Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#1 2009-10-25 15:58:01

Cielak

Użytkownik

3930954
Skąd: Wrocław/Myślibórz
Zarejestrowany: 2008-11-29
Ujeżdżam: GRANATOWY GSF 600S Y BANDIT

Potrzebny spec od odzyskiwania danych

Czy ktos jest w stanie w miare profesionalnie odzyskac dane z dysku 2,5` po formacie i zainstalowaniu systemu?dodam ze nie potrzebuje specow ktorzy sciagna program i puszcza odzyskiwanie...przypadek jest troche bardziej skomplikowany i sam nie dalem rady odzyskac danych-do tego dysk jest obecnie u jakiegos magika co go namierzylem przez alledrogo co tez nie dal rady...a na pelni profesjonalny serwis chyba jeszcze mnie nie stac...ktos z forumowiczow sie bawi w takie rzeczy lub zna kogos dobrego i taniego? to prosze pisac. bede dzwieczny


Pozdrawiam.
Cielak;]
http://images.spritmonitor.de/334106_4.png

Offline

 

#2 2009-10-25 16:09:36

jackRM

Moderator

5632613
Call me!
Skąd: Rzym
Zarejestrowany: 2008-12-07
Ujeżdżam: R1 RN12
WWW

Re: Potrzebny spec od odzyskiwania danych

nie chce Cię martiwć ale po formacie i zainstalowaniu OS-a to tylko profesjonalnie można uwaga:  starać się coś odzyskać bo ponowny zapis na dysku w tym samym sektorze to bezpowrotna utrata poprzednich danych - dlatego skoro na profesjonalistów Cię nie stać lub te dane nie są ich warte to zapomnij. Tym bardziej o kimś dobrym i tanim
Jedynie co to (oddając profesjonalistom dysk) można mieć nadzieję, że dane których szukasz zostały kiedyś zapisane w sektorach nie nadpisanych przez nową instalkę.
Ale to prędzej chyba na loterii wygrasz..
Zresztą zadzwoń do Kroll Ontrack Polska i się dowiesz wszystkiego. Info ile kosztuje i czy sie da przecież jest gratis : 0 800 90 90 90


--------------------------------------------------------
second place is just a name for the first loser

Offline

 

#3 2009-10-25 16:34:44

Cielak

Użytkownik

3930954
Skąd: Wrocław/Myślibórz
Zarejestrowany: 2008-11-29
Ujeżdżam: GRANATOWY GSF 600S Y BANDIT

Re: Potrzebny spec od odzyskiwania danych

no ja cos tam niecos kumam w tej kwesti...jakkolwiek u mnie jest dziwna sprawa z tym ze instalka nowego OSa zformatowala wszystkie partycje na dysku i zrobila sobie system...jakkolwiek nie chce mi sie teraz pisac co i jak dokladnie.zainteresowanym moge napisac na pw. a co do profesionella:D to akurat ontrack jest najdrozszy chyba z wszystkich;//


Pozdrawiam.
Cielak;]
http://images.spritmonitor.de/334106_4.png

Offline

 

#4 2009-10-25 17:29:24

jackRM

Moderator

5632613
Call me!
Skąd: Rzym
Zarejestrowany: 2008-12-07
Ujeżdżam: R1 RN12
WWW

Re: Potrzebny spec od odzyskiwania danych

Ontrack jest najdroższy ale i najlepszy. Największe szanse na odzysk masz wlasnie u niego.
A skoro piszesz ze problem jest wiekszy niz dla domoroslego speca to na co Ty liczysz ?
Za 100 czy 200 zł zaden profesjonalista d.. nie bedzie sobie zawracał Twoim dyskiem...
powodzenia w szukaniu..


--------------------------------------------------------
second place is just a name for the first loser

Offline

 

#5 2009-10-25 18:34:07

Cielak

Użytkownik

3930954
Skąd: Wrocław/Myślibórz
Zarejestrowany: 2008-11-29
Ujeżdżam: GRANATOWY GSF 600S Y BANDIT

Re: Potrzebny spec od odzyskiwania danych

Jacku kur*** ze ciebie stac na wszystko to nie znaczy ze kazdy sobie moze pozwolic na takie wydatki...sam powiedz czy u ontracka przedzial cenowy w zasiegu 500-2000 jest skromny? Dalbys za odzysk danych 2000 bedac niepracujacym studentem?kazdy kombinuje jak moze...wole sprobowac taniej niz drozej...a jak lubisz wydawac pieniadze to spoko...my zyjemy w polsce...


