Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#1 2009-06-08 23:01:07

Merolkm

Użytkownik

4615755
Skąd: Żukowo / okolice Trojmiasta
Zarejestrowany: 2009-06-05
Ujeżdżam: Bandit black 600S K2

Jak odpowiednio dobrac kask?

Witam!
Przeszukałem całe forum i niestety nic nie znalazłem w tym temacie!
Problem polega na tym, że kupiłem sobie w weekend nowy kask-pierwszy mój integralny !
Model AGV K4 rozmiar S ! Srednice głowy jak mierzyłem to wychodziło 55 ! Dzisiaj jezdziłem ok.2h
w owym kasku i odczuwałem lekki dyskomfort ugniatania w okolicach nad skronią !
Pytanie czy to jest normalne na początku użytkowania, czy źle dobrałem rozmiar kasku?!
Po jakim czasie kask powinien się uformować do głowy?!
Proszę o pomoc !

Offline

 

#2 2009-06-08 23:27:52

RafalS600

Użytkownik

575065
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-08-02
Ujeżdżam: 600S 2004r

Re: Jak odpowiednio dobrac kask?

Wiesz...w sumie jak już kupiłeś to i tak masz niewielki wybór bo oddać raczej nie oddasz... ja bym próbował jeździć...w środku sa gąbki więc po pewnym czasie uleży Ci sie do głowy...możesz też wybrać opcje hard i spróbować pare dni pojeździć w kominiarce...potem bez bedzie ciut luźniejszy...


Po odkręceniu rollgazu wchodzisz w inną rzeczywistość... najważniejsze żebyś dał rade z niej wrócić...

Offline

 

#3 2009-06-08 23:30:22

dudek3300

Użytkownik

2647260
Skąd: Michałowice pod Warszawą
Zarejestrowany: 2009-03-17
Ujeżdżam: B12 K4

Re: Jak odpowiednio dobrac kask?

Według mnie to wysciółka się ugniecie od użytkowania i kask zrobi się luźniejszy jak trochę pojeździsz. 2h to troche za mało, po tygodniu już powinno być ok.

Offline

 

#4 2009-06-08 23:34:37

masher1000

Godfather

1087966
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: black B6 '99 + B12,5 K7
WWW

Re: Jak odpowiednio dobrac kask?

Tu masz sporo informacji jak dobrać kask (filmiki - step by step) http://sharp.direct.gov.uk/helmet-guidance/best-fit/ no i przy okazji angielski "rate' bezpieczeństwa kasków.
Oczywiście to dość podstawowe informacje ale dobre i to na początek. Problem jest w tym, że każda firma produkuje kaski w nieco innym kształcie i tego raczej nie ocenisz po 3 min oglądania. Na pocieszenie dodam, że każdy kask dość mocno układa się do właściciela


__________________
Born to be Bandit
http://img128.imageshack.us/img128/1609/avtkl4.gif

Offline

 

#5 2009-06-09 09:11:10

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Jak odpowiednio dobrac kask?

A ja dodam że masz problem.Bo o ile może uciskać delikatnie policzki(tzw rybka) to nie powinien skroni.Masz za mały kask.Już kiedyś pisałem i koledzy też to pisali.Każda firma robi inny kształt środka kasku, bo każdy człowiek ma inna głowę.Dlatego nie każdy kask pasuje na każdą głowę.Ba zależnie od modelu może byś różnica.Dlatego takie firmy jak SHOEI czy Schubert podczas doboru kasku oferują dobór gąbek.Kasku nie kupuje się na allegro do puki nie przymierzysz i nie jesteś pewny że nic nie uciska nie lata itd.


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#6 2009-06-09 09:41:44

Mikelito

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-12-17
Ujeżdżam: Bandit 600 N z 1999

Re: Jak odpowiednio dobrac kask?

Nic się chłopie nie martw. Kask na pewno się ułoży, nawet jeśli kupiłeś zbyt mały rozmiar. Kask musi trochę uciskać, tak jak powiedział John Rambo, ból jest twoim sprzymierzeńcem - mówi tobie że żyjesz. Poza tym nikt nie mówił że jazda na moto jest lekka, miła i przyjemna.

Szerokości


Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie.

Offline

 

#7 2009-06-10 00:16:36

mercyful

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-06-03
Ujeżdżam: (blue:/) B600 99'
WWW

Re: Jak odpowiednio dobrac kask?

Mr Tomek ma rację- ja na początku też myślałem, że kupię kask na allegro za 300zł i będzie super-hiper, później udałem się do kilku sklepów i po przymiarce okazało się, że rewelacji to nie będzie a rozmiarówki to w każdej marce są ine (mam duży baniak ale raz XL był ok a raz w L wchodziłem) Jedno jest pewne- chcesz kupić przez internet- najsamwpierw marsz do sklepu, przymierzamy, obmacujemy, dziękujemy i zamawiamy dopasowany, konktetny egzemplarz. Zakup z samej wymiarówki, mierzonej po obwodzie głowy, skutkuje tym, że za jakiś czas wystawisz taki hełm na aukcję z dopiskiem ,,kask w bdb stanie- kupiłem ale był za mały/duży'' i stracisz parę zł... Znajdź i przymierz konktretny model i później szukaj  w internecie.


