Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#31 2009-09-08 14:39:00

jackRM

Moderator

5632613
Call me!
Skąd: Rzym
Zarejestrowany: 2008-12-07
Ujeżdżam: R1 RN12
WWW

Re: Kask - jaki masz i co o nim powiesz?

radekb napisał:

Jednego Airoha już miałem, wystarczy.

Ja rowniez.
W tej "bogatszej" podobno wersji w matowym czarnym kolorze.
Jakosc wykonania to smiech, szmaty wewnatrz po 1000km sie "ulozyly" tak ze mi lata.
To samo z mechanizmem zamkniecia szczeki z lewej strony ktory juz "nie trzyma" i z otwarta szczeka juz na malej dziurze sie zamyka - oczywiscie tylko do polowy, abym nic nie widzial na ulicy
Pozatym szybka sie rysuje z byle powodu a w srodku pizdzi jak w kieleckiem. O wadze juz nie wspominam.
A moglem wziac Nolana N102 - byl w tej samej cenie. Wiecej takiej glupoty nie zrobie.
Absolutnie nie polecam.

Aktualnie latam w Suomy Vandal i moze poza niezbyt dobrze przylegajaca szybka nie moge mu nic zarzucic.
Przyzwyczajony do Airoha i po paruset metrach w Suomy dwa pierwsze wrazenia: uderzajaca cisza i ogromne pole widzenia.
Zakmniecie oczywiscie DD, lzejszy i antifog naprawde dziala i dobra wentylacja (u nas bardzo sie to liczy )


--------------------------------------------------------
second place is just a name for the first loser

Offline

 

#32 2009-09-08 17:20:29

VooR

Użytkownik

825451
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-01-24
Ujeżdżam: B600N '98

Re: Kask - jaki masz i co o nim powiesz?

radekb napisał:

To jest wolny kraj. Każdy może jeździć, w czym mu się podoba. Tobie podoba się Twój Airoh, mnie mój Shoei. Nikogo do kupna nie namawiam. I wolę swojego jednego Multiteca, niż trzy Twoje Airohy. Jednego Airoha już miałem, wystarczy.

Heh, chyba jakoś tak zdeczka emocjonalnie podszedłeś do sprawy

Prostując - ja wcale nie mówię, że multitec jest zły, ba - prawdopodobnie jest jednym z lepszych kasków jakie zostały wyprodukowane, a jakością bije Airoha na głowę (to jakbyś chciał porównywać np. skodę octavia z audi A6). Niemniej jednak uważam, że to śmieszne, że w kasku z najwyższej półki za 1800 pln nie ma tak zajebistej rzeczy jaką jest blenda, tylko trzeba się pier... ze zmienianiem szybki, co jest uciążliwe z wielu względów.

Jeżdżę w Airohu, bo na taki akurat mnie było stać jak kupowałem kask. Za tą cenę nie znalazłem na rynku nic innego ze szczęką i blendą (na czym mi zależało), a jakością Airoh i tak przebił kask nitro, który dostałem razem z motocyklem. Ale nawet gdybym miał wydać 2k pln na kask, to nie kupiłbym multiteca, właśnie chociażby ze względu na brak blendy, która jest zbawieniem dla moich oczu. Zrobiłem w tym kasku jak na razie >5k km i jak na razie spełnia on moje potrzeby na tyle, że nie ciągnie mnie do zmiany. Tyle na temat.

peace

PS. Słowo-klucz: stosunek cena/jakość


VooR
http://bikepics.com/members/voor/
__________________________________________________
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Offline

 

#33 2009-09-08 17:54:36

Mikelito

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-12-17
Ujeżdżam: Bandit 600 N z 1999

Re: Kask - jaki masz i co o nim powiesz?

No Panowie, widzę że dyskusja nabiera rumieńców. Poczekajcie pójdę po popcorn i colę :-)


Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie.

Offline

 

#34 2009-09-08 18:37:13

radekb

Moderator

2385412
Call me!
Skąd: Krasny Las
Zarejestrowany: 2007-11-23
Ujeżdżam: B12S K1 i DRynda

Re: Kask - jaki masz i co o nim powiesz?

