Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#1 2009-04-23 15:31:46

masher1000

Godfather

1087966
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: black B6 '99 + B12,5 K7
WWW

Propozycje zawartosci FAQ - forumowicze

W tym watku prosimy skladac propozycje do poszczegolnych dzialow FAQ wskazujac nazwe dzialu i podtemat.

Sposób pisania takich propozycji:

Rozwinięcie problemu, przedstawienie typowych objawów i ich przyczyn + odpowiedź jak rozwiązać problem (+ew. zdjęcia, rysunki, schematy).
Dodatkowo fajnie byłoby gdybyśmy podawali link do odpowiedniego tematu na forum gdzie była prowadzona dyskusja na dany temat co umożliwi czytającej osobie szersze rozeznanie się w temacie oraz wskaże miejsce gdzie należy zadać dodatkowe pytania gdy np. jej problem nadal występuję.


__________________
Born to be Bandit
http://img128.imageshack.us/img128/1609/avtkl4.gif

Offline

 

#2 2009-04-23 16:04:28

xz_666

Użytkownik

900039
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-04-13
Ujeżdżam: Black GSF 600N '97
WWW

Re: Propozycje zawartosci FAQ - forumowicze

To może ja zaczne.
KONSERWACJA Jak przygotować motocykl po sezonie:

http://polishbanditcrew.pun.pl/viewtopic.php?id=150
w skrócie czynności po sezonie:
1.wymiana oleju i filtra.
2. wyszorowanie łańcucha naftą świetlną (lub innym łagodnym dla o-ringów) środkiem i jego nasmarowanie.Można zdjąć dekiel od przedniej zębatki i tam tez wszystko wyczyscic.
3.Porządne umycie motocykla, do silnika polecam nafte. Porządne wypucowanie lakieru i nawoskowanie, sprawdzenie wszystkich srub, wydechu,ramy zawieszenia itp..oczyszczenie ich naftą z ewentualnego nalotu.Ja spryskałem wiekszosc wd-40
4.Zmniejszenie ciśnienia w oponach.
5.Postawienie moto na centralce i podłożenie desek pod opony.
6.Zatkanie jakimś korkiem wydechu, ja użyłem od wd-40.
7. Zatankowanie pod korek.
8.Spuszczenie paliwa z gaźników i kranik ustawiamy na "on"
9.Wyciągnięcie akumulatora
10. Można wykrecic swiece i wstrzyknąć ok 5ml oleju do cylindrów a nastepnie przez 1-2 sek zakręcić rozrusznikiem.
12. Przy okazji sprawdzamy stan świec.
13.Ogólny przegląd motocykla, wszelkie odpryski lakieru uzupełniamy, sprawdzamy stan ogumienia,klocków i kalkulujemy wydatki do nastepnego sezonu.
14. Dobrze okryć motocykl pokrowcem.


Po za sezonem:

1.Nie odpalamy, chyba ze pogoda sprzyja i damy dziorkowi się porządnie rozgrzac podczas przejażdżki.
2.Doglądamy akumulator,sprawdzamy napięcie i ewentualnie ładujemy średno raz na miesiąc lub dwa.
3.Miękką bawełnianą szmatką nakładamy kolejne warstwy wosków i politur na lakier oraz rozmawiamy z dziorkiem.
4. Raz na 2-3 tygodnie obracamy koło bezposrednio opierające się o dekę średnio o ćwierć obrotu.
5.Jest to idealna pora aby duzo rzeczy zrobić przy naszym motocyklu i zaoszczedzic czasu kiedy w sezonie pojawi sie ładna pogoda.

Przed sezonem:
1.Uzupełnienie ciśnienia w oponach 2.225 przód 2.50 tył.
2.Wkładamy odpowiednio naładowany akumulator napięcie minimum 12.5V i nawet jesli tyle ma ale stał 2 miesiące warto naładować!
3.Zalewamy gaźniki-czyli przekręcamy kranik na "pri" czekamy ok 1 minuty i odpalamy Motocykl na ssaniu.
4. Odpalając mamy chwile prawdy,jeśli się udało wykonujemy jazdę próbną i po rozgrzaniu silnika sprawdzamy równomierność pracy silnika,reakcje na gaz itp.Dzieki temu bedziemy wiedzieli czy synchronizacja gaźników czeka nas przed sezonem czy w trakcie.
5.Wymieniamy płyn hamulcowy.
6. Wymieniamy wszystkie ellementy eksploatacyjne które po sezonie stwierdziliśmy że nadają się do wymiany.Klocki,filtr,napęd etc.

Ostatnio edytowany przez xz_666 (2009-04-23 16:22:54)


_______________
وليس للبحث عن أكثر أهمية

Offline

 

#3 2009-04-23 16:08:31

krzysztofmielnik

Ojciec Moderator - Naczelny Baner PBC

2593112
Call me!
Skąd: Rybnik / Katowice
Zarejestrowany: 2008-03-29
Ujeżdżam: XL1000V '00

Re: Propozycje zawartosci FAQ - forumowicze


Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia

PBC gratulujemy Moderatorów.

Offline

 

#4 2009-04-23 16:17:51

xz_666

Użytkownik

900039
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-04-13
Ujeżdżam: Black GSF 600N '97
WWW

Re: Propozycje zawartosci FAQ - forumowicze

MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE:

Olej:
Motul 5100 10w40 (ew wg zalecen producenta)
Myślę że większość jezdzi na takim i jest to najpopularniejszy olej.
Z alternatyw Castrol,Shell (niech ktoś może dopisze opinie i konkretnie jaki typ)

Świece:
NGK CR9EK (ewentualnie irydowe wg zaleceń)

Smar:
Ja używam Shella jest ok.

Środki do konserwacji lakieru:
Sonax - rewelacyja jesli chodzi o twarde woski w płynie czy politury renowacyjne które nie niszcza powłoki i są lekko ścierne.Praktycznie używam tylko tej firmy.Ostatnio kupiłem paste na rysy i tez jest ok.

Do polerowania aluminium i wydechu:
Pasty:
Autosol-poprostu rewelacja
Sonax tak samo.
nie rysują, z chromu i aluminium robią biżuterie.


Paliwo:
Od lat tankuję neste zadnych niespodzianek,przetestowane nie tylko na dziorku

Filtry:
Chyba nie ma sensu 3 razy przepłacac za oryginały,lepeij wymieniac na czas.
Używam Hilfo

Ostatnio edytowany przez xz_666 (2009-04-23 16:26:08)


_______________
وليس للبحث عن أكثر أهمية

Offline

 

#5 2009-04-28 16:53:40

jackRM

Moderator

5632613
Call me!
Skąd: Rzym
Zarejestrowany: 2008-12-07
Ujeżdżam: R1 RN12
WWW

Re: Propozycje zawartosci FAQ - forumowicze

do KONSERWACJA juz wrzucilem tresc autostwa xz_666 - dziekujemy za wklad w budowie FAQ

http://polishbanditcrew.pun.pl/viewforum.php?id=31

Jesli chodzi o MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE:

Paliwo : wg.mnie - temat zbyt dyskusyjny tyle opinii ile klientow danej stacji wiec moze sobie darujemy Paliwo... wiadomo ze o benzyne chodzi a nie o diesla

Do swiec oprocz NGK dorzucilbym tez innych producentow np Denso i wskazalbym producenta i model cytowany z manuala (w koncu Suzuki swiec nie robi)
to samo jesli chodzi o filtry powietrza - producent i model
i oleju - producent i model

jesli trzeba to w rozbiciu na 600, 650, 1200 i 1250

Smialo Panowie, jesli czujecie sie mocni w danej dziedzinie z tematow FAQ ktore sa jeszcze do wypelnienia i chcielibyscie rowniez byc jego wspolautorami to piszcie w tym watku wskazujac temat i tresc przez Was proponowana.


--------------------------------------------------------
second place is just a name for the first loser

Offline

 

#6 2009-04-28 16:58:46

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Propozycje zawartosci FAQ - forumowicze

O oleju juz piszę/składam materiał
O świecach mogę zrobić wykaz + gdzieś na forum były foty ktoś zapodawał -możecie poszukać ?


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#7 2009-04-29 08:45:11

GoB Lee

Użytkownik

9833937
Skąd: sulechów/zielona góra
Zarejestrowany: 2008-05-26
Ujeżdżam: 600 N 97r

Re: Propozycje zawartosci FAQ - forumowicze

ja pisałem juz do mashera ... ja zajmę sie wątkiem o polerowaniu ...  bo co jakis czas sa pytania o ten temacik co i jak gdize w obecnej chwili poleruje kolektory dolotowe od auta zamieszcze foty .... i opis jakis .. dokladniejszy ... a to jest to samo co koła ale koła robi sie latwiej ..


GdyOgieńNadTłokamiZgasłJużZłotoTarczPokryłaRdzaPodBakiemTylkoCiszaGraACiebieNieMaPośródNasPukaszJużDoNiebaBramAsfaltuWstęgaPusta ZnówTweKołaJejNieDotknąJużCzerńDrogiSkryjeSzaryKurzWŚciśniętymGardleBraknieSłów...Życia motocyklisty nie liczy sie w latach tylko w kilometrach MaQ

Offline

 

#8 2009-04-29 09:02:56

Jacekrysiek

Użytkownik

Skąd: londyn/ostrowiec sw
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: czarny 600S '01

Re: Propozycje zawartosci FAQ - forumowicze

Tomek napisał:

O świecach mogę zrobić wykaz + gdzieś na forum były foty ktoś zapodawał -możecie poszukać ?

prosze bardzo
http://polishbanditcrew.pun.pl/viewtopic.php?id=2613


never trade luck for skill

Offline

 

#9 2009-05-03 19:13:02

jackRM

Moderator

5632613
Call me!
Skąd: Rzym
Zarejestrowany: 2008-12-07
Ujeżdżam: R1 RN12
WWW

Re: Propozycje zawartosci FAQ - forumowicze

Jacekrysiek napisał:

Tomek napisał:

O świecach mogę zrobić wykaz + gdzieś na forum były foty ktoś zapodawał -możecie poszukać ?

prosze bardzo
http://polishbanditcrew.pun.pl/viewtopic.php?id=2613

extra material jako uzupelnienie
Tomku mysle, ze trzeba tego PDF'a od Mad_Jaro do naszego dzialu download wrzucic i do artykulu o swiecach dolaczyc linka do niego. Bo z rapidshare'u czy z innych serwisow gratis to szybko zniknie..


--------------------------------------------------------
second place is just a name for the first loser

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polishbanditcrew.pun.pl