechalem w dupsko ciezarowie a ze nie miala spojlera dolnego  to po prostu lampa i owiewki poszly w drzazgi i troche sie ten stelaz na ktorym to mocowane jest przekrzywil ,a lagi nie ruszone .predkosc byla niewielka .No i co powiem jeszcze ze to moja wina bo ruszalismy z krzyzowki ktoś trąbil ja zerknalem w bok, bo cos skuter sie jakis tarabanil kolo mnie i jak spojrzalem do przodu to juz prawie widzialem co ciezarowka wiezie w srodku.Hample tylko zlagodzily strzal.Nie ma co w zdarzeniach opisywac bo wlasnych glupot sie nie opisuje ,a zawsze powtarzam -patrz tam gdzie jedziesz .no i wypatrzylem.ok.jade przejechac sie po zlomowiskach ,moze jakas cala lampe dostane


never trade luck for skill

Offline

 

#15 2008-11-01 09:42:21

Czejen

Użytkownik

1429520
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: Honda CBR 600 F4 Sport '02 #46

Re: Oszczędna jazda

przykro słyszeć takie wiadomości

jak chce jechać oszczędnie to jadę tak jak napisał Igor. 100 - 120km/h wtedy pali kolo 5l/100km czyli wynik świetny.
szkoda tylko, że takim tempem ciężko jest dojechać do punktu docelowego


_________________________________________________
Pamiętaj gdzie Twój Kraj, Gdzie Dom Twój, bratni śpiew,
I Tego nie porzucisz nigdy, Dumy z własnej Ojczyzny !

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotels-world.pl/