Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#16 2009-10-26 16:07:51

wojtecki88

Użytkownik

1171629
Skąd: Jaksonów (Wrocław)
Zarejestrowany: 2008-07-04
Ujeżdżam: gsf 650 k5
WWW

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

okrop napisał:

Dostaniemy ziemniaka na cala wycieczke i nikt nie wyjdzie glodny

Ale świecącego ?

A swoja droga tez bym chcial sie wybrac w taka eskapade


Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej
Rozpędzić się jest łatwo, zatrzymać się możesz nie mieć już okazji

Offline

 

#17 2009-10-26 16:10:11

okrop

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-03-18
Ujeżdżam: B12S '03
WWW

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

jedna kwestia uszanowac to, ale zwiedzalem tez juz nie jeden cmentarz zydowski, i grob papieza tez widzialem.

Inni nie rozumieja naszj pasji do motocykli.

Chce tez to zobaczyc zeby odczuc ta tragedie, tak jak od lat nie moge sie przelamac zeby ponownie pojechac do oswiencimia.Wiem ze wycieczka w podstawowce zrobila na mnie pioronujace wrazenie, i tylko wiedziec o tym to coinnego niz to zobaczyc - poczuc.

Masz racje - mozna zartowac i miec dystans, ale nie powinienem zapominac o tragediach mieszkancow, zolniezy, wszsytkich ktozy tam zgineli lub nadal powoli umieraja...


okrop.
krk
B12S 03'
http://images.spritmonitor.de/326035_3.png

Offline

 

#18 2009-10-26 16:51:09

wojtecki88

Użytkownik

1171629
Skąd: Jaksonów (Wrocław)
Zarejestrowany: 2008-07-04
Ujeżdżam: gsf 650 k5
WWW

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

Mówicie ze nienormalne jest to zeby tam jechac, zwiedzac i robic zdjecia - oczywiscie trzeba miec ogromny szacunek do tego miejca ale przeciez nie mozna zapomniec o tym, trzeba pamietac, trzba pamietac o tych wszystkich ludziach ktorzy niesli tam pomoc i ktorzy zgineli pomagajac bo tylko pamiec po nich została, wielu ludzi tak naprawde nie czuje ogromu tej tragedi ktora sie tam wydarzyła i ktora zmienila zycie tysiaca osob, generalni nie wydaje mi sie zeby Ci ktorzy tam jezdza/jada robili to dla zabawy

Ostatnio edytowany przez wojtecki88 (2009-10-26 16:51:53)


Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej
Rozpędzić się jest łatwo, zatrzymać się możesz nie mieć już okazji

Offline

 

#19 2009-10-26 16:57:24

chicken

Użytkownik

6116242
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-14
Ujeżdżam: Biała Panda 1.2 gaz::)

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

ja nie mowilem ze jedziecie tam dla zabawy,tylko tak sobie pomyslalem co by powiedzieli ludzie ktorzy uciekali z Czarnobyla?? Wiesz historia historią,ale Ci wszyscy ktorzy to przezyli,albo maja z ta tragedia wiele wspolnego prawdopodobnie mowia o takich ludziach..., ciekaw jestem ile osob z tamtej miejscowosci chcialaby tam wrocic i zrobic zdjecie swojego starego domu,albo czegos innego?? to sa tylko moje refleksje zwiazane z Czarnobylem.


Każdy Dzień Rodzi Nowe Paranoje
515275232

Offline

 

#20 2009-10-26 17:20:10

wojtecki88

Użytkownik

1171629
Skąd: Jaksonów (Wrocław)
Zarejestrowany: 2008-07-04
Ujeżdżam: gsf 650 k5
WWW

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

oczywiscie ze wielu ludzi niechce wracac pamiecia do temtego okresu i trzeba pamietac o zachowaniu maksymalnej powagi tego miejsca oraz uszanowac czyjas prywatnosc ale przeciez nikt nie ma zamiaru tego nie przestrzegac, moze dla czesci osob ktora tam była albo chce jechac jest to swego rodzaju okazanie szacunku i wlasnie pamieci bo wiekszosc ludzi ktora kompletnie nie wiem co tam sie wydarzylo umie jedynie ogladac zdjecia na ktorych widac zmutowane dzieci, zwierzeta itd i glupio to komentowac i to uwazam za nienormalne


Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej
Rozpędzić się jest łatwo, zatrzymać się możesz nie mieć już okazji

Offline

 

#21 2009-10-26 17:26:22

chicken

Użytkownik

6116242
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-14
Ujeżdżam: Biała Panda 1.2 gaz::)

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

http://www.waldek.sewera.pl/czarnob/czarnob1.htm az ciarki przechodza. Mi to osobiscie wystarzylo.