Pozdrawiam.
Cielak;]
http://images.spritmonitor.de/334106_4.png

Offline

 

#6 2009-10-25 20:03:17

Grzesiek82

Użytkownik

3958893
Skąd: Krosno
Zarejestrowany: 2008-11-28
Ujeżdżam: 600N '01

Re: Potrzebny spec od odzyskiwania danych

Jeśli chcesz odzyskać dane to w Twoim przypadku tylko dobry program Cię ratuje np. Ontrack. I tak jak Jacek pisze odzyskać jest szansa tylko te dane które nie zostały nadpisane podczas instalacji nowego systemu. Osobiście używałem kiedyś Ontracka i byłem zadowolony - odzyskał mi dużo danych na sformatowanej partycji - niektóre pliki były odzyskane tylko w połowie np. zdjęcia. Poza tym nie ma się co złościć na Jacka - ma rację że 100 -200zł to możesz liczyć tylko na to że ktoś podepnie dysk i zapuści program. Wiem bo też kiedyś dość dawno pytałem o takie sprawy znajomego w sklepie komputerowym i powiedział mi że za odzyskanie w profesjonalnej firmie to kilka tysięcy trzeba zapłacić więc nam szarym ludziom pozostaje kombinować samemu - zainstalować dobry program na innym kompie i podłączyć dysk i mieć szanse że się coś uda.
P.S.
Myślę że Ontrackiem po formacie i instalacji nowego systemy powinien Ci odnaleźć dość dużo plików (czasem warto wybrać w funkcjach programu rodzaj partycji jako nieznany - mi to pomogło)

Ostatnio edytowany przez Grzesiek82 (2009-10-25 20:04:21)

Offline

 

#7 2009-10-25 20:13:09

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Potrzebny spec od odzyskiwania danych

Cielak pomny swoich doświadczeń i utrata danych na dwóch dyskach.Odpowiem tak.
Jeden męczyłem sam potem jakiś znajomy magik.Na koniec oddałem do jakiejś firmy zajmującej się tym profesjonalnie i tu o ile w przypadku jednego nieruszanego przez "speców" dysku koszt wynosił za dane których szukałem około 1200 zł o tyle w drugim przypadku dane były niekompletne a koszt ich odzyskania wynosił ponad 3 tysiaki.
Więc nie mówię że zawsze tanio jest dobrze czy drogo jest super.Ale w skrajnych przypadkach jak dane są pieruńsko ważne oszczędności się mszczą.


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#8 2009-10-25 20:23:45

cleaner1

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-08-12
Ujeżdżam: GSF 650S K6

Re: Potrzebny spec od odzyskiwania danych

Niestety zgadzam się z jackRM - albo odzyska sie to jakąś dostępną na rynku aplikacja albo profesjonalna firma która się tym zajmuje - a to juz duża kasa...
Może napisz jak wyglądał dysk przed (partycje, ich wielkości, system operacyjny) i po formatowaniu...
No i czego użyłeś, co zrobiłeś próbując odzyskac dane...
Dużo tych danych chcesz odzyskać? Bo zakłądam, że nie chodzi o filmy i mp3...

pozdrawiam

jj

Offline

 

