Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


  • Index
  •  » Technika
  •  » Wypadanie zapłonów, niestabilne obroty, brak mocy ;-/

#31 2009-09-29 15:05:10

kazik_suzi

Użytkownik

Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2008-10-02
Ujeżdżam: GSF 600

Re: Wypadanie zapłonów, niestabilne obroty, brak mocy ;-/

jest szczelny:) ale nie o takie sugestie mi chodziło. jaka może być przyczyna? przewody odpadają bo są nowe. więc co??przebicie na cewce?? na przewodach od cewki? fajka?

Offline

 

#32 2009-09-29 15:18:07

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Wypadanie zapłonów, niestabilne obroty, brak mocy ;-/

Jak widzisz po ciemku że ci iskrzy to widać gdzie.Albo na połączeniu z cewka albo na fajce.
Może nowe przewody są do du... To też się zdarza


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#33 2009-09-29 21:17:35

- Arturo -

Użytkownik

Skąd: Kraków - Prokocim
Zarejestrowany: 2009-08-10
Ujeżdżam: Bandit 600S K3

Re: Wypadanie zapłonów, niestabilne obroty, brak mocy ;-/

U mnie przewody i cewki sa OK zamieniałem je miedzy sobą, ponadto świecę maja mniej więcej prawidłowy kolor. Problemy z pływaniem obrotów były w związku z ganiżkiem rozebrałem wyczyściłem,był w nich jak by sbity był niby na dnie sklejony ale po wyczyszczeniu całości gazików ekstrakcyjna chodzi stabilniej i zapala łatwiej. Zaworki iglicowe nie były złuzyte. Co nie zmienia faktu ze moto bierze mi olej jak 2 sow, i świeca na 3 cylindrze który najczęściej miał problemy jest zaolejona ta część gdzie jest gwint po przejechaniu palcem masz tłusty jak z przylanego 2 sowa + kompresja na poziomie 9,3 Bar = Nowy silnik niestety .

A u ciebie jak przeskakuje iskra to jak piszą wyżej patrz gdzie przelatuje, jak dalej przez kable to kable słabej jakości bądź coś z nimi jest nie tak czasami sie tak zdarza ;-/. Może fajki, może tez same cewki. Tutaj bym pewnie wymieniał na farta po kolei, jak nie dzieje ci sie to naraz na wszystkich 4 cylindrach to możesz z innymi podmieniać i sprawdzić przez co sie tak dzieje. Oraz ewentualne połączenie cewek z kablami warto zabezpieczyć przed wilgocią - tylko nie wiem jak sie taki preparat do tego nazywa. Ja bym pewenie pchał jakąś pastę silikonowa z elektronika

A kolos świec jaki masz ? na poszczególnych cylindrach ?

Offline

 

#34 2009-09-30 00:17:33

kazik_suzi

Użytkownik

Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2008-10-02
Ujeżdżam: GSF 600

Re: Wypadanie zapłonów, niestabilne obroty, brak mocy ;-/

świece są ok. jutro będe kombinował z tymi kablami i cewkami. mam nadzieje że coś wymyśle.

Offline

 

#35 2009-09-30 21:14:54

kazik_suzi

Użytkownik

Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2008-10-02
Ujeżdżam: GSF 600

Re: Wypadanie zapłonów, niestabilne obroty, brak mocy ;-/

dzisiaj wziąłem się za moto. wyczyściłem wszystkie połączenia przy cewkach, założyłem nowe przewody( już drugie), zmieniłem też fajki na 1 i 4 cylindrze, obejrzałem też przewody idące do cewek czy nie ma żadnego przetarcia czy załamania.Nic nie było. i co? i dupa. cały czas to samo. już nie wiem co to może być;-( pozostaje tylko cewka. kupiłem już na allegro i zobaczymy co z tego będzie. Jeśli to nie cewka to już nie mam pomysłów;-(

Offline

 

#36 2009-09-30 22:13:00

Tolinek

Iskierka

Skąd: Wrocław/Ryn
Zarejestrowany: 2008-07-02
Ujeżdżam: B12N 2002'
WWW

Re: Wypadanie zapłonów, niestabilne obroty, brak mocy ;-/

Gdzie Ci ta iskra "tańczy" pod bakiem? W okolicy czego?
Od czego do czego?


