Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#61 2009-08-02 13:30:55

Czejen

Użytkownik

1429520
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: Honda CBR 600 F4 Sport '02 #46

Re: autostrady-opłaty

dlatego może już pokój, co Tomek ?


_________________________________________________
Pamiętaj gdzie Twój Kraj, Gdzie Dom Twój, bratni śpiew,
I Tego nie porzucisz nigdy, Dumy z własnej Ojczyzny !

Offline

 

#62 2009-08-02 19:21:54

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: autostrady-opłaty

Luzik


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#63 2009-08-03 13:38:15

anarcho

Użytkownik

Skąd: Zielona Góra / Sulechów
Zarejestrowany: 2008-01-03
Ujeżdżam: B12S 01

Re: autostrady-opłaty

Poważnie warszawiacy nazwali jakąś ulicę "Wisłostradą" LoL ? :>


Je ne sais pas
Je ne comprends pas

Offline

 

#64 2009-08-21 10:14:25

Tomasz

Użytkownik

10073059
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-10-11
Ujeżdżam: Bandita 600N-2001

Re: autostrady-opłaty

Cześć, znalazłem cytowane przez koncesjonariuszy rozporzadzenie dot. opłat za przejazdy: http://static1.money.pl/d/akty_prawne/p … 021075.pdf. Wynika z tego, że ustawodawca deleguje uprawnienia w tej sprawie na ministra infrastruktury.

Rzowiązania są dwa: zbieramy podpisy i wysyłamy apel do ministra lub zbieramy więcej podpisów (100 tysięcy) i składamy obywatelski projekt ustawy w którym będzie odpowiedni zapis co do podziału na kategorie pojazdów.  Nie wiem tylko czy znaleźlibyśmy 100 tysięcy motocyklistów chcących taki projekt poprzeć.
Ostatnio czytałem, że studenci zebrali 100 tysiecy podpisów i złożyli w Sejmie projekt ustawy o zniżkach na bilety. Ostatnio odbyło się pierwsze czytanie i sądzę, ze im się uda to przepchnąć.

Co do strajku włoskiego jestem absolutnie przeciwny. Pomyślmy logicznie w kogo taki strajk uderza: w babeczkę na bramce ? (NIE liczy sobie pieniążki wolniej i już) w urzędników GDDKiA lub Ministra infrastruktury (NIE- powiedzmy sobie szczerze siedzą w biurach i nic ich nie interesuje jednodniowy bajzel na bramkach A2). Ten strajk uderzył w rodziny wracające z wakacji!!! I teraz mamy nastawionych negatywnie kierowców, bo przecież jesteśmy dawcami narządów a dodatkowo blokujemy im przejazd. Zamiast jechać nad morze 9 godzin jechali 13 przez motocyklistów. NIKT TEGO NIE ZROZUMIE I NAS NIE POPRZE.

Ja osobiście jako osoba smigająca na 2 oo nie rozumiem dlaczego nie mam wogóle płacić za przejzad skoro kierowcy samochodów (którymi tez jestesmy) płacą. Jestem natomiast za obniżeniem opłat i to zrozumieją wszyscy.

Takim strajkiem nic nie zdziałamy, bo zrazimy innych do nas i zostanie to wykorzystane przeciwko nam bardzo szybko.

JEDYNYM ROZWIĄZANIEM JEST OBNIŻENIE OŁAT DLA MOTOCYKLI I ZAŁATWIENIE TEJ SPRAWY W CYWILIZOWANY SPOSÓB CZYLI POPRZEZ ZMIANE USTAWY. 
TO TYLKO (ALBO AŻ) 100 TYS. PODPISÓW.

