Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#1 2009-11-07 21:00:33

ukasz

Użytkownik

7054086
Skąd: zachodniopomorskie
Zarejestrowany: 2009-11-06
Ujeżdżam: jeszcze nic

Z ABS-em czy bez ?

Witam
Z grubsza sytuacja wygląda tak iż moto pociągały mnie od dziecka. Z gówniarza jeździło się na "maszynach" typu romet, WSK itp. Później jakoś nie było okazji a jak wreszcie było mnie stać na kupno własnego to stwierdziłem że jednak auto, bo praktyczniejsze itp... Motocykl poszedł w odstawkę w niekreśloną przyszłość. Ostatnio zdałem sobie sprawę iż latek kilka się na karku nazbierało i jak tak dalej będę odkładał to będę za stary co by móc "kopytko" tak wysoko zadrzeć. Więc podjąłem decyzje że trzeba się tym zając już. Wybór podał na  Bandita oczywiście. Jako że można powiedzieć że doświadczenia nie posiadam w ogóle gdyż tamto było dawno i sprzęt taki jak pisałem nie inny. Tak więc teraz mam dylemat z tym ABS-em. Czy dla mnie  lepiej wybrać model z tym systemem czy lepiej kupić egzemplarz bez. Kupując model bez ABS-u brałbym raczej z lat około 2000 jeżeli z ABS to chyba są dopiero od 2005  więc co za tym idzie droższy. Nie ukrywam że wolał bym wydać mniej ale troszkę obawiam sie że jako amator mogę źle skończyć. Dodam jeszcze że okres szaleństw za kierownica mam juz raczej za sobą. Mam spore doświadczenie również z mocnych autach, wiem jednak że to zupełnie inne bajki.
Jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia czy lepiej kupować już czy jeszcze poczekać troszkę ? Na wiosnę jak myślę będą droższe niż teraz ale może warto poczekać z miesiąc dwa?
Nie wiem czy dział właściwy ale jakoś nic bardziej właściwego nie widziałem. Jakżem jednak ślepy to przepraszam i proszę o przeniesienie do właściwego

Ostatnio edytowany przez ukasz (2009-11-07 21:02:19)

Offline

 

#2 2009-11-07 21:24:10

MOTOMYSZOR

Użytkownik

3863132
Skąd: Irlandia
Zarejestrowany: 2008-10-29
Ujeżdżam: Bandit 1200 S '99.

Re: Z ABS-em czy bez ?

ABS- dla jednych zaleta (nie zrobisz stoopie),  dla innych wada (nie zrobisz stoopie ).

Dla ciebie jak najbardziej będzie przydatne. z premedytacją nie podam linków ale na sieci sporo jest testów, porównań moto z i bez ABS. Poszukaj, poczytaj, a dowiesz się czym to się je w wersji motocyklowej.

Ale najpierw idziesz kupujesz kompletny strój dla siebie a potem moto.

Bandit 650S dla ciebie oczywiście pasować będzie jak by co

I na wielkiego motonitę, napisz sobie na ścianie: motor kupię wtedy kiedy trafię na porządną sztukę a nie na okazję cenową!!!!!

Ostatnio edytowany przez MOTOMYSZOR (2009-11-07 21:27:25)


B12S '99. Czarny mat.
Nigdy, w żadnych okolicznościach nie bierz jednocześnie proszka nasennego i środka przeczyszczającego.

Offline

 

#3 2009-11-07 21:31:49

Szymon001

Użytkownik

Skąd: Kobyłka
Zarejestrowany: 2008-11-12
Ujeżdżam: Bordowy 1200

Re: Z ABS-em czy bez ?

Zima idzie więc niema co się śpieszyć, trzeba przeglądać spokojnie oferty i jak się jakaś ciekawa trafi to kupować. A co do ABSu  Ja akurat jestem przeciwnikiem wszystkich 'udogodnień' (zarówno w motocyklach jak i w samochodach) które mają za mnie myśleć i pozbawiać mnie prawidłowych odruchów. Ale jeśli masz obawy to kup z ABS to wyłącznie twoja decyja.


Alkohol pity z umiarem nie zaszkodzi nawet w dużych ilościach !!!

Offline

 

#4 2009-11-07 22:10:37

marek10240

Użytkownik

7171791
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2008-10-06
Ujeżdżam: B6 99'

Re: Z ABS-em czy bez ?

Szymon001 napisał:

Zima idzie więc niema co się śpieszyć, trzeba przeglądać spokojnie oferty i jak się jakaś ciekawa trafi to kupować. A co do ABSu  Ja akurat jestem przeciwnikiem wszystkich 'udogodnień' (zarówno w motocyklach jak i w samochodach) które mają za mnie myśleć i pozbawiać mnie prawidłowych odruchów. Ale jeśli masz obawy to kup z ABS to wyłącznie twoja decyja.