#9 2009-10-25 20:40:28

Cielak

Użytkownik

3930954
Skąd: Wrocław/Myślibórz
Zarejestrowany: 2008-11-29
Ujeżdżam: GRANATOWY GSF 600S Y BANDIT

Re: Potrzebny spec od odzyskiwania danych

sytuacja byla dziwna bo mialem dysk 100gb podzielony na dwie partycje 60gb i 40gb przy czym systemowa byla 60gb. Chcialem zaformacic C i zainstalowac na nowo system-mam lapka HP i wykonuje sie to tu za pomoca oddzielonej od dysku partycji z systemem...wybralem program...puscilem aby sformatowal i zainstalowal system (nie bylo opcji wybrania ktora partycje) na co on polaczyl partycje i zrobil jedna 100gb i zainstalowal na niej system...no i w skrocie tak to wygladalo...niby nic strasznego ale z tego co pisze obecny spec co posiada dysk -wychodzi ze wiekszosc danych utraconych zostalo nadpisane nowym systemem...bo nic nie moze odzyskac...i tu albo dupa spec z pana albo nie wiem...miec takiego pecha ze nadpisal wszystko?dodam ze programy typu detdatafile odzyskuje pliki z partycji systemowej sprzed formata...ale nie ma zadnych z tej drugiej;/danych bylo duzo bo to zdjecia i moje pliki ze studiow itp wiec dokumenty itd...


Pozdrawiam.
Cielak;]
http://images.spritmonitor.de/334106_4.png

Offline

 

#10 2009-10-25 21:16:49

cleaner1

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-08-12
Ujeżdżam: GSF 650S K6

Re: Potrzebny spec od odzyskiwania danych

Sytuacja nie była dziwna - była normalna... Te instalki tak działają... Żeby było prościej - jedna partycja i ciach nowy system....

Nic więcej nie poradzę oprócz zaproponowania pomocy... Jak chcesz - podrzuć dysk, dam chłopakom od siebie z działu i spróbujemy coś odzyskać. Mamy kilka legalnych (dzięki temu najnowsze wersje), dobrych softów i bardzo często odzyskujemy różnego rodzaju dane z dysków - sformatowanych, padniętych, skasowanych.

PS
Pracuję w dużym banku w IT - jakbyś miał wątpliwości, że dysk będzie w dobrych rękach :-) Więcej mogę napisać na priv :-)
Nic nie obiecuję - niestety - bo różnie bywa, ale Ty też nic nie tracisz....

PPS
Taka ciekawostka - kiedyś odzyskiwałem znajomym zdjęcia z karty SD z aparatu. Odzyskaliśmy duuuuużo więcej niż mieliśmy. Oprócz zdjęć z wakacji było jeszcze sporo ich "osobisto-intymnych" zdjec sprzed kliku tygodni :-)
Więc często da się odzyskać więcej niż sie chce :-)

pozdrawiam

jj

Offline

 

#11 2009-10-25 21:19:03

czaszkot

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-02

Re: Potrzebny spec od odzyskiwania danych

Myślę że tutaj może już pomóc tylko CBA ...
ba! nie dość że odzyskają twoje dane to jeszcze okaże się
że wpadną na trop jakiejś nowej afery...
np.: może usłyszymy kiedyś o TZW AFERZE MOTOCYKLOWEJ

Ostatnio edytowany przez czaszkot (2009-10-25 21:20:48)

Offline

 

#12 2009-10-27 14:04:11

Rabuś

Użytkownik

Skąd: Łęczna
Zarejestrowany: 2009-08-29
Ujeżdżam: Czarny n 600

Re: Potrzebny spec od odzyskiwania danych

sa 2 laboratoria w Polsce które odzyskają ci 90 % danych, nie do wiary ale taka już ich struktura, tylko że 1 mega sporo kosztuje:)

Offline

 

#13 2009-10-28 04:56:11

GoB Lee

Użytkownik

9833937
Skąd: sulechów/zielona góra
Zarejestrowany: 2008-05-26
Ujeżdżam: 600 N 97r

Re: Potrzebny spec od odzyskiwania danych

Nie wiem ja odzyskiwałem sam dla siebie z sformatowanego dysku pliki odzyskałem około w 70% ale było to robione metodą prób i błędów  tak jak każda firma na rynku posiada jakaś licencja na dany program i oni nimi sie posługują jedni maja ich więcej a drudzy mniej


GdyOgieńNadTłokamiZgasłJużZłotoTarczPokryłaRdzaPodBakiemTylkoCiszaGraACiebieNieMaPośródNasPukaszJużDoNiebaBramAsfaltuWstęgaPusta ZnówTweKołaJejNieDotknąJużCzerńDrogiSkryjeSzaryKurzWŚciśniętymGardleBraknieSłów...Życia motocyklisty nie liczy sie w latach tylko w kilometrach MaQ

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Seminyak Oтeли Украина