Offline

 

#65 2009-08-24 10:52:21

bazyl

Użytkownik

14278
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-04-14
Ujeżdżam: Bandit 650 SA K6

Re: autostrady-opłaty

No właśnie czytałem te artykuły i najlepsze jest że Stalexport również ma takie strajki w d....
A to dlatego że nasze państwo w przypadku mniejszego ruchu na autostradzie gwarantuje dla koncesjonariusza minimalny próg wpływów.
Tak więc albo pieniądze wpłyną poprzez opłaty na bramkach albo pójdą z naszych podatków, Stalexport i tak zarobi więc dla nich problemu nie ma.
Chyba przyjdzie nam jeszcze troche poczekać na jakieś zmiany w tym temacie, chyba że wepchniemy do rządu jakiegoś motocykliste i zacznie działać w tym temacie

Ale gest ze strony koncesjonariusza w kierunku motocyklistów by się przydał, zważywszy że państwo ustala widełki za przejazd kilometra autostrad, u nas opłaty są na tym górnym poziomie widełek...


                                                                             
Życie jest jak bieg na sto metrów... im bardziej się spieszysz, tym prędzej znajdziesz się na mecie...

Offline

 

#66 2009-08-26 10:01:15

nezka

Użytkownik

Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 2009-05-24
Ujeżdżam: Bandit 1200S K5

Re: autostrady-opłaty

Witam...
kolejna akcja na autostradzie...
http://www.grupa-poludnie.info/viewtopic.php?t=8787
wybiera się ktoś z PBC?
Podobno na A2 też się chłopaki ustawiają ...
http://forum.motocyklistow.pl/index.php … 0055&st=20

Ostatnio edytowany przez nezka (2009-08-26 10:02:22)


pozdrawiam
nezka - B12K5 - Qń

Offline

 

#67 2009-09-03 21:27:12

zuluss

Użytkownik

501758
Skąd: Poznań/Luboń
Zarejestrowany: 2008-10-10
Ujeżdżam: Czarny Bandzior 650 A K7

Re: autostrady-opłaty

Tak wracając troszke do tematu to po naszych autostradowych protestach właściciele płatnych odcinków poszli na straszną łatwizne która pozwoli im zmniejszyc blokade bramek.
Otóż lece ostatnio swoim potworem na poznanskiej A2 i ku mojemu zdziwieniu widze znaki zakazu i nakazu z wydzieleniem tylko i włącznie jednej bramki do ktorej mogą podjezdzac motocyle.
Normalmie szok , nie wiem jak to jest na A4 gdyz ja omijam z racji korow i remontu ale mysle ze będzie podobie.


Mnóstwo wyjazdów i tyle samo powrotów !
[...] codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.

Offline

 

#68 2009-09-04 22:10:17

Bronas

Użytkownik

8460271
Skąd: ZG, Nowogród Bobrz.
Zarejestrowany: 2009-08-17
Ujeżdżam: B6N K2 BLUE

Re: autostrady-opłaty

Dokładnie zuluss też leciałem wczoraj A2 i patrze poniżej link do fotki:

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h … N%26um%3D1

Podejrzewam, że Miśki będą wlepiać mandaty jak nadąża.

Na upartego jak wyskoczy z 200-300 motocykli to jadąc do końca prawym pasem(jak zresztą prawo nakazuje) i następnie zjeżdżając jeden za drugim na pas wyznaczony czyli lewy to i tak można co nieco wstrzymać ruch na kilka godzin np tak:

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h … N%26um%3D1

Offline

 

#69 2009-09-04 22:28:58

zuluss

Użytkownik

501758
Skąd: Poznań/Luboń
Zarejestrowany: 2008-10-10
Ujeżdżam: Czarny Bandzior 650 A K7

Re: autostrady-opłaty

Tak jak mowisz Bronas ale juz maja pole manewru bo jak którys sie wyłamie to zaraz mandat bedzie a za podobne blokowanie to mogo tez kasować jak sobie tam coss ubzdurają.
Znając ich mozliwosci to zaraz cos nowego wprowadzą.


Mnóstwo wyjazdów i tyle samo powrotów !
[...] codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.

Offline

 

#70 2009-11-07 18:13:20

anarcho

Użytkownik

Skąd: Zielona Góra / Sulechów
Zarejestrowany: 2008-01-03
Ujeżdżam: B12S 01

Re: autostrady-opłaty


Je ne sais pas
Je ne comprends pas

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Producent wyrobów betonowych nasza usuwanie adblue