Nie zgodzę się, ABS i inne udogodnienia instaluje się w celu pomocy kierowcy, bo umysł i odruchy ludzkie są niestety w wielu przypadkach zawodne... i na to nic nie poradzimy


Jeżeli gotówka by mi pozwalała, bym brał z ABS.

Offline

 

#5 2009-11-07 22:24:56

MOTOMYSZOR

Użytkownik

3863132
Skąd: Irlandia
Zarejestrowany: 2008-10-29
Ujeżdżam: Bandit 1200 S '99.

Re: Z ABS-em czy bez ?

Zgadzam się. ABS i inne szmery bajery niejednemu uratowały dupę. Przy poślizgu odruchy nie pomogą......

Ale to że wielu ludzi siadając do takiego pojazdu myśli sobie że może kozaczyć bo ma kupe elektroniki to inna bajka.


B12S '99. Czarny mat.
Nigdy, w żadnych okolicznościach nie bierz jednocześnie proszka nasennego i środka przeczyszczającego.

Offline

 

#6 2009-11-07 22:53:46

jackRM

Moderator

5632613
Call me!
Skąd: Rzym
Zarejestrowany: 2008-12-07
Ujeżdżam: R1 RN12
WWW

Re: Z ABS-em czy bez ?

MOTOMYSZOR napisał:

Zgadzam się. ABS i inne szmery bajery niejednemu uratowały dupę. Przy poślizgu odruchy nie pomogą......

Ale to że wielu ludzi siadając do takiego pojazdu myśli sobie że może kozaczyć bo ma kupe elektroniki to inna bajka.

nic dodać nic ująć


--------------------------------------------------------
second place is just a name for the first loser

Offline

 

#7 2009-11-07 23:02:03

cleaner1

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-08-12
Ujeżdżam: GSF 650S K6

Re: Z ABS-em czy bez ?

Jak ja miałbym wybierać to wolałbym tańsze, dobre technicznie moto bez ABS + zestaw dobrych ciuchów z kaskiem niż droższe moto z ABS a ograniczenie kasy na coś z rzeczy które wymieniłem.... Myślę - wnioskując z opisu - że nie jesteś 13 latkiem z narwaną głową :-))))) i że sobie bez ABS poradzisz...
Jak Cię stać - bierz Bandyte z ABS. Ja szukałem rocznika 2004-2006 i tak wyszło, że trafiła mi się maszynka właśnie z ABS. Ponieważ to moje pierwsze moto to ciężko mi ten system docenić - jednak ludzie którzy "dojeżdżali" mojego Bandytę twierdzą, że czuć różnicę w hamowaniu - na plus.

pozdrawiam

jj

Offline

 

#8 2009-11-07 23:08:41

cleaner1

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-08-12
Ujeżdżam: GSF 650S K6

Re: Z ABS-em czy bez ?

jackRM napisał:

MOTOMYSZOR napisał:

Zgadzam się. ABS i inne szmery bajery niejednemu uratowały dupę. Przy poślizgu odruchy nie pomogą......

Ale to że wielu ludzi siadając do takiego pojazdu myśli sobie że może kozaczyć bo ma kupe elektroniki to inna bajka.

nic dodać nic ująć

Dokładnie!

To tak jak z poduszkami, wspomaganiem trakcji, napinaczami pasów w autach - dobrze je mieć...
Ale jak się nie ma pokory do wszystkiego to najwymyślniejsze systemy nie pomogą....

jj

Offline

 

#9 2009-11-07 23:37:56

zuluss

Użytkownik

501758
Skąd: Poznań/Luboń
Zarejestrowany: 2008-10-10
Ujeżdżam: Czarny Bandzior 650 A K7

Re: Z ABS-em czy bez ?

Abs bedzie napewno zaletą ale tak jak koledzy mowią zadbaj o konkretne ciuchy , skorupe a za reszte kopisz motonga . Bedzie maszyna piekna a jezdziec w trampkach i dresie a to zadne bezpieczeństwo.Z autopsji powiem tak ja miałem najpierw kompletny strój a pozniej kupiłem Dziorasa . Pozdrawiam i owocnych poszukiwań życze.


Mnóstwo wyjazdów i tyle samo powrotów !
[...] codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.

Offline

 

#10 2009-11-08 00:19:49

Tolinek

Iskierka

Skąd: Wrocław/Ryn
Zarejestrowany: 2008-07-02
Ujeżdżam: B12N 2002'
WWW

Re: Z ABS-em czy bez ?

ABS zawsze jest na plus. A jak się zachce stoppie to można go po prostu wyłączyć i cześć.
Nawiasem mówiąc, to nie jest temat do działu technika, tylko do luźnych gadek lub technika jazdy.


__________________________________________________________
Łyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyn................

Offline

 

#11 2009-11-08 18:23:07

Ania

Użytkownik

Skąd: okolice Warszawy
Zarejestrowany: 2008-12-09

Re: Z ABS-em czy bez ?

Ja jako do niedawna przeciwnik ABS powiem tak.Fajna sprawa ale i tak nie zawsze pomoże.Może czasami zaszkodzić ale w większości przypadków pomoże. Mając ABS i tak musisz podchodzić bardzo ostrożnie do zagadnienia Hamowania awaryjnego.Musisz nauczyć się jak zachowuje się ten konkretny ABS w danej sytuacji.Nie wolno przeginać bo starsze systemy nie miały czujnika przechyłu i jak przesadzisz możesz zaliczyć pięknego szlifa.Ja powoli przekonuje się do ABS.
Reasumując i odpowiadając na twoje całe pytanie.
Czy wersja z ABS czy bez nie jest istotne dla osoby doświadczonej.W przypadku laika warto dołożyć do ABS.ABS na pewno na śliskiej nawierzchni szybciej zatrzyma motocykl niż bardzo doświadczony jeździec.
Ważny jest stan techniczny Motocykla.I wbrew pozorom nie wiek przebieg tylko stan rzeczywisty.Zanim kupisz moto miej na uwadze że potrzeba jeszcze ciuszki i kask - ubezpieczenie OC to grosze.Ciuszki i kask to minimum 1200-2000 mowa o niskiej półce.Czyli tyle musisz minimum zostawić.Wiem że można jeździć w butach sportowych i dżinsach ale może, nie musi skończyć się to bardzo poważnymi obrażeniami.
ABS ma tyle samo przeciwników co i zwolenników

Ostatnio edytowany przez Ania (2009-11-08 18:25:08)

Offline

 

#12 2009-11-08 19:51:50

masher1000

Godfather

1087966
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: black B6 '99 + B12,5 K7
WWW

Re: Z ABS-em czy bez ?

kurde Ania - ale Ty doświadczona jesteś


__________________
Born to be Bandit
http://img128.imageshack.us/img128/1609/avtkl4.gif

Offline

 

#13 2009-11-08 21:59:24

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Z ABS-em czy bez ?

O sorki to ja pisałem nie wiedziałem że na koncie Ani
Szybka odpowiedź bo walczę z kompem i napisałem w przelocie


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#14 2009-11-09 09:26:00

ukasz

Użytkownik

7054086
Skąd: zachodniopomorskie
Zarejestrowany: 2009-11-06
Ujeżdżam: jeszcze nic

Re: Z ABS-em czy bez ?

A więc po kolei. Stopi mnie zupełnie nie interesuje więc nie uważam tego za problem. Wcale nie szukam motocykla z 2008r za 5 tyś . W życiu kupowałem już parę samochodów wiec wiem jak wyglądają „okazje”. Z tym strojem to planowałem tak moto kupuje w miarę szybko wędruje on do garażu  a do czasu wyjazdu zaopatrzę się w stosowne wdzianka. „ W miarę szybko” ni oznacza pierwszy lepszy a po prostu jeszcze przed sezonem.

Szymon001 napisał:

A co do ABSu  Ja akurat jestem przeciwnikiem wszystkich 'udogodnień' (zarówno w motocyklach jak i w samochodach) które mają za mnie myśleć i pozbawiać mnie prawidłowych odruchów.

tylko on nie ma myśleć za mnie a pomagać w sytuacji awaryjnej czy złej oceny nawierzchni prędkości itp.

MOTOMYSZOR napisał:

Ale to że wielu ludzi siadając do takiego pojazdu myśli sobie że może kozaczyć bo ma kupe elektroniki to inna bajka.

jestem przyzwyczajony d samochodzie do ABS DSC i wiem co one dają i jak działają w aucie wcale z ich powodów ni e jeździłem zimą w zakrętach po 150km/h

zuluss napisał:

Bedzie maszyna piekna a jezdziec w trampkach i dresie a to zadne bezpieczeństwo..

dresy to ja ostatnio nosiłem  jak w podstawówce w-f miałem . Co do tego że wykosztuje się na moto i później nie będzie mnie stać na ubiór nie ma obawy bo wcale nie zamierzam przeznaczać wszystkich oszczędności na motor więc znajdzie się parę złotych  na „dodatki”.  Co prawda jak jakiś czas temu powiedziałem zonie (nie wiem poco w sumie) co planuje to jak już skończyła  krzyczeć to stwierdziła że gdy kupie motocykl to się wyprowadza do matki ale jakoś się tym nie przejąłem.
Generalnie jeszcze zanim tu napisałem to trochę w sieci przeglądałem materiału na ten temat, tylko wątpliwości pozostały. Po prostu obawiam się że w razie awaryjnego hamowania postąpię jak w samochodzie wciskając hamulce do oporu. W normalne jeździe raczej nie powinien być potrzebny bo wiem że bym po prostu pamiętał jak hamować . Coraz bardziej skłaniam się jednak do ABS różnica w cenie nie jest tak wielka a dodatkowe plusy to że motocykl będzie młodszy i 650. Dzięki wszystkim za odpowiedzi

Offline

 

#15 2009-11-09 12:14:33

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Z ABS-em czy bez ?

1200 od 1997 roku też miały ABS


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz