Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#46 2009-10-07 14:36:15

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Problemy z oponami

Ciąg dalszy nastąpił.
Otrzymałem trzy e-maile
"Szanowny Panie Tomaszu,


W nawiązaniu do przesłanego przez Pana żądania wysłania towaru (tj.
opony marki Pirelli) wolnego od wad lub w przypadku nie posiadania,
zwrotu zapłaconej kwoty (wiadomość w formie elektronicznej z dnia
28.09.2009 roku), uprzejmie wyjaśniamy, co następuje:

Po dokonaniu wnikliwej analizy, zmuszeni jesteśmy do uznania Pana
żądań za nieuzasadnione. Powyższe potwierdza w szczególności
ekspertyza wykonana przez Producenta opony, w której jednoznacznie
wskazano, iż nieregularne zużycie bieżnika nie jest spowodowane wadą
produkcyjną.

Pragniemy jednocześnie nadmienić, iż jako Sprzedawca dopełniliśmy
wszelkich możliwych starań, by za pośrednictwem Producenta wykonać dla
Pana w trybie pilnym, nieodpłatną ekspertyzę, co pozwoliło na
ustalenie przyczyn zużycia bieżnika.

O prowadzonych przez Sprzedawcę czynnościach był Pan na bieżąco
informowany – w tym w szczególności poprzez wiadomość w formie
elektronicznej z dnia 17.09.2009 r.


Z poważaniem
...."

oraz
"Panie Tomaszu,

Prosimy o informację czy opona ma zostać do Pana przesłana (na Pana
koszt) czy zezłomowana na koszt producenta. Opony są przechowywane do
3 tygodni od wykonania ekspertyzy.

Pozdrawiam
..."

Na dokładkę
"Panie Tomaszu,

W uzupełnieniu poprzedniej wiadomości pragniemy dodać, że chodzi o
oponę z nieuznanej reklamacji.

Pozdrawiam
..."


Po konsultacji z Rzecznikiem Praw Konsumenta odpisałem
"Dzień dobry
W związku nie zastosowaniem się Państwa do ustawy o szczególnych warunkach
sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca
2002 r. (DzU z 2002 r. Nr 141, poz. 1176).I nie ustosunkowania się do
mojej reklamacji w ciągu 14 dni jakie Państwa obowiązywały całą
korespondencję związaną z reklamacją kieruje do Rzecznika Praw
Konsumenta.
Pozdrawiam
..."

Ciąg dalszy nastąpi.Jutro całą korespondencje dołączam do wniosku o interwencję do RPK i czekam na rezultat.


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#47 2009-10-07 15:19:22

zaqaz

Użytkownik

9427565
Skąd: Cieszyn (okolice)
Zarejestrowany: 2009-09-09
Ujeżdżam: B600N'99

Re: Problemy z oponami

no tam to już chyba nie masz co liczyć na korzystne rabaty cenowe, niemniej ciekaw jestem czy zdążą wysłać nowa oponę nim RPK się tą sprawą zajmie na dobre


"Nihil fieri potest dementius, quam scientem in eum locum venire, ubi libertatem sis perditurus."
"Nic nie może być bardziej głupiego, jak świadomie przyjść na takie miejsce, gdziebyś miał stracić wolność."

Pozdrawiam
ZaQaZ

Offline

 

#48 2009-10-07 15:31:17

jackRM

Moderator

5632613
Call me!
Skąd: Rzym
Zarejestrowany: 2008-12-07
Ujeżdżam: R1 RN12
WWW

Re: Problemy z oponami

zaqaz napisał:

no tam to już chyba nie masz co liczyć na korzystne rabaty cenowe, niemniej ciekaw jestem czy zdążą wysłać nowa oponę nim RPK się tą sprawą zajmie na dobre

a czemu to mieliby mu wyslac nowa opone skoro reklamacja jest nieuznana?


--------------------------------------------------------
second place is just a name for the first loser

Offline

 

#49 2009-10-07 15:47:34

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Problemy z oponami

Ponieważ zgodnie z Polski Prawem nie ustosunkowali się w ciągu 14 dni czy uznają czy nie uznają moich roszczeń.Zgodnie ze wspomniana wyżej ustawą przekroczenie tego terminu jest równoznaczne z uznaniem roszczeń.
Jeżeli natomiast zgłaszał  bym problem na Gwarancji to jedyne co mógłbym zrobić to odwołać się od decyzji Producenta z prośbą o ponowna weryfikacje gdyż przedstawiona lakoniczna odpowiedź "Nieregularne zużycie nie spowodowane wadą produkcyjną" nie jak ma się do zgłaszanego problemu "napuchnięcia/wybrzuszenia" opony na całym jej obwodzie.Wnioskowałbym o ponowne sprawdzenie opony oraz zapoznanie się z dokumentacją fotograficzna przedstawiająca problem.
Ale to gdybanie.Teraz to i oni będą mieli problem z UOKiK i ja bo muszę nadal tracić nerwy.Dowiedziałem się również ze jeżeli nie ustosunkują się do postanowień UOKiK zostaje sprawa sądowa.I tu tez już się dowiedziałem że mogę dwojako to rozegrać.Albo za mnie Prowadzi UOKiK albo sam z wolnej stopy.
I tu jeszcze czekam na weryfikację całej mojej korespondencji ze sprzedawcą przez rzecznika.
Tak więc sprawa stała się bardziej rozwojowa niż niestety tego chciałem.Tyle że ja im tak łatwo nie odpuszczę.Nieznajomość prawa szkodzi a znajomość pomaga.
Handryczę się ze sprzedawcą nie z producentem i tyle.


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#50 2009-10-07 17:53:50

xz_666

Użytkownik

900039
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-04-13
Ujeżdżam: Black GSF 600N '97
WWW

Re: Problemy z oponami

trzymam kciuki za pozytywny tego finał.


_______________
وليس للبحث عن أكثر أهمية

Offline

 

#51 2009-10-07 21:56:53

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Problemy z oponami

A oto kopia ekspertyzy producenta jaka otrzymałem e-mailem
http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C10%5C07%5Cbikepics-1799205-full.jpg


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#52 2009-10-08 11:11:27

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Problemy z oponami

Dzisiaj byłem u Rzecznika Praw.Pani rzecznik zapoznała sie z całą korespondencją oraz z opinia jaką wystawili i się roześmiała.Mamy dwa punkty zaczepienia.Najpierw lecimy z terminem 14 dni czyli telefon do sprzedawcy i próba wyjaśnienia telefonicznego gdzie się poślizgnęli.Jak to nie pomoże wystosuje pismo do nich.A jak to nie pomoże bo twardym chcą być to...
...I tu już wypowiem się jak będzie taka potrzeba
Najważniejsze że stwierdziła że rzeczywiście nie jest to moje widzimisię czym troszkę podniosła mnie na duchu.


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#53 2009-10-08 11:41:52

jackRM

Moderator

5632613
Call me!
Skąd: Rzym
Zarejestrowany: 2008-12-07
Ujeżdżam: R1 RN12
WWW

Re: Problemy z oponami

no rewelka z RPK - tak trzymac

jendak w tym dokumencie widze mala niejasnosc a mianowicie:
czy to Pirelli Polska produkuje te opony?
A nie czasem je tylko sprzedaje w Polsce jako oddzial terenowy firmy Pirelli?
Bo jesli tak to ich analiza jest warta funt klakow jesli nie wyslali opony do fabryki.

To akurat wiem, bo w PL bylem kiedys przez pare lat szefem dzialu reklamacji znanej niemieckiej firmy ktora sprzedaje w PL swoje produkty i wiem ze takie pisemko od "<NAZWA ZNANEJ FIRMY> Polska" na papierze firmowym zazwyczaj gasi natretnego klienta


--------------------------------------------------------
second place is just a name for the first loser

Offline

 

#54 2009-10-08 11:49:22

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Problemy z oponami

Hehe to samo usłyszałem od rzecznika To drugi punkt zaczepienia jak będą twardzi


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#55 2009-10-08 12:10:41

jackRM

Moderator

5632613
Call me!
Skąd: Rzym
Zarejestrowany: 2008-12-07
Ujeżdżam: R1 RN12
WWW

Re: Problemy z oponami

jedyna rzecz jaka moga z Toba wygrac to pismo z laboratorium fabrycznego Pirelli w oryginalnym jezyku, przetlumaczone przez tlumacza przysieglego, ktore mowi o tym,  ze opona nie posiada wad fabrycznych.
Ale Ty wtedy zlecasz expertyze niezaleznym expertom (na Twoj koszt), ktora mowi ze uszkodzenie nie moglo powstac na oponie bez wad fabrycznych i z takim jej wynikiem podwazasz wiarygodnosc tego ich pisemka.
Ale mysle, ze tak daleko nie zajdziecie i ze w ramach "splawienia Cie" zaoferuja Ci opone nowa duzo wczesniej
Choc mozna dluuuugo sie jeszcze tak bujac.. wazne aby obie strony zdawaly sobie sprawe ile to bedzie kosztowac i czy gra i jej koszta jest warta swieczki.
Czesto nie jest juz jej warta i fabryka "konczy" przyznajac sie do winy i odda Ci i opone i Twoje koszty bo zda sobie sprawe ze nie warto jej juz ciagnac...


--------------------------------------------------------
second place is just a name for the first loser

Offline

 

#56 2009-10-08 12:38:58

zaqaz

Użytkownik

9427565
Skąd: Cieszyn (okolice)
Zarejestrowany: 2009-09-09
Ujeżdżam: B600N'99

Re: Problemy z oponami

na moje oko to już wile stracili, choć niewiele jeszcze wydali. Ujmę to tak, kto z tu obecnych kupi oponę od tej firmy?


"Nihil fieri potest dementius, quam scientem in eum locum venire, ubi libertatem sis perditurus."
"Nic nie może być bardziej głupiego, jak świadomie przyjść na takie miejsce, gdziebyś miał stracić wolność."

Pozdrawiam
ZaQaZ

Offline

 

#57 2009-10-08 12:40:49

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Problemy z oponami

jackRM napisał:

jedyna rzecz jaka moga z Toba wygrac to pismo z laboratorium fabrycznego Pirelli w oryginalnym jezyku, przetlumaczone przez tlumacza przysieglego, ktore mowi o tym,  ze opona nie posiada wad fabrycznych.
Ale Ty wtedy zlecasz expertyze niezaleznym expertom (na Twoj koszt), ktora mowi ze uszkodzenie nie moglo powstac na oponie bez wad fabrycznych i z takim jej wynikiem podwazasz wiarygodnosc tego ich pisemka.
Ale mysle, ze tak daleko nie zajdziecie i ze w ramach "splawienia Cie" zaoferuja Ci opone nowa duzo wczesniej
Choc mozna dluuuugo sie jeszcze tak bujac.. wazne aby obie strony zdawaly sobie sprawe ile to bedzie kosztowac i czy gra i jej koszta jest warta swieczki.
Czesto nie jest juz jej warta i fabryka "konczy" przyznajac sie do winy i odda Ci i opone i Twoje koszty bo zda sobie sprawe ze nie warto jej juz ciagnac...

Jak bym Panią rzecznik słyszał

zaqaz uwierz mi opona jest świetna.Przednia przez ostatnie dni gdy oscylowało w granicy zera stopni sprawowała się rewelacyjnie.Niestety albo sprzedawca psuje opinie marce albo Pirelli Polska ma w poważaniu detalicznego klienta i nie zdaje sobie sprawy, że jeden niezadowolony klient może zniechęci setkę zainteresowanych kupnem.Takie zbyt krótkodystansowe myślenie.Co innego jakbym spalił laczka i potem próbował coś cudować.A tu opona wybrzuszyła się.Ale co tam polemizować.Na bieżąco będę informował o postępach sprawy.


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#58 2009-10-08 13:54:36

zaqaz

Użytkownik

9427565
Skąd: Cieszyn (okolice)
Zarejestrowany: 2009-09-09
Ujeżdżam: B600N'99

Re: Problemy z oponami

Wiem Tomku, że to wada opony, ktoś kiedyś mi powiedział, że jeden zadowolony klient "da" sprzedawcy 3 kolejnych, niezadowolony, zniechęci 10, sama jakość opony z pewnością jest bezdyskusyjna, niemniej, jakość obsługi również ma wpływ na decyzje o zakupie, pomijając już przypadek Twojej gumy. Jak sprzedawca na mnie warczy to się odwracam na pięcie i idę do innego, prawo rynku

Z doświadczenia jeszcze podpowiem, że gdyby się firma jeszcze coś "rzucała" to TVN Turbo i Kamera Turbo bardzo chętnie wpadną i wysłuchają argumentów stron. Czasem pomaga

Ostatnio edytowany przez zaqaz (2009-10-08 13:55:28)


"Nihil fieri potest dementius, quam scientem in eum locum venire, ubi libertatem sis perditurus."
"Nic nie może być bardziej głupiego, jak świadomie przyjść na takie miejsce, gdziebyś miał stracić wolność."

Pozdrawiam
ZaQaZ

Offline

 

#59 2009-10-08 14:06:28

jackRM

Moderator

5632613
Call me!
Skąd: Rzym
Zarejestrowany: 2008-12-07
Ujeżdżam: R1 RN12
WWW

Re: Problemy z oponami

Tomek napisał:

Jak bym Panią rzecznik słyszał

Stare nawyki z roboty zostaja
Chyba otworze jakies biuro konsultacji w temacie

W kazdym razie teraz pozostaje tylko czekac.


--------------------------------------------------------
second place is just a name for the first loser

Offline

 

#60 2009-10-08 16:40:29

Marqs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-29

Re: Problemy z oponami

A ja bym chciał się dowiedzieć co według ich ekspertyzy było przyczyną "uszkodzeń"...

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
UbytovĂĄnĂ­ Bryson City