__________________________________________________________
Łyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyn................

Offline

 

#37 2009-09-30 23:12:12

kazik_suzi

Użytkownik

Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2008-10-02
Ujeżdżam: GSF 600

Re: Wypadanie zapłonów, niestabilne obroty, brak mocy ;-/

na całej długości przewodu. tam gdzie dotyka do czegoś metalowego

Offline

 

#38 2009-10-01 08:11:52

Tolinek

Iskierka

Skąd: Wrocław/Ryn
Zarejestrowany: 2008-07-02
Ujeżdżam: B12N 2002'
WWW

Re: Wypadanie zapłonów, niestabilne obroty, brak mocy ;-/

To może te nowe przewody są poprostu do dupy i nie mają takiej rezystancji izolacji jak powinny?


__________________________________________________________
Łyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyn................

Offline

 

#39 2009-10-01 08:54:00

- Arturo -

Użytkownik

Skąd: Kraków - Prokocim
Zarejestrowany: 2009-08-10
Ujeżdżam: Bandit 600S K3

Re: Wypadanie zapłonów, niestabilne obroty, brak mocy ;-/

Cewkę mogłeś wziaść zamienić z druga jeśli to sie dzieje na jednym przewodzie bądź jednej cewce.

Przewody idące do pierwotnego z modułu maja ok 140V tak ze tam nie ma prawa iskrzyć chyba ze przewód uszkodzony.

A 2 komplet przewodów kopiłeś z innego sklepu ? (najlepiej motocyklowego aby było przeznaczone to do moto - nie wiem na ile to różnica ale tak by było pewniej)

Jeszcze sie zastanawiam czy np gdzieś nie dochodzi prąd do świecy i przez to wali bokiem - Ale wtedy świeca była by czarna bądź ciemna. A u mnie nawet jak nie było świec w fajkach to nie zauważyłem iskrzenia od przewodów.

Jak do czegoś dojdziesz to napisz, jak nie dojdziesz to tez napisz

Offline

 

#40 2009-10-01 09:28:03

Tolinek

Iskierka

Skąd: Wrocław/Ryn
Zarejestrowany: 2008-07-02
Ujeżdżam: B12N 2002'
WWW

Re: Wypadanie zapłonów, niestabilne obroty, brak mocy ;-/

Jeżeli piszesz o nagarze z sadzy na świecach to to akurat nie jest problem. Węgiel dość dobrze przewodzi
więc syf nie przeszkadza do momentu, aż zrobi się go za dużo (krótki łuk) albo wogóle zmostkuje elektrody.
Co do tych 140V to i owszem indukuje się w cewce do 140V przy zapłonie - żeby nikomu nie przyszło do głowy
że takie napięcie wystawia moduł (on wystawia 12V).


__________________________________________________________
Łyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyn................

Offline

 

#41 2009-10-01 18:53:33

- Arturo -

Użytkownik

Skąd: Kraków - Prokocim
Zarejestrowany: 2009-08-10
Ujeżdżam: Bandit 600S K3

Re: Wypadanie zapłonów, niestabilne obroty, brak mocy ;-/

Co do czarnych świec miałem na myśli ze jeśli mu wypadają zapłony, nie pali świecą poprawnie to wtedy po jedzie będzie miał czarna ( pomijam możliwość złego składu mieszanki ). Ale to tylko teoretyzowanie bo świece pisał sa OK

Offline

 

#42 2009-10-06 01:45:31

kazik_suzi

Użytkownik

Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2008-10-02
Ujeżdżam: GSF 600

Re: Wypadanie zapłonów, niestabilne obroty, brak mocy ;-/

dzisiaj dostałem cewke kupioną na allegro. założyłem ją do bandyty i narazie jest wszystko dobrze. zobaczymy jak długo. Obecnie pogody nie ma więc nawet nie ma jak tego sprawdzić. dzięki wszystkim za pomoc

Offline

 
  • Index
  •  » Technika
  •  » Wypadanie zapłonów, niestabilne obroty, brak mocy ;-/

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polishbanditcrew.pun.pl