Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#31 2008-08-22 00:14:16

jacewer

Użytkownik

7075825
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-03-17
Ujeżdżam: B6 96' -> V-Strom 1000

Re: ostre hamowanie tylko tyłem

a wlasnie Czejen- popatrz.
jak masz zuzyta opone to bieznik na jej czubku jest najbardziej zuzyty- czyli opona sie styka wieksza czescia tego bieznika ktory nie jest w jej najwyzszym (najnizszym) punkcie- wieksza powierzchnia styku. tyle ze to masakra na deszczu z kolej oczywiscie. ale tak zle z nimi nie jest, po tych 6 tys mam jeszcze kolo 1mm do znakow. na tyle, na przodzie wiecej.


życie to w ogólności dożywocie

Offline

 

#32 2008-09-29 13:12:22

Viggen

Użytkownik

4370730
Skąd: Manchester
Zarejestrowany: 2008-09-15

Re: ostre hamowanie tylko tyłem

zgodze sie ze hamowac powinno sie glownie przodem lecz na mokrym asfalcie zawsze hamuje obydwoma tak aby gdyby nie wystarczalo miejsca odpuscic przod i docisnac tyl do zablokowania.

Polecam na malych predkosciach pocwiczyc tez blokade tylu i probe balansu motocyklem. Nigdy nie wiadomo kiedy sie moze przydac. Na mokrej powierzchni motocykl zachowuje sie jak na blocie a mokre liscie to juz slizgawka, przodem sie nie da hamowac a tylny sie slizga...
W razie kolizji (wymuszenia pierszenstwa) wolalbym przy malej predkosci uderzyc motocyklem pod katem  i bokiem oponami w samochod by w razie czego zostac na motocyklu niz przeleciec gora. Oczywiscie przy naglym wymuszeniu i hamowaniu przy wiekszej predkosci nie polecam.

Kiedys trenowalem takie poslizgi w wieku 15-16lat i raz mi tylek uratowalo.


Sprzedam:
B650NK5 2005 10999zl http://picasaweb.google.co.uk/Viggen.uk … 2005NBlue#     
B650NK6 2006 12599zl http://picasaweb.google.co.uk/Viggen.uk … LightBlue#                                    Szczegoly na priv'a.

Offline

 

#33 2008-09-29 15:05:38

anarcho

Użytkownik

Skąd: Zielona Góra / Sulechów
Zarejestrowany: 2008-01-03
Ujeżdżam: B12S 01

Re: ostre hamowanie tylko tyłem

Viggen no tak ale jak już przyjdzie do wymuszenia na które nie jest się przygotowanym to dość trudno zdążyć położyć maszynę (jak w żużlu)
wtedy to pewnie tylko szerokie oczy, szczęka na klacie i może palce wciskające klamkę
Dlatego staram się zawsze obserwować miejsca z których coś może wyjechać


Je ne sais pas
Je ne comprends pas

Offline

 

#34 2008-09-29 16:47:16

ORZECH

Użytkownik

6459683
Skąd: Bolesławiec
Zarejestrowany: 2008-09-04
Ujeżdżam: SZARY GSF 650SA

Re: ostre hamowanie tylko tyłem

Przyszło mi hamować awaryjnie z 60-tki - szło prosto ale mam abesa

Offline

 

#35 2008-09-29 18:11:17

Viggen

Użytkownik

4370730
Skąd: Manchester
Zarejestrowany: 2008-09-15

Re: ostre hamowanie tylko tyłem

anarcho napisał:

Viggen no tak ale jak już przyjdzie do wymuszenia na które nie jest się przygotowanym to dość trudno zdążyć położyć maszynę (jak w żużlu)
wtedy to pewnie tylko szerokie oczy, szczęka na klacie i może palce wciskające klamkę
Dlatego staram się zawsze obserwować miejsca z których coś może wyjechać

Ladnie to opisales ja bym jeszcze dodal nerwowe mysli w stylu: "czy wzialem dzis kotwice na poklad??"

na suchym nie ma co klasc gdyz przyczepnosc jest lepsza lecz mokre liscie czy ogolnie mokra slabej jakosci nawierzchnia.

Tak czy owak jak mieszkalem w polsce to co roku po opadach sniegu jechalem na duzy parking i 15 minut zabawy w uslizgi boczne by w razie czego to kontrolowac gdy sie zdarzy na drodze.
To samo staram sie robic z motocyklem. Po prostu wyjsc na przeciw niebezpieczenstwu i w razie czego zareagowac odpowiednio.

Ps. tu tego nie robie (nie zdarze dejchac na parking zanim snieg nie stopnieje)


Sprzedam:
B650NK5 2005 10999zl http://picasaweb.google.co.uk/Viggen.uk … 2005NBlue#     
B650NK6 2006 12599zl http://picasaweb.google.co.uk/Viggen.uk … LightBlue#                                    Szczegoly na priv'a.

