Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


  • Index
  •  » Luźne gadki
  •  » Jazda bez kasku i program o 'problemie motocyklistów' dziś 23.15

#1 2009-10-04 21:30:12

Pawel

Użytkownik

6125348
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-07-23
Ujeżdżam: B12 S, 2002

Jazda bez kasku i program o 'problemie motocyklistów' dziś 23.15

Zakładam wątek przede wszystkim żeby nie zaśmiecać czatu.
Dziś o 23.15 na Polsat News jest program o 'problemie motocyklistów' w którym wystąpi JK Mikke (prośba o nagranie!)
Gościem ma być Janusz Korwin Mikke (z tego co kojarzę kolega ma 250 cc)
Program będzie pewnie ciekawy i kontrowersyjny, tutaj poruszyć chciałem tylko kwestie jazdy bez kasku \ bez pasów.
Chociaż nie przepadam za Mikke, w tej kwestii zgadzam się z nim w 100%.

Uważam, że człowiek powinien mieć prawo robić wszystko o ile nie szkodzi innym.
To powinna być kwestia wolności \ wyboru bo przecież zaszkodzić możemy tylko sobie!
Nie podoba mi się założenie, że ludzie to idioci i trzeba ich ograniczać bo nie potrafią sami o sobie pomyśleć.
Dla mnie to tak jak ogradzanie pastwiska drutem pod napięciem - tyle że przecież nie mamy łat i nie dajemy mleka
Równie dobrze można by nakazać noszenie czapek przy temperaturach poniżej zera.
Jeżeli ktoś na moto nie potrafi myśleć to bez problemu zabije się i w kasku.

Sam przyznaję się - po drogach osiedlowych  w okolicy bloku zdarzało mi się przestawiać moto z gołą głową.
Jazda na stałe byłaby oczywiście głupotą. Ale to trochę jak z noszeniem kamizelek odblaskowych,
dlaczego wszyscy tego nie robimy, może powinno się to załatwić nakazem? (był taki pomysł!)
A może dla bezpieczeństwa ograniczyć moc motocykli do, powiedzmy, 50 hp?

W tym roku w Chorwacji znalazłem tak piękny, malowniczy, niesamowity odcinek, że nie byłem w stanie się powstrzymać - zdjąłem kask i brzegiem morza przejechałem 5 km po pięknych serpentynach wystawiając głowę na wiatr i słońce - niesamowite wrażenia!!!! Niczego nie żałuję

Ostatnio edytowany przez Pawel (2009-10-04 21:34:20)


Don't stop me now!

Offline

 

#2 2009-10-04 22:55:17

Mikelito

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-12-17
Ujeżdżam: Bandit 600 N z 1999

Re: Jazda bez kasku i program o 'problemie motocyklistów' dziś 23.15

A ja uważam, że noszenie kasku na moto powinno być obowiązkowe, bo jak się wypierdolisz i głowę rozbijesz to:

1. Na badanie głowy (MRI -rezonans magnetyczny + CT - tomografia komputerowa) pójdzie kasa podatników.
2. Za hospitalizację - pójdzie kasa podatników
3. Jak się zabijesz to znowu pójdzie kasa podatników - zasiłek pogrzebowy.

Jak to w życiu bywa, zawsze chodzi o kasę.

Są takie dziedziny, w których to Państwo musi myśleć za obywatela :-)

Pozdrawiam


Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie.

Offline

 

#3 2009-10-04 23:14:53

Iwan II

Użytkownik

5607682
Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2008-08-17
Ujeżdżam: Bandit 600 N

Re: Jazda bez kasku i program o 'problemie motocyklistów' dziś 23.15

Mikelito napisał:

A ja uważam, że noszenie kasku na moto powinno być obowiązkowe, bo jak się wypierdolisz i głowę rozbijesz to:

1. Na badanie głowy (MRI -rezonans magnetyczny + CT - tomografia komputerowa) pójdzie kasa podatników.
2. Za hospitalizację - pójdzie kasa podatników
3. Jak się zabijesz to znowu pójdzie kasa podatników - zasiłek pogrzebowy.

Jak to w życiu bywa, zawsze chodzi o kasę.

Są takie dziedziny, w których to Państwo musi myśleć za obywatela :-)

Pozdrawiam

Dokładnie, zresztą gdzie bez kasku jeździć??

Offline

 

#4 2009-10-04 23:26:03

zuluss

Użytkownik

501758
Skąd: Poznań/Luboń
Zarejestrowany: 2008-10-10
Ujeżdżam: Czarny Bandzior 650 A K7

Re: Jazda bez kasku i program o 'problemie motocyklistów' dziś 23.15

Zawsze bezpieczniej w skorupie jak by nie patrzac a jak chce sie popatrzeć na widoczki to warto zainwestować w szczękowca i juz jest po problemie .
Moj syn zaczyna dopiero przygode z 2oo i zawsze ma cos na głowie nawet gy obraca sie po podwórku.


Mnóstwo wyjazdów i tyle samo powrotów !
[...] codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.

Offline

 

#5 2009-10-05 09:39:51

krzysztofmielnik

Ojciec Moderator - Naczelny Baner PBC

2593112
Call me!
Skąd: Rybnik / Katowice
Zarejestrowany: 2008-03-29
Ujeżdżam: XL1000V '00

Re: Jazda bez kasku i program o 'problemie motocyklistów' dziś 23.15

Pawel, nie wprowadzaj zamieszania. Kask jest potrzebny i to jest wymóg przede wszystkim dla bezpieczeństwa - tu nie ma dyskusji. Jak przeszkadza Ci kask i chcesz poczuć powiew na twarzy - to masz kilka możliwości:
1. przestać jeździć.
2. kupić szczękowca i dla plażowego lansu i relaksu - podnieść przyłbicę
3. kupić kask typu Jet
4. kupić kask typu orzeszek
5. kupić kabrioleta, ale w nim są znowu pasy bezpieczeństwa i to pewnie Ci też nie pasuje.

Jazda w kasku to nie jest sprawa tylko i wyłącznie Twojego własnego bezpieczeństwa / wyboru. Bo tracąc panowanie nad pojazdem, możesz skrzywdzić inne osoby, nie tylko siebie albo swojego pasażera. A co się stanie, jeśli np: jedziesz bez kasku przez miasto i przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych lub większego skupiska ludzi zostaniesz uderzony w oko lub w twarz kamyczkiem spod kół czy owadem? Ból, uraz powoduje, że odruchy są odruchami i nawet strach pomysleć, o tym, że w tym momencie pieszy znajdzie się na pasach, kiedy akurat odruchowo przymkniesz oboje oczu, albo spanikujesz, złapiesz się za bolące miejsce obiema rękami i wjedziesz w tłum ludzi oczekujących na przystanku... Przez Twój wybór Ty tym ludziom nie pozostawisz wyboru: śmierć, kalectwo, ciężki uraz, utrata zdrowia. I co, dalej chodzi tylko o wolność wyboru?

PS: Prośba o nagranie programu - w porządku. Twoja opinia - niech będzie, masz do niej prawo, a ja do swojej. Ale żeby uciąć korzenie wszelkim głupim dyskusjom - zamykam wątek.


Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia

PBC gratulujemy Moderatorów.

Offline

 
  • Index
  •  » Luźne gadki
  •  » Jazda bez kasku i program o 'problemie motocyklistów' dziś 23.15

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Cosby