VooR napisał:

Heh, chyba jakoś tak zdeczka emocjonalnie podszedłeś do sprawy

Zaraz tam emocjonalnie... Po prostu nie używam emotek (za stary już na to jestem), więc pewnie dlatego mnie nie zrozumiałeś. Gdybyś mnie lepiej znał, wiedziałbyś, że równie spokojnego, opanowanego, dobrego, a zarazem, skromnego człowieka naprawdę trudno spotkać. Zwłaszcza na tym forum.

Miałem Airoha z blendą, teraz mam, drugiego już, Multiteca bez blendy i wiem, że nie chcę innego kasku. Co prawda, jeszcze nie miałem na głowie Schubertha C3, który podobno jest jeszcze lepszy niż Multitec, ale obecny kask spełnia moje wymagania w 100% i nie potrzebuję innego. Za kilka lat, kiedy będę wymieniał swój hełm, na rynku będzie już pewnie jakiś Multitec 2, albo Multitec 3, z blendą, albo z szybą fotochromową. Wtedy sobie taki kupię.


601 242 597

Offline

 

#35 2009-09-09 00:47:49

Jacekrysiek

Użytkownik

Skąd: londyn/ostrowiec sw
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: czarny 600S '01

Re: Kask - jaki masz i co o nim powiesz?

ciekawi mnie czy chociaz 10 procent forumowiczow ma helmofon z bleda. jasne ze dobrze zapodac jak sweci slonce ,ale w wielu wysokiej klasy kaskow zwlaszcza integrali sie blędy nie stosuje - ciekawe dlaczego?? sadze ze blęda nie jest tu priorytetem przy wyborze kasku. to taka pierdolka ktora dobrze miec jak swieci slonce .ale zalozmy ze ruszasz w trase  i swieci slonce - dlaczego nie zalozyc takich okularow ktore sa lekko przyciemniane - nie jakies ray beny w stylu blues brothers. ja jezdze w okularach przeciwslonecznych i nawet jak jest pochmurny dzien to je zakladam .bo lubie jezdzic z podniesiona szybka ,czuc wiatr na twarzy a nie w oczach. a z bleda np zewnatrzna czasem sie tak nie da.poza tym mozna sobie pierdolnac centymetrowy pasek przyciemniany na gornej krawedzi szybki i masz blede jak na zawolanie .
to taka dygresja odnosnie jezdzcow tylko w sloneczne dni. ja jezdze w deszczu i blędy nie potrzebuje

Ostatnio edytowany przez Jacekrysiek (2009-09-09 00:53:45)


never trade luck for skill

Offline

 

#36 2009-09-17 22:42:50

Rabuś

Użytkownik

Skąd: Łęczna
Zarejestrowany: 2009-08-29
Ujeżdżam: Czarny n 600

Re: Kask - jaki masz i co o nim powiesz?

Poza badziewnymi Lazerami, Nitro itp w moje ręce wpadł ten oto egzemplarz. Nie posiada szybki -  po co? to jest tylko kolejna rzecz która może się popsuć i zaparować, regulacji nawiewu także nie posiada bo ze względu na sportową sylwetkę aerodynamika  kasku wyklucza jakiekolwiek odchyły od jego gładkości,
niemiecka technologia - dodatkowe porcje powietrza które mimowolnie dostają się do ust nie dopuszczają do niedotlenienia przy szybkiej i ekstremalnej jeżdzie kiedy to adrenalina powoduje niesłychane skoki ciśnienia. Szerokie pole widzenia oraz niebywały komfort jazdy czyni ten kask jak dla mnie nr 1. Nie mniej nie polecam jazdy bez chusty, może się to skończyć namiętnym soczystym pocałunkiem z bąkiem,końską muchą itp w przypadku centralnego trafienia pomijaąac to co mimowolnie zdołaliśmy skonsumować ,aby pozbyć się odnóży z między zębów niezbędny jest postój i zdjęcie rękawiczek. http://img151.imageshack.us/img151/2939/f89311b6e5.jpg

Offline

 

#37 2009-09-18 09:42:31

Mikelito

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-12-17
Ujeżdżam: Bandit 600 N z 1999

Re: Kask - jaki masz i co o nim powiesz?

No hełmofon godny Obersturmbahnfuhrera SS :-)


Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie.

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Eilat https://www.hotels-world.pl/