Offline

 

#36 2009-01-09 11:52:59

GoB Lee

Użytkownik

9833937
Skąd: sulechów/zielona góra
Zarejestrowany: 2008-05-26
Ujeżdżam: 600 N 97r

Re: ostre hamowanie tylko tyłem

Viggen
takie zabawy sa dosc niebezpieczne na sniegu mozna cwiczyc ale na aswalcie bym nie propowowal po 1 szkoda opony pozniej robi sie kwadratowa od scierania jej w 1 miejscu ... ciskaja tylni hebel oczywiscie na asfalcie ....
proby takie na suchej nawizchni moga skonczys sie roznie na prostej mozesz jechac tylko 60ką wcisnisz tylni hebel niech ci moto ucieknie na bok i sprobuj puscic hebel wtedy było to opisane dokladniej w shimy czytałem na ten temat dosc obszerny art ...


GdyOgieńNadTłokamiZgasłJużZłotoTarczPokryłaRdzaPodBakiemTylkoCiszaGraACiebieNieMaPośródNasPukaszJużDoNiebaBramAsfaltuWstęgaPusta ZnówTweKołaJejNieDotknąJużCzerńDrogiSkryjeSzaryKurzWŚciśniętymGardleBraknieSłów...Życia motocyklisty nie liczy sie w latach tylko w kilometrach MaQ

Offline

 

#37 2009-01-12 22:33:00

mazio_m

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-08-17
Ujeżdżam: Niebieski GSF600N K4

Re: ostre hamowanie tylko tyłem

Witam,
Na zajęciach w Motoszkole Suzuki jest ćwiczone hamowanie awaryjne na trzy sposoby:
a) tylko tylnym na maxa
b) tylko przednim pulsacyjnie
c) przednim pulsacyjnie i tylnym na maxa.

Wszystkie trzy manewry ćwiczy się w zakresie prędkości 40 - 50 km/h. Wnioski są niesamowite.
Otóż w wariancie
a) motor wpada w delikatny ślizg. Ale wszystko jest pod kontrolą. Należy lekko balansować ciałem. Żadnych skrętów kierownicą itp. W tym przypadku motor potrzebuje około 10-12m do zatrzymania się.

b) naleźy szybko pulsować przednim hamulcem, delikatnie zwiększając nacisk aż do całkowitego zatrzymania się. Na początku to wygląda na dość karkołomne ćwiczenie. Ale przy zachowaniu się dokładnie według wskazówek prowadzącego wszystko idzie ok. Droga hamowania jest krótsza od hamowania tylko tyłem. Przy dobrze wyćwiczonym manewrze rezultaty są naprawdę niesamowite.

c) kombinacji punktów a) i b) moto staje w miejscu. Naprawdę droga hamowania jest w tym przypadku baaaaardzo krótka.

Dla porównania instruktor demonstruje hamowanie przy użyciu ABS. Zastosowanie punktu c) w motocyklu bez ABS daje lepsze rezultaty niż w moto z ABS.

Polecam Suzuki Moto szkołę. Naprawdę dobre szkolenie. Instruktor nie dopuści kursanta do następnego podpunktu, jeśli prawidłowo nie zaliczy poprzedniego. Tak więc naprawdę trzeba z siebie dać wiele w czasie tego szkolenia. No ihamowanie awaryjne należy regularnie ćwiczyć, co by nie zapomnieć i się pewnego razu nie ździwić

Offline

 

#38 2009-08-17 10:47:07

GoB Lee

Użytkownik

9833937
Skąd: sulechów/zielona góra
Zarejestrowany: 2008-05-26
Ujeżdżam: 600 N 97r

Re: ostre hamowanie tylko tyłem

pewnie każdy z nas pamięta czas wsk wfm mz ... przypominają mi sie czasy jazdy po polach i po lasach jadąc 60 kmh hebel i próba bokiem wchodzenia z zakręty czasami sie udawało czasami nie tak jak i hamowanie na asfalcie z 60 km do zera tynie koło w miejscu i czekamy aż sie zatrzyma  takie techniki przydają sie ale jeszcze nie miałem okazji probować 1 mnie zaczął tył wyprzedzać ale opanowałem być może zawdzięczam to tym wsk czy etz osobiście wole hamować 2 na raz ...


GdyOgieńNadTłokamiZgasłJużZłotoTarczPokryłaRdzaPodBakiemTylkoCiszaGraACiebieNieMaPośródNasPukaszJużDoNiebaBramAsfaltuWstęgaPusta ZnówTweKołaJejNieDotknąJużCzerńDrogiSkryjeSzaryKurzWŚciśniętymGardleBraknieSłów...Życia motocyklisty nie liczy sie w latach tylko w kilometrach MaQ

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://informacje-www.waw.pl