Każdy Dzień Rodzi Nowe Paranoje
515275232

Offline

 

#22 2009-10-26 18:32:07

zaqaz

Użytkownik

9427565
Skąd: Cieszyn (okolice)
Zarejestrowany: 2009-09-09
Ujeżdżam: B600N'99

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

Chicken a w Oświęcimiu byłeś?


"Nihil fieri potest dementius, quam scientem in eum locum venire, ubi libertatem sis perditurus."
"Nic nie może być bardziej głupiego, jak świadomie przyjść na takie miejsce, gdziebyś miał stracić wolność."

Pozdrawiam
ZaQaZ

Offline

 

#23 2009-10-26 19:14:40

Cielak

Użytkownik

3930954
Skąd: Wrocław/Myślibórz
Zarejestrowany: 2008-11-29
Ujeżdżam: GRANATOWY GSF 600S Y BANDIT

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

no wlasnie-przeciez Oswiecim tez troch ludzi przezylo? A do zony jezdzi pare osob na rok a do oswiecimia setki i co czikenie powiesz na to?Mnie osobiscie podoba sie pomysl wyjechania tam - obawiam sie tylko tego pylu...


Pozdrawiam.
Cielak;]
http://images.spritmonitor.de/334106_4.png

Offline

 

#24 2009-10-26 20:34:24

zaqaz

Użytkownik

9427565
Skąd: Cieszyn (okolice)
Zarejestrowany: 2009-09-09
Ujeżdżam: B600N'99

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

Powiem więcej, zwiedzanie Prypecia (przyjmijmy taką formę) i samej Zony moim zdaniem jest o wiele bardziej "normalne" od zwiedzania wspomnianego Oświęcimia, w końcu Zona i miasto to bardziej pomnik ku chwale wszystkiemu co kojarzy się z ZSRR, wyścigi, 150% normy, tamtejszy blichtr i "neony" minionej epoki i poniekąd ludzkiej głupoty i radzieckiej prowizorki, natomiast Oświęcim to ewidentnie miejsce celowego ludobójstwa w którym sprzedaje się pamiątki i bilety wstępu...  co lepsze/gorsze?

a wracając do tematu, ktoś wspomniał, że już był o ile w miarę dobrze czytam ze zrozumieniem, jakie to orientacyjnie koszta są?


"Nihil fieri potest dementius, quam scientem in eum locum venire, ubi libertatem sis perditurus."
"Nic nie może być bardziej głupiego, jak świadomie przyjść na takie miejsce, gdziebyś miał stracić wolność."

Pozdrawiam
ZaQaZ

Offline

 

#25 2009-10-26 21:04:35

Filonxxxl

Użytkownik

1905575
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-06-06
Ujeżdżam: B12N K1

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

chicken napisał:

http://www.waldek.sewera.pl/czarnob/czarnob1.htm az ciarki przechodza. Mi to osobiscie wystarzylo.

Widzisz, Tobie wystarczyło a ja (i jak widać nie tylko ja...) chciałbym pojechać na miejsce, usłyszeć(?) tą ciszę, zobaczyć jak żywe migawki minionej epoki, usiąść, zadumać się i przynajmniej wczuć się w ten klimat, w dramaty i rozterki ludzi, którzy tam mieszkali. Dla mnie ta miniona epoka jest bardzo realna (w momencie awarii w Czarnobylu miałem 17 lat) i wcale nie tak odległa. Zobaczyć na żywo triumf przyrody na ludzką techniką (miasto wygląda w tej chwili jak stojące w środku lasu) i głupotą, dać przemówić temu miejscu i tym klimatom...


Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na drodze, lewa w górę !!!

Offline

 

#26 2009-10-26 21:54:00

pilot.a

Użytkownik

2344959
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-05-08
Ujeżdżam: Bandit GSF 600N(1999r. czarny)

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

chicken napisał:

a ja zadam takie nieskromne pytanie, po co tam jechac?? licze na konkretne odpowiedzi,nie wiem,przyroda,blekitne morze,palmy,panienki,...?? co Was tam tak ciagnie??

Rzecz w tym że to miejsce ma dla mnie większe znaczenie. A mianowicie przez czernobyl uciekaliśmy całą rodziną do kazachstanu gdzie mieszkałem 10 lat.
Darze ogromnym szacunkiem i uznaniem ludzi którzy bohatersko albo przez rozkaz oddali swoje życie dla nas. Walka z wrogiem którego nie widać, wiedząc że jesteś bezwzględnie na staconej pozycji już sama w sobie jest walką bohaterską. Uważam za mój obowiązek złożyć hołd przed ich pomnikiem.
Druga sprawa iż zona przedstawia sama sobą ogromny pomnik/muzeum ludzkiego postępu, niewłaściwych rządów tamtych czasów i ceny którą zapłaciła ludzkość za to. Jest to miejsce w którym życie zatrzymało się dla ludzi i szybko nie zatętni. Zgadza się, żyją tam ludzie, ale nie jest to tętniąca życiem metropolia jaką miała być w założeniu. Jest to miejsce w  którym natura udowodniła swoją wyzszość nad nami i naszym postępem, w końcu promieniowanie jest zjawiskiem naturalnym.  Cóż są zwolenicy poznawania świata od tej strony, a ja należe do nich.

Ostatnio edytowany przez pilot.a (2009-10-26 21:55:38)

Offline

 

#27 2009-10-26 22:11:26

chicken

Użytkownik

6116242
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-14
Ujeżdżam: Biała Panda 1.2 gaz::)

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

nie ma co,ja mam inne zdanie. wiec,czekam na relacje z wyjazdu. pzdr


Każdy Dzień Rodzi Nowe Paranoje
515275232

Offline

 

#28 2009-10-27 08:12:05

GoB Lee

Użytkownik

9833937
Skąd: sulechów/zielona góra
Zarejestrowany: 2008-05-26
Ujeżdżam: 600 N 97r

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

Moim skromnym zdaniem nie można mówić o podejsciu wielu ludzi z całego świata przyjeżdża do oświęcimia aby zobaczyć jak to wyglądało realnie poczuć to. Sam osobiście chciał bym podjechać w owe miejsce zobaczyć powiedzmy tak "martwe miasto" take jakim poniekąd jest oświecim


GdyOgieńNadTłokamiZgasłJużZłotoTarczPokryłaRdzaPodBakiemTylkoCiszaGraACiebieNieMaPośródNasPukaszJużDoNiebaBramAsfaltuWstęgaPusta ZnówTweKołaJejNieDotknąJużCzerńDrogiSkryjeSzaryKurzWŚciśniętymGardleBraknieSłów...Życia motocyklisty nie liczy sie w latach tylko w kilometrach MaQ

Offline

 

#29 2009-10-27 09:18:28

masher1000

Godfather

1087966
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: black B6 '99 + B12,5 K7
WWW

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

Polecam wam tą galerię - fajny klimat, ukazuje Czarnobyl w mrocznym świetle http://widelec.org/zdjecie,czarnobyl--- … w,963.html


__________________
Born to be Bandit
http://img128.imageshack.us/img128/1609/avtkl4.gif

Offline

 

#30 2009-10-27 10:43:18

anarcho

Użytkownik

Skąd: Zielona Góra / Sulechów
Zarejestrowany: 2008-01-03
Ujeżdżam: B12S 01

Re: Wycieczka do strefy zamknientej.

ktos za cos musi utrzymywac oboz w Oswiecimiu co wam w tych biletach przeszkadza ? Uwazam ze spacerek po obozie jest tez bardziej pouczajacy niz spacerek po Czarnobylu, niemniej zazdroszcze odwagi zwiedzania tego miejsca


Je ne sais pas
Je ne comprends pas

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotelstayfinder.com Villa Tiki