Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


  • Index
  •  » Technika jazdy
  •  » Odzież motocyklowa - na różne warunki i pogodę - nasze testy i opinie

#16 2009-04-30 13:38:30

pajhivo

Użytkownik

2049112
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-21
Ujeżdżam: GSF 600 SK3

Re: Odzież motocyklowa - na różne warunki i pogodę - nasze testy i opinie

Hejka,
Wczoraj zakupiłem ładny komplecik.
Kurtkę Modeka Discovery i spodnie Melville. (Początkowo myślałem o całym zestawie Melville).

W zasadzie przejechałem się w w/w zestawie jakieś 50km i z wyjętą membraną i podpinką.
Generalnie kurtka robi wrażenie i jest dopasowana mimo wyjęcia w/w warstw. Duża ilość wywietrzników (przód, boki, tył) powinna być wystarczająca na gorące dni a sama warstwa wierzchnia wystarczy na chłodne wieczory (mimo braku dobrej izolacji przeciwwietrznej) - a jak nie to po prostu membranę wozimy ze sobą w kieszeni powyżej tyłka.
To co mi się w tej kurtce spodobało to uniwersalny charakter, generalnie przeznaczona do podróży a jednak zewnętrzne dodatkowe ochraniacze na łokciach i barkach dodają lekko sportowy charakter
Dopełnieniem jest pojemnik na wodę umieszczany w kieszeni na plecach (jak z niego nie korzystamy to mamy dodatkową kieszeń.
Kurtałka ma paski do regulacji (na rękach, w pasie i na biodrach) oraz elastyczne wszycia na łopatakch - dobrze układa się na plecach
Minusy:
- wielkość otworów kieszeni na piersi - ciężko włożyć całą dłoń żeby wyciągnąć coś z dnia
- brak suwaka w kieszeni powyżej tyłka
- ochraniacze na barkach przeszkadzają trochę w odwracaniu głowy w tył


Jeśli chodzi o spodnie to....jadę je dzisiaj wymienić Chyba z pośpiechu i braku ze sobą butów w których mam zamiar jeździć (takie turystyczne za kostkę) i okazało się że po przyjęciu pozycji na motorze, ochraniacze układają się na kolanach ale brakuje długości i suma sumarum spodnie sięgają mi trochę powyżej kostki co objawia się niezłymi przedmuchami od dołu. W ciepły dzień oczywiście nie będzie problemu ale w chłodniejsze wieczory może lekko przywiać.

Edit: No i wymienili spodnie na dłuższe. Teraz już jest ok. Komplecik jak się patrzy

Edit: Bez membrany zestaw kompletnie nie sprawdza się w trakcie długotrwałego deszczu. Po 100km w deszczu byłem całkowicie przemoczony.

Edit: 2.06.2009 Kolejna aktualizacja Pomny poprzednich doświadczeń w dzisiejszą trasę (w-wa - Radom - W-wa) postanowiłem wziąć  również membraną. Biorąc pod uwagę pogodę w godzinach porannych, miałem ją już wpiętą zarówno w spodnie jak i w kurtkę (samo wpięcie to max 5min) ale tuż przed wyjazdem, koło 12, zaświeciło słońce i podjąłem decyzję, że membranka wylatuje do torby do samochodu (Trzeba zaopatrzyć się w kufer ), więc pod spodem jedynie cienka koszulka z krótkim rękawem i w drogę.
Wszystko było pięknie ładnie, póki zaraz za Jedlińskiem nad Radomiem zawisła piękna ciemna chmura. No i zaczęło się nerwowe spoglądanie we wsteczne lusterko, czy gdzieś tam nie pojawi się foczka a w niej rodzinka i membrana. Zdążyłem wjechać do Radomia, zatrzymać się na stacji jak nie luuuuunie. Na szczęście pod daszkiem, za chwilę miałem już na sobie membranę i przez miasto przeturlałem się do celu podróży.
Powrót nie zapowiadał się już tak różowo. Jak się rozpadało, to już nie chciało przestać. I tak się jakoś zimno zrobiło. Przezornie założyłem drugą koszulkę i w drogę powrotną.
Lało niemal do samych Janek (a jak nie lało to unosząca się mgiełka skutecznie utrudniała drogę.
Wnioski:

1. Pod spodem - SUCHUTKO - Zarówno membrana w kurtce jak i w spodniach dały radę. Teraz już chyba mogę polecić zakupiony zestaw. Było mi niestety trochę zimno (ale w zasadzie tylko w miejscach gdzie na sobie miałem jedynie kurtkę, a więc ręce)  ale nie ma się czemu dziwić. wg termometrów na trasie temp. powietrza oscylowała w okolicach 13 stopni, więc podejrzewam że gdybym miał podpinkę to byłby już pełen komfort.

2. Muszę kupić ochraniacze p-deszczowe na buty(onuce z reklamówek jednak nie są eleganckie

3. Rękawiczki, te co mam to nadają się na słoneczny dzień (Wintex, model Strada).  Trochę wody i już są mokre, a jak już założyłem gumowe rękawiczki pod spód, to jednak było mi w dłonie ciut zimno. Poza tym, jak dla mnie mają za krótką część nadgarstkową i lekko mnie podwiewa co w przypadku niesprzyjającej aury staje się dość kłopotliwe.

4. Ktoś już pytał, ale zapytam jeszcze raz - Czy spotkał ktoś środek dzięki któremu krople wody będą same szybko spływać z szybki kasku (coś jak niewidzialna wycieraczka do samochodów, której nota bene nie używałem więc nie wiem czy się sprawdza)


--
Pozdrawiam
Krzyś D.

Ostatnio edytowany przez pajhivo (2009-10-06 08:34:21)


http://www.motostat.pl/user_images/7509/icon3.png

Offline

 

#17 2009-05-28 14:35:43

4ME6

Użytkownik

1279251
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-05-15
Ujeżdżam: Bandit 650s '2005

Re: Odzież motocyklowa - na różne warunki i pogodę - nasze testy i opinie

odsieze watek po kilku tygodniach.   
Robi sie coraz cieplej, oczwiscie wszyscy wyjeliśmy juz podpinki docieplajace ze spodni z protektorami i  kurtkki, rekawice zakładamy lekkie ....otwieramy wywietrzniki,  ale dalej jest goraco!

W ruchu nie ma prolemu, ale jak sie stanie na swiatłach.....



Co robić, ja jak zdejmuje spodnie po podrózy z/do pracy jestem caly mokry, co robić?   

myslslem zeby na okres letnii zamienić spodnie z protektorami na normalne spodnie i kupić solidne protektory na kolana/piszczele, podobnie góra.

Co myslicie czy odziez mozna zastąpić  protektorami zakładanymi oddzielnie na poszczególne czescie ciała ?

Offline

 

#18 2009-05-28 15:05:31

q_nerk

Użytkownik

2084014
Skąd: Wrocław/Wałbrzych
Zarejestrowany: 2009-03-15
Ujeżdżam: grzechotnik 600Sssss '99
WWW

Re: Odzież motocyklowa - na różne warunki i pogodę - nasze testy i opinie

4ME6 napisał:

Co robić, ja jak zdejmuje spodnie po podrózy z/do pracy jestem caly mokry, co robić?

Wykąpać się

A serio, ja na mieście śmigam w jeansach, bezdomkach i textylnej kurtce - ale to tylko z racji krótkich dystansów i lenistwa.
A co do pocenia w skórze - to taki jej urok - ponoć bielizna termoaktywna pomaga - nie wiem, nie testowałem.


http://www.bikepics.com/members/nerq/99gsf600s/
http://toowdie.webpark.pl/ewolucja.gif

Nie jeździ się na białym nieważne czy to śnieg czy to oznakowanie poziome

Offline

 

#19 2009-05-28 18:43:57

Cielak

Użytkownik

3930954
Skąd: Wrocław/Myślibórz
Zarejestrowany: 2008-11-29
Ujeżdżam: GRANATOWY GSF 600S Y BANDIT

Re: Odzież motocyklowa - na różne warunki i pogodę - nasze testy i opinie

a jesli ktos ma wypinana oddzielnie podpinke oraz membrane to co robicie panowie aby membrana tak ze tak powiem nie cuchnela bo wiadomo-jak sie jezdzi w trasie to wieje-membrana pomaga ale jednoczesnie wzmaga pocenie sie...i jak pozniej sie czlowiek rozpakowywuje to az niemilo;/ jakies odswiezacze lub cos podobnego?


Pozdrawiam.
Cielak;]
http://images.spritmonitor.de/334106_4.png

Offline

 

#20 2009-05-28 18:44:48

krzysztofmielnik

Ojciec Moderator - Naczelny Baner PBC

2593112
Call me!
Skąd: Rybnik / Katowice
Zarejestrowany: 2008-03-29
Ujeżdżam: XL1000V '00

Re: Odzież motocyklowa - na różne warunki i pogodę - nasze testy i opinie

Proszę Was, żebyście nie zaśmiecali tego wątku nic nie wnoszącymi wypowiedziami.

Masz fajny ciuch albo gadżet, możesz już coś o nim powiedzieć? Napisz krótką notkę, opinię, test, a pomożesz innym w wyborze.

Moim zamierzeniem jest przyklejenie tego wątku do FAQu.

Krzysztof


Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia

PBC gratulujemy Moderatorów.

Offline

 

#21 2009-07-02 17:10:16

 mateog

Użytkownik

6769201
Skąd: Łyse k. Ostrołęki/Olsztyn
Zarejestrowany: 2008-10-08
Ujeżdżam: Bandit GSF 650 '06

Re: Odzież motocyklowa - na różne warunki i pogodę - nasze testy i opinie

jezeli chodzi o jazde po miescie w bardzo cieple dni to polecam buzer, szybko sie zaklada, jest lekki i przewiewny a zarazem dobrze nas chroni. Ja zakladam cienka koszulke, na to buzer i znow koszulka albo jakas bluza. Nie nadaje sie to jednak na trase bo wtedy juz za bardzo wieje.A na kolana mam ochraniacze z zawiasem alpinestars. Tu jednak jest maly problem bo jezeli zalozymy ja na spodnie to mamy gwarantowane porysowanie zbiornika i ramy Dlatego w miejscu styku ochraniacza z rama mam przyklejona gruba tasme, no i zdaje egzamin

Offline

 

#22 2009-07-15 09:05:51

gigant

Użytkownik

Skąd: Białystok/Warszawa
Zarejestrowany: 2009-05-18
Ujeżdżam: GSF 650 S K8
WWW

Re: Odzież motocyklowa - na różne warunki i pogodę - nasze testy i opinie

Cielak napisał:

a jesli ktos ma wypinana oddzielnie podpinke oraz membrane to co robicie panowie aby membrana tak ze tak powiem nie cuchnela bo wiadomo-jak sie jezdzi w trasie to wieje-membrana pomaga ale jednoczesnie wzmaga pocenie sie...i jak pozniej sie czlowiek rozpakowywuje to az niemilo;/ jakies odswiezacze lub cos podobnego?

Wypinaną membrankę do miseczki i mydełkiem Biały Jeleń Membrany nie lubią wymyślnych detergentów i pralek. Dlatego delikatnie w rękach popłukać w wodzie z mydłem.


----------------------------------------------------------------------

Żyć tak by było wstyd opowiadać ale przyjemnie wspominać.

Offline

 

#23 2009-07-24 12:17:26

4ME6

Użytkownik

1279251
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-05-15
Ujeżdżam: Bandit 650s '2005

Re: Odzież motocyklowa - na różne warunki i pogodę - nasze testy i opinie

moze ktos w tym jeżdzi, z opisu wynika ze na upały w sam raz:

http://www.allegro.pl/item688736082_kur … owego.html

Offline

 

#24 2009-07-24 12:26:38

Mazi

Gadgetman

2424896
Skąd: Sulechów / Zielona góra
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: 600 N, K1

Re: Odzież motocyklowa - na różne warunki i pogodę - nasze testy i opinie

Na upały polecam:

Kurtka FLM Air Mesh : http://www.polo-motorrad.de/shop/Beklei … ils.0.html

Spodnie FLM Air Mesh : http://www.polo-motorrad.de/shop/Beklei … ils.0.html

Jeżdżę w tym komplecie, rewelacja na gorące dni, na deszcz już niekoniecznie
Przewiewne, nie pocę się w tym, można jeszcze wypiąć podpinkę z kurtki, spodnie spinane na zamek z kurtką, protektory w spodniach na kolana, na miednice a w kurtce na plecy, łokcie i barki.

Ostatnio edytowany przez Mazi (2009-07-24 12:29:54)


Feel it, do it, Bandit !

Polacy są tak agresywni, a to dlatego że nie ma słońca !

Offline

 

#25 2009-07-25 18:02:58

chudy

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-04
Ujeżdżam: Bandita 600 rocznik 2000

Re: Odzież motocyklowa - na różne warunki i pogodę - nasze testy i opinie

Ja również dołożę swoje trzy grosze. W ostatni weekend miałem okazję sprawdzić swój nowy nabytek czyli dwuczęściowy, skórzany kombinezon MODEKA XP. Trasa  POZNAŃ-SARBINOWO-HEL. Jak wyjeżdżałem z Poznania generalnie pogoda elegancka, słońce itd. Z czystego lenistwa nie chciało mi się wypinać podpinki z kurtki więc pojechałem ubrany w kompletny strój. W czasie jazdy wcale nie było mi gorąco - dużo dają wywietrzniki zarówno w kurtce jak i spodniach (oczywiście zapinane na zamek). Wcześniej czytałem, że w gorące dni w skórze jest masakra ale szczerze mówiąc nie odczułem tego (było ok 25 stopni). Być może była to zasługa wewnętrznej części rękawów wykonananych z materiału przepuszczającego powietrze.

Zabawa rozpoczęła się dopiero jakies 170 km przed helem Nagłe oberwanie chmury, ulewa jakich mało + mały gratis w postaci gradu. Dosłownie po 5 minutach czuję, że pływam. Ciuchy całę nasiąknięte wodą. Jakie było moje zdziwienie, gdy po ok 50 km (ciągła jazda w deszczu ale już nie ulewie) na stacji zdejmuje kurtkę a cała koszulka suchutka Nie sądzę żeby jakimś cudownym sposobem wszysko wyschło po drodze hehe. W drodze powrotnej ciuchy jeszcze nie do końca były suche i trochę wiało przez tą wewnętrzną część rękawów wykonaną z materiału. Nie wiem czy to oszczędność kazała producentowi użyć materiału zamiast skóry. W moim przekonaniu jeśli całość byłaby ze skóry nikt by z tego powodu nie umarł a komfort jazdy byłby lepszy. Nie żałuję ani złotówki wydanej na kombinezon jednak całą ocenę psuje trochę jedynie fakt, ze odpadła napa przy rękawie-na nadgarstku (przy normalnym użytkowaniu). Na ciuchy są 3 lata gwarancji także na koniec sezonu odeślę do Modeki i mam nadzieję, że wszystko będzie okey.

Byłem miło zaskoczony butami SIDI B2. Spodziewałem się powodzi i wylewania wody ale nic bardziej mylnego. Buty były tylko lekko nasiąknięte w górnej części.

Moja ocena kombinezonu: 5-

P.S Wszystkim, którzy latają w trasy wersją naked polecam zakup szyby - ja niestety nie miałem

Offline

 

#26 2009-08-02 23:44:47

serch

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-01

Re: Odzież motocyklowa - na różne warunki i pogodę - nasze testy i opinie

z ciuchoiw motocyklowych ostatnio kupilem przeciwdeszczowke held splash i pokrowce na buty proof'a, komplet sprawdza sie rewelacyjnie, wszystko suchutko przetrwalo ponad 200km w deszczu, jedyna wada pokrowcow na buty jest taka ze od spodu przeciera sie material, najwidocznie nie mozna w nich wogole chodzic, bo zrobilem dostownie kilkadziesiat krokow z tymi pokrowcami, na stacji i z parkingu do domu.

Offline

 

#27 2009-10-05 16:46:09

Bandzior

Użytkownik

6060562
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-18
Ujeżdżam: B6S 2001'

Re: Odzież motocyklowa - na różne warunki i pogodę - nasze testy i opinie

co myślicie o tych spodniach, ostatnio dzięki uprzejmości Macbo miałem możliwość jechać w spodniach firmy Tschule ni i myślę żeby sobie coś tej firmy sprawić no i wypatrzyłem coś takiego http://deser.pl/deser/1,97052,7106820,Z … z_CBA.html


Bandit - jak Cię nie zabije to Cię wzmocni!!!
Trochę głupoty, tyle samo rozwagi.
tel: 607138855
Transport rzeczy,motocykli,utylizacja,przeprowadzki - info na PW lub tel: 794 340 531

Offline

 
  • Index
  •  » Technika jazdy
  •  » Odzież motocyklowa - na różne warunki i pogodę - nasze testy i opinie

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polishbanditcrew.pun.pl