__________________________________________
Litrowy Gixx i... nie ma ch...a ! <photo:>

Offline

 

#8 2009-06-10 01:22:23

pajhivo

Użytkownik

2049112
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-21
Ujeżdżam: GSF 600 SK3

Re: Jak odpowiednio dobrac kask?

Potwierdzam, nic tylko przymierzać. A różnica między firmami a modelami może być diametralna (Shoei - mnie uciskał w głowę, a jak nie uciskał to latał)


http://www.motostat.pl/user_images/7509/icon3.png

Offline

 

#9 2009-06-10 07:23:47

Marqs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-29

Re: Jak odpowiednio dobrac kask?

Kask nie może Cię cisnąć w górną część czaszki. Tak jak powiedział Tomek - może uciskać w policzki. Poza tym sam obwód głowy nie wystarcza. Ja przymierzałem większość kasków na swój łeb i niewiele mi pasowało. Z kaskiem jak z butami - jak już przymierzysz w sklepie to posiedź/postój w nim co najmniej 10 minut żeby poczuć gdzie ugniata. Przykładowo jak przymierzyłem SHOEI był idealny ale po kilku chwilach zaczął mnie cisnąć w tył głowy i niestety SHOEI odjechał. W przypadku tych kasków wybór większego rozmiaru i wymiana gąbek na policzkach (wg. mnie) nie jest rozwiązaniem ponieważ wtedy możesz mieć zbyt duży luz w górnej części skorupy co będzie skutkowało "latanie" kasku po dyńce przy większych prędkościach.

Offline

 

#10 2009-06-10 09:00:27

GoB Lee

Użytkownik

9833937
Skąd: sulechów/zielona góra
Zarejestrowany: 2008-05-26
Ujeżdżam: 600 N 97r

Re: Jak odpowiednio dobrac kask?

kiedy ja dobierałem swój kask .. stałem w nim około 1h w sciągałem przymierzałem i sprawdzałem czy jest gites majonesse ..
a jak wszyscy piszą przez alegro sie nie zamawia kasków po uprzednim przymierzeniu odpowiedniego modelu
mnie uciskał lekko w policzki ale juz po problemie ukształtował sie teraz moge latac w kominiarce {P


GdyOgieńNadTłokamiZgasłJużZłotoTarczPokryłaRdzaPodBakiemTylkoCiszaGraACiebieNieMaPośródNasPukaszJużDoNiebaBramAsfaltuWstęgaPusta ZnówTweKołaJejNieDotknąJużCzerńDrogiSkryjeSzaryKurzWŚciśniętymGardleBraknieSłów...Życia motocyklisty nie liczy sie w latach tylko w kilometrach MaQ

Offline

 

#11 2009-06-11 19:24:14

Merolkm

Użytkownik

4615755
Skąd: Żukowo / okolice Trojmiasta
Zarejestrowany: 2009-06-05
Ujeżdżam: Bandit black 600S K2

Re: Jak odpowiednio dobrac kask?

Dzieki za odpowiedzi i pomoc!
Chciałbym podkreślić tylko że kasku nie kupowałem z allegro lecz jeździłem 2 dni po całym trójmieście i dobierałem:) A zakupu dokonałem w intermotors w Rumi !Długo się zastanawiałem miedzy M, a S . W M odrazu jak założyłem to mi latał na boki więć Pan odrazu odradzał ! A w S troche cisnał i ciasno przechodził przez skorupę wieć Pan powiedział że ten sie ułoży i bedzie ,,git majones " ! Stwierdziłem że musze jeszcze troszke pojezdzić i wtedy zobaczymy! najwyzej ugniote troszkę styropian w miejscach gdzie uciska mnie mocniej ( sprawdzałem i jest to możliwe )

Offline

 

#12 2009-06-11 21:54:19

mercyful

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-06-03
Ujeżdżam: (blue:/) B600 99'
WWW

Re: Jak odpowiednio dobrac kask?

noo, najlepiej wyrwać gdzieniegdzie piankę i zastąpić ją plasteliną:)
Hmm, tak na serio- to pianka w kasku jest swoistą ,,strefą wygłuszającą''- kiedy walimy baniakiem o przeszkodę, to pianka pomiędzy skorupą a czachą, ma za zadanie zniwelować skutki uderzenia... zatem wyrywanie jej, chyba nie jest dobrym rozwiązaniem.
Najfajniejsze na allegro są opisy przy tanich kaskach pt. ,,W środku wyłożony jest miękką gąbką oraz obszyty welurem co zapewnia komfort.'' -link http://moto.allegro.pl/item649359302_su … olory.html


__________________________________________
Litrowy Gixx i... nie ma ch...a ! <photo:>

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Noclegi Pointe-Noire