Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#16 2008-05-12 21:31:06

witch

Użytkownik

5896089
Skąd: Katowice/SBE
Zarejestrowany: 2008-02-04
Ujeżdżam: Czerwony VPony :P

Re: Zamykanie opony

A ja mam i "paski strachu" (btw. fajne określenie ) i gumowe farfocle, czy jak tam zwał i mi wcale nie wstyd

Ostatnio edytowany przez witch (2008-05-12 21:31:30)


____________
Pozdroo
Gosia

Offline

 

#17 2008-05-12 21:52:46

mario

Użytkownik

526633
Skąd: podkarpacie
Zarejestrowany: 2008-04-16
Ujeżdżam: Bandit 650S K5
WWW

Re: Zamykanie opony

Jak pisałem ja też mam "paski strachu" i też nie jest mi wstyd.
Wywołałem ten temat, bo dla mnie dynamiczne pokonywanie zakrętów to ogromna przyjemność.... a chciałem się upewnić czy robie to (kładę się) jak większość motocyklistów.
Nie wyobrażam sobie mieć choppera lub cruisera....

Nasze forum podoba mi się coraz bardziej.... Gdybym temat pociągnął gdzie indziej pewnie nastąpiłoby wielkie oburzenie że zamykanie jest niebezpieczne, temat bez sensu itd. a tutaj jednak dochodzimy do jakichś wspólnych podsumowań

Ostatnio edytowany przez mario (2008-05-12 21:53:44)


--
Bandit 650S K5

Offline

 

#18 2008-05-13 00:08:36

Karbiker

Użytkownik

6740798
Call me!
Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2008-02-12
Ujeżdżam: Yamaha FZS 1000 z 03r.
WWW

Re: Zamykanie opony

Bo nasze forum jest wyjątkowe! Tak samo ludzie którzy je tworzą! Ja nie wiem ile dokładnie mi brakuje do zamknięcia opon, ale myślę, że należy to rozpatrywać w granicach mm!


__________________________________________________________________________________________
Zmieniać poglądy bez przymusu - świadectwo rozwoju; pod przymusem - sztuka przystosowania, też wysiłek.
http://www.bikepics.com/members/karbiker/ http://mototurystyka.socjum.pl/
Demoludy---->Jincheng Knight JC50Q---->GS 500E---->Bandit 600S---->Fazer 1000---->...cdn?

Offline

 

#19 2008-05-13 00:22:49

wrc12

Użytkownik

3505942
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-12-01
Ujeżdżam: gsr 600

Re: Zamykanie opony

serch napisał:

hehe prosze sie nie smiac z moich 1.5-2cm
jak bede mial cos wiecej niz dzinsy na tylku to bede myslal o tym zeby przerobic cm na mm

na moich oponach sa jeszcze te takie fabryczne farfocle na bokach bo poprzedni wlasciciel(e) najprawdopodobniej byli przerazeni mysla o tym ze motocykl sie sklada w zakrety, takze powoli drobnymi krokami.

mam jeszcze pytanko w kwestii formalnej skoro opona jest fabrycznie smarowana czyms tam co ja konserwuje jak lezy to czy nie jest tak ze na tych czesciach niezamnknietych (nieuzywanych) dalej pozostaje ta sliska warstwa i zamykanie opon ma jeszcze dodatkowego bonusa w postaci zmiany przyczepnosci (jest w koncu rowniez mniejsza temperatura niz pozostalej czesci opony) ?

musisz ja przetrzeć papierem ściernym jakaś 200  i będzie  git . zanim zaczniesz zamykać  dobrze rozgrzej laczka  czyli nie od razu na rant  tylko powoli sie skradaj żeby   i boki sie rozgrzały


jazda na gumie  bezcenne

Offline

 

#20 2008-05-13 00:28:03

SINHEAD

Zbanowany

1210345
Call me!
Skąd: Go!dap
Zarejestrowany: 2008-04-07
Ujeżdżam: BlackBitch12SK5

Re: Zamykanie opony


___________________________________________
B12SK5 vs. asfaltowe spaghetti warmii i mazur

Offline

 

#21 2008-05-13 12:07:58

Czejen

Użytkownik

1429520
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: Honda CBR 600 F4 Sport '02 #46

Re: Zamykanie opony

witch napisał:

A ja mam i "paski strachu" (btw. fajne określenie ) i gumowe farfocle, czy jak tam zwał i mi wcale nie wstyd

nieno, to ja juz tych wąsów nie mam ale i tak brakuje


_________________________________________________
Pamiętaj gdzie Twój Kraj, Gdzie Dom Twój, bratni śpiew,
I Tego nie porzucisz nigdy, Dumy z własnej Ojczyzny !

Offline

 

#22 2008-05-13 12:45:55

kr4kus

Użytkownik

4177494
Skąd: Sulejówek (W-wa)
Zarejestrowany: 2008-03-17
Ujeżdżam: B6 '96

Re: Zamykanie opony

ja słyszałem określenie "pasek wstydu", z angielskiego "belt of shame"
a wracając do tematu, w lewo dużo lepiej składa mi się niż w prawo. Czy to nawyk z jazdy samochodem? Czy praworęczni tak mają? ocb?


Pozdrawiam!

Krzysiek.

Offline

 

#23 2008-05-13 12:54:33

 Master8

Użytkownik

1417925
Call me!
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2008-03-27
Ujeżdżam: Czerwona SUZI 600N 97r.

Re: Zamykanie opony

kr4kus napisał:

ja słyszałem określenie "pasek wstydu", z angielskiego "belt of shame"
a wracając do tematu, w lewo dużo lepiej składa mi się niż w prawo. Czy to nawyk z jazdy samochodem? Czy praworęczni tak mają? ocb?

Jamam tak samo w lewo sklada sie leciutko a jak go skladam w prawo to jakos tak jakby "niepewnie" i tak jakby moto wazylo o conajmniej 50 kg wiecej. sam sie zastanawialem dlaczego  ??


Why walk when you can ride.... ride a motor bike.....

Offline

 

#24 2008-05-13 16:14:34

Czejen

Użytkownik

1429520
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: Honda CBR 600 F4 Sport '02 #46

Re: Zamykanie opony

tak po prostu jest. ja też wole w prawo niz w lewo.


_________________________________________________
Pamiętaj gdzie Twój Kraj, Gdzie Dom Twój, bratni śpiew,
I Tego nie porzucisz nigdy, Dumy z własnej Ojczyzny !

Offline

 

#25 2008-05-13 16:17:29

kr4kus

Użytkownik

4177494
Skąd: Sulejówek (W-wa)
Zarejestrowany: 2008-03-17
Ujeżdżam: B6 '96

Re: Zamykanie opony

Czejen napisał:

tak po prostu jest. ja też wole w prawo niz w lewo.

ale my właśnie wolimy w lewo


Pozdrawiam!

Krzysiek.

Offline

 

#26 2008-05-13 17:16:09

Jacekrysiek

Użytkownik

Skąd: londyn/ostrowiec sw
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: czarny 600S '01

Re: Zamykanie opony

lewo czy prawo ..Left or Right? na razie wkeje tylko bo musze leciec po dziewczyne.pzretlumaczyc moge pozniej czy ktos na szybko zrobi to teraz??


The reasons for having one side better than the other isn’t because you are left or right-handed. It isn’t because one side of your brain is bigger than the other. It’s because at some point in your riding you had an incident that, at a sub conscious level, has given you a fear induced Survival Reaction to that side. Maybe you had a crash on that side; maybe it was on your pushbike when you were seven years old. Maybe you had a bad experience trying to turn one way when you were learning to ride. The incidents that could create this reaction are numerous and far reaching.


Andy Ibbott andy@superbikeschool.co.uk

The results of your ‘fear’ of one side or the other can create a couple of tangible results:

We try and keep our body and head more upright on the weaker side than on the strong side. This in effect makes us a bad passenger on the bike and the bike reacts to this. Liken it if you will to the difference between the good and bad pillion rider. One goes with the bike, the other tries to stay upright.
We don’t steer as well on the weaker side. We steer slower on our weaker side giving us a different arc through the turn than we would like and therefore not getting to the place we would like to be at the apex or exit of the turn.


never trade luck for skill

Offline

 

#27 2008-05-13 20:31:29

Czejen

Użytkownik

1429520
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: Honda CBR 600 F4 Sport '02 #46

Re: Zamykanie opony

Przyczyna tego, że lepiej jest nam składać się w jedną niż w drugą stronę nie jest spowodowana tym, że jesteśmy lewo lub prawo ręczni. Nie jest to też zasługa większej cześci prawej bądź lewej mózgu.
<i teraz się zaczyna> w pewnym momencie swojej jazdy mieliśmy jakiś wypadek,  pod świadomie czujemy opór/strach spowodowany przez (reakcję przetrwania ? czy to jest instynkt samozachowawczy?) do strony na którą sie wywaliliśmy.
mogło to być spowodowane upadkiem z roweru w dzieciństwie. Wypadki mogące spowodować takie uprzedzenie są bardzo liczne i (mają duży zasięg?).

Przyczyna strachu to jednej strony mogą spowodować namacalne stutki.

Próbujemy utrzymać nasze ciało i głowe bardziej pionowo to strony "słabszej" niż do mocniejszej. To w efekcie sprawia, że jesteśmy gorszymi pasażerami i motocykl na to reaguje. (Liken it if you will to the difference between the good and bad pillion rider.). Jedno z nas pochyla sie zgodnie z motocyklem a drugie stara sie utrzymać w pionie. skrecajac w "gorsza strone" jedziemy wolniej, jedzi9emy po innym łuku w zakrecie niz chcielibymy jechac a zatem przy przy wierzchołku i przy wyjsciu z zakretu nie znajdujemy sie tam gdzie chcielismy.

staralem sie, ale moj angielski troszke kuleje


_________________________________________________
Pamiętaj gdzie Twój Kraj, Gdzie Dom Twój, bratni śpiew,
I Tego nie porzucisz nigdy, Dumy z własnej Ojczyzny !

Offline

 

#28 2008-05-13 21:10:13

Marqs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-29

Re: Zamykanie opony

Generalnie dałeś radę Czejen, jak na maturzystę

Offline

 

#29 2008-05-13 21:59:46

karolclio2

Użytkownik

4887232
Skąd: Piaseczno
Zarejestrowany: 2008-03-23
Ujeżdżam: Nebeski 600N "02r

Re: Zamykanie opony

Czy zamykają oponę zszedł ktoś na kolanko??

Jeśli tak to przy jakiej prędkości??

Na zwykłej drodze czy na jakimś torze wyścigowym??

Macie jakieś doświadczenia z tym związane, odpowiednia technika lub miejsce do takiego typu jazdy??

Offline

 

#30 2008-05-14 09:56:06

Jacekrysiek

Użytkownik

Skąd: londyn/ostrowiec sw
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: czarny 600S '01

Re: Zamykanie opony

Czejen napisał:

(Liken it if you will to the difference between the good and bad pillion rider.)

'To jakby przyrownac  roznice miedzy dobrym i zlym pasazerem.'


ale poza tym Czejen to angielski masz w kieszeni na maturze


never trade luck for skill

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polishbanditcrew.pun.pl