Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#1 2008-10-23 19:58:06

Szcz

Użytkownik

5661077
Skąd: Bydgoszcz / Solec Kujawski
Zarejestrowany: 2008-09-14
Ujeżdżam: Unidentified Black Object 01'

Kierunkowskazy !

Pany, przymierzam sie do zmiany kierunkow w moim b6s 2001.

zapodajcie jakies fajne propozycje, najlepiej juz na motocyklu, oraz te godne polecenia.

p.s.

pod uwage biore tez zmiane kloszy z zoltych, na biale tylko jak je zdobyc ;p

Offline

 

#2 2008-10-23 20:10:39

Shadow

Użytkownik

3471901
Call me!
Skąd: Radomsko/Łódź
Zarejestrowany: 2008-08-20
Ujeżdżam: niebieska 600 S 1998

Re: Kierunkowskazy !

chyba faktycznie latwiej zdobyc oryginalne SAME klosze niz biale xD latwiej juz kupic nowe kierunki z bialymi kloszami. jesli chcesz mam num do pewnego pana ktory ma mase roznych kloszy do roznych motocykli. kupilem u niego seryjny klosz do kierunku do mojego Bandita xD jak cos to pisz na PW.

Offline

 

#3 2008-10-23 20:13:59

Szcz

Użytkownik

5661077
Skąd: Bydgoszcz / Solec Kujawski
Zarejestrowany: 2008-09-14
Ujeżdżam: Unidentified Black Object 01'

Re: Kierunkowskazy !

jak nie znajde nic ciekawego z kierunkow, to sie odezwe, dzieki szefie

Offline

 

#4 2008-10-23 20:28:21

Mazi

Gadgetman

2424896
Skąd: Sulechów / Zielona góra
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: 600 N, K1

Re: Kierunkowskazy !

Tylko nie kupuj żadnych mini kierunków na diodach LED, nie widać ich w ogóle. W słońcu tragedia.


Feel it, do it, Bandit !

Polacy są tak agresywni, a to dlatego że nie ma słońca !

Offline

 

#5 2008-10-23 20:34:18

Szcz

Użytkownik

5661077
Skąd: Bydgoszcz / Solec Kujawski
Zarejestrowany: 2008-09-14
Ujeżdżam: Unidentified Black Object 01'

Re: Kierunkowskazy !

taa slyszalem, kupie maxi kierunki led ;p

p.s.

chlopyyy zapodajcie jakies propozycje

Offline

 

#6 2008-10-23 21:56:17

serch

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-01

Re: Kierunkowskazy !

seryjne kierunki z bialymi kloszami jak dla mnie sa najlepszym rozwiazaniem, dobrze widocznie i fajnie wygladaja na czarnym dziorku
Wymiana kierunkow z moich mini mini na powyzsze jest na liscie "do zrobienia".

Offline

 

#7 2008-10-23 22:12:00

marcinduss

Użytkownik

Skąd: düsseldorf/bielawa
Zarejestrowany: 2008-01-28
Ujeżdżam: 1250 K8

Re: Kierunkowskazy !

Co wy macie do tych LED-kow?  Dlaczego kazdy sadzi ze ich nie widac? Sam mam takie jak i polowa motocykli jezdzacych po niemczech i nigdy nie slyszalem zeby ktos na nie narzekal. Wg mnie LED sa nawet bardziej widoczne niz tradycyjne zarowy. Tak samo sadza chyba tez producenci samochodow, bo nie ma chyba nowego modelu BMW Audi czy Benza zeby nie byl naszpikowany diodamy. Pozatym mini LEDki wygladaja o niebo lepiej niz mega-wielkie kierunki z bialymi kloszami.


sie zyje

Offline

 

#8 2008-10-23 22:28:46

Mazi

Gadgetman

2424896
Skąd: Sulechów / Zielona góra
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: 600 N, K1

Re: Kierunkowskazy !

Zależy jakie masz te ledy, Mamut miał mini ledy z biały mi kloszami, to całe 350 km jak jechaliśmy nad morze to nie wiedziałem czy skręca czy jedzie prosto :> Dobrze że zmienił bo była tragedia.


Feel it, do it, Bandit !

Polacy są tak agresywni, a to dlatego że nie ma słońca !

Offline

 

#9 2008-10-23 22:32:23

serch

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-01

Re: Kierunkowskazy !

didody podobaja mi sie w stopie ale tylko jezeli sa zrobione pod ostrym katem np. tak jak w sv'kach (chociaz nie wiem jak widac je jak slonce swieci prosto w oczy)

Offline

 

#10 2008-10-23 22:38:13

krzysztofmielnik

Ojciec Moderator - Naczelny Baner PBC

2593112
Call me!
Skąd: Rybnik / Katowice
Zarejestrowany: 2008-03-29
Ujeżdżam: XL1000V '00

Re: Kierunkowskazy !

Podzielę się doświadczeniem ze zmianą kierunkowskazów (zmieniałem 2 razy). W moim motocyklu sprowadzonym z Niemiec założone były mini-kierunki takie jak ten: http://emotos.pl/index.php?p806,kierunk … cro-orange  Znalazłem je również w katalogu louisa i intermotors. 
Plus: 1.ładnie wyglądają 2.dość mocno świecą 3.Uniwersalny w wielu odmianach: chrom, karbon, czerń, dłuższy i krótszy, biały, pomarańczowy i przydymiony. Bez podziału na lewy i prawy, tył i przód (teoretycznie tylko, ale o tym później).

A teraz historyjka: ponieważ w moim Bandziorze mam odpiłowany tylni chlapacz w nadkolu (poprzedni właściciel zrobił to w chamski sposób brzeszczotem) i trochę, tu i ówdzie, powiercone w nadkolu dziury, podczas jazdy w deszczu cała woda szła mