Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#16 2009-09-06 00:14:57

marek10240

Użytkownik

7171791
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2008-10-06
Ujeżdżam: B6 99'

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

Ja polecam "Motul Chain Lube", używałem i powiem że to dobry smar (bezbarwny, tzw "czysty łańcuch) aczkolwiek stosować należy go częściej niż konkurencyjny Castrol czy BelRay.  Takie jest moje zdanie

Offline

 

#17 2009-09-06 07:46:59

jackRM

Moderator

5632613
Call me!
Skąd: Rzym
Zarejestrowany: 2008-12-07
Ujeżdżam: R1 RN12
WWW

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

marek10240 napisał:

Ja polecam "Motul Chain Lube", używałem i powiem że to dobry smar (bezbarwny, tzw "czysty łańcuch) aczkolwiek stosować należy go częściej niż konkurencyjny Castrol czy BelRay.  Takie jest moje zdanie

Tez na tym latam i zero problemow. Oczywiscie jak sie przedawkuje i od razu sie wsiada
to kazdy jeden znajdzie pobrudzi


--------------------------------------------------------
second place is just a name for the first loser

Offline

 

#18 2009-09-06 13:31:09

luk600ss

Użytkownik

4291940
Skąd: Lubelszczyzna/Puławy
Zarejestrowany: 2008-04-02
Ujeżdżam: B12SA/K6

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

W mojej opinii Castrol jest super,wydajny nie brudzi zbytnio felgi.Obecnie używam(po raz pierwszy i ostatni) Fuchsa-Silkolene i fela zasyfiona - nie polecam.

Ostatnio edytowany przez luk600ss (2009-09-06 13:32:36)

Offline

 

#19 2009-09-06 21:41:54

Pastor

Użytkownik

8980234
Skąd: Bulkowo City
Zarejestrowany: 2009-08-29
Ujeżdżam: Bandit 600N 99'

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

W instrukcji jest napisane, żeby smarwać "ciężkim olejem silnikowym (ciężar 40 lub 50)", czyli w sumie tym samym co do silnika lejecie;) POzdrawiam!


Narazie nie wiem co tu wpisać, ale kiedyś przyjdzie czas, że napisze tu coś mądrego....

Offline

 

#20 2009-09-06 21:50:05

Jacekrysiek

Użytkownik

Skąd: londyn/ostrowiec sw
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: czarny 600S '01

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

Marqs napisał:

dwi napisał:

Ja używam tego:
http://allegro.pl/item726837541_suchy_s … 400ml.html
Cena troche powala ale zawsze bedziesz miał czysto i sucho

Brzmi ciekawie ale zbyt kosmicznie Specyfik idealny??

nie ma rzeczy idealnych - ale ten bajer jest chyba najblizszy temu idealowi.
zanim ktos zacznie nakladac suchy smar niech albo zmieni naped na nowy albo dokladnie wyczysci lancuch bo tak to psu na bude tylko


never trade luck for skill

Offline

 

#21 2009-09-06 23:18:19

krzysztofmielnik

Ojciec Moderator - Naczelny Baner PBC

2593112
Call me!
Skąd: Rybnik / Katowice
Zarejestrowany: 2008-03-29
Ujeżdżam: XL1000V '00

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

Jeżeli chodzi o wasze opinie o produktach Silkolene - napiszcie, który używacie i jak go nakładacie. Ja stosuję od dwóch sezonów Silkolene Semi-syntetic i Race-syntetic. Jeden nadaje się do bardzo obciążonych łańcuchów, drugi jest mniej trwały - nadaje się na krótsze dystanse w niezbyt obciążonych łańcuchach.

Jeżeli chodzi o syfienie felgi - zdarza mi się tylko, jeśli nałożę smar na niedoczyszczony łańcuch lub jeśli nałożę go za dużo. Niestety, jeśli smarujemy byle jak i wydaje się nam, że dużo znaczy dobrze, to siła odśrodkowa na pewno zrzuci nadmiar smaru i zasyfi nie tylko felgę, ale i tablicę, i plecy pasażera.

Co do bezbarwności różnych smarów - dla mnie to mit. Łańcuch nie brudzi się od smaru, tylko od syfu, który do niego przywiera. I tu przede wszystkim winny jest nadmiar smaru i niewłaściwe jego rozprowadzenie.

Ja użytkuję maksymalnie obciążony motocykl w turystyce długodystansowej i na produkty Fuchsa - Silkolene nie narzekam. Jeśli nawet coś spadnie z łańcucha - to wskutek mojego niedbalstwa, a nie, że smar do dupy, jak niektórzy to wyrażają.

Generalnie najważniejszą zasadą jest: KTO SMARUJE, TEN JEDZIE. I bez względu na to, jaki smar mamy - żeby przedłużyć trwałość łańcucha, trzeba po prostu o niego dbać i regularnie kontrolować jego stan i naprężenie. Nawet najlepszy smar nakładany okazyjnie i w nadmiernych ilościach nas w tym nie wyręczy.


Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia

PBC gratulujemy Moderatorów.

Offline

 

#22 2009-09-07 14:35:44

Marqs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-29

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

Krzysztof, powiedz jak nakładasz tego Fuchsa? I w którym miejscu?

Offline

 

#23 2009-09-07 20:55:26

krzysztofmielnik

Ojciec Moderator - Naczelny Baner PBC

2593112
Call me!
Skąd: Rybnik / Katowice
Zarejestrowany: 2008-03-29
Ujeżdżam: XL1000V '00

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

Po wyczyszczeniu łańcucha nakładam smar na wewnętrzną stronę łańcucha na dolną nitkę zaraz przy wahaczu. Smar pod wpływem sił odśrodkowych i tak zostanie przeciśnięty na zewnętrzną stronę łańcucha.

Staram się korzystać z aplikatora (rurka), nakładam smar na przestrzeń między ogniwami oraz między ogniwami a rolkami. Z dołu staram się trzymać szmatkę, na którą ścieka nadmiar smaru.

Następnie przekręcam kilka razy kołem. Dobrze jest kilka minut odczekać, aż smar stanie się lepki i dobrze przywrze do łańcucha. Potem szmatką usuwam nadmiar smaru z zewnętrznej strony ogniw.

Jeśli smaruję na centralce i zapiętym biegu - to zawsze nawalę tyle smaru, że nie ma bata, że zawsze coś zrzuci. Według mnie lepiej to zrobić kręcąc kołem ręcznie, bo wtedy dokładnie można dozować smar i rozprowadzić go w odpowiednich miejscach.

PS:
1. smary Fuchsa - Silkolene są wyposażone w formułę Non Flying Technology - niby coś co pozwala nie zrzucać smaru. Lepiej dać mniej, a częściej, niż przedobrzyć, bo wtedy zasyfi się wszystko.

2. Oba smary sprawdzone są przez zawodników żużlowych - na szutrowych torach nie ciągną tyle kurzu.

3. Przed nałożeniem nowego smaru (przygotowanie do większej trasy) biorę szmatkę z benzyną ekstrakcyjną i w bardzo łatwy sposób oczyszczam łańcuch.


Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia

PBC gratulujemy Moderatorów.

Offline

 

#24 2009-09-07 21:05:40

radekb

Moderator

2385412
Call me!
Skąd: Krasny Las
Zarejestrowany: 2007-11-23
Ujeżdżam: B12S K1 i DRynda

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

krzysztofmielnik napisał:

Według mnie lepiej to zrobić kręcąc kołem ręcznie, bo wtedy dokładnie można dozować smar i rozprowadzić go w odpowiednich miejscach.

I palców nadal mam 10, co przy smarowaniu przy uruchomionym silniku i włączonym biegu nie jest wcale takie oczywiste.

krzysztofmielnik napisał:

Przed nałożeniem nowego smaru (przygotowanie do większej trasy) biorę szmatkę z benzyną ekstrakcyjną i w bardzo łatwy sposób oczyszczam łańcuch.

A do czyszczenia, to akurat lepsza jest zwykła nafta świetlna. Przynajmniej tak twierdzą specjaliści.


601 242 597

Offline

 

#25 2009-09-08 10:25:34

Marqs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-29

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

Mądrych to aż miło posłuchać. Dobrze że moja technika się zgadza

Offline

 

#26 2009-09-08 12:45:14

Devasto

Użytkownik

Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2009-04-07

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

krzysztofmielnik napisał:

Po wyczyszczeniu łańcucha nakładam smar na wewnętrzną stronę łańcucha na dolną nitkę zaraz przy wahaczu. Smar pod wpływem sił odśrodkowych i tak zostanie przeciśnięty na zewnętrzną stronę łańcucha.

Staram się korzystać z aplikatora (rurka), nakładam smar na przestrzeń między ogniwami oraz między ogniwami a rolkami. Z dołu staram się trzymać szmatkę, na którą ścieka nadmiar smaru.

Następnie przekręcam kilka razy kołem. Dobrze jest kilka minut odczekać, aż smar stanie się lepki i dobrze przywrze do łańcucha. Potem szmatką usuwam nadmiar smaru z zewnętrznej strony ogniw.

Zgadzam się z kolegą. Narzekacie na Castrola, a ja właśnie w taki sposób nakładam ten smar na łańcuch i nic mi nie bryzga (choć wcześniej, kiedy nakładałem smar na wałeczki i to w dodatku na zewnętrzną (?) część łańcucha, miałem zawsze uwalone wszystko w koło). Mój sposób różni się jedynie tym, że nic mi nie ścieka podczas nakładania, oraz to, że nie przecieram łańcucha po wykonanym "zabiegu".


FZS 600, ale miał być Bandit ;P

Offline

 

#27 2009-09-08 14:55:40

drozdzik

Użytkownik

4782958
Skąd: Grudziądz
Zarejestrowany: 2009-04-16
Ujeżdżam: 600s '03

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

Ja obecnie uzywam Panolina , bezbarwny i nie brudzi bardzo feli , tylko jak ktos wspominal jest dosc malo wydajny . Ale pisze posta w zupelnie innym celu , mianowicie gdzie mozna kupic nafte świetlna (jakies praktikery czy cus ? )  ,ktora jest zalecana przez instrukcje obslugi do czyszczenia. Do tej pory czasem przemywalem troche benzyna ekstrakcyjna , z tego co czytalem nie jest to najlepszy wybor .

Offline

 

#28 2009-09-08 14:59:34

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

Najszybciej kupisz na stacji benzynowej. Widziałem również w  marketach typu Praktiker czy Obi.


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#29 2009-09-08 15:16:58

przemir

Joker

Skąd: Jazgarzew
Zarejestrowany: 2007-11-20
Ujeżdżam: czarny 6.5S k6
WWW

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

a ja kiedys bylem wielkim fanem Motula - lalem go wszedzie i przez kilka lat byl super w tym roku 2x zagotowalem oleum - wiec wskoczylem na 300V ale to juz moj ostatni Motul. Smar tez kiedys byl lepszy

teraz smar Shell Advance Chain Ultra i uwazam ze jest lepsiejszy - olej nie wiem bede Was pytal zima

Offline

 

#30 2009-09-08 15:40:09

radekb

Moderator

2385412
Call me!
Skąd: Krasny Las
Zarejestrowany: 2007-11-23
Ujeżdżam: B12S K1 i DRynda

Re: Smar do łańcucha - JAKI ? ? ?

drozdzik napisał:

mianowicie gdzie mozna kupic nafte świetlna (jakies praktikery czy cus ? )

Jeśli mieszkasz na wsi (jak ja), naftę dostaniesz w sklepie żelaznym, jeśli w mieście- w sklepie z farbami lub w jakimś markecie budowlanym.


601 242 597

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotel Shams Plaza Galerie Haus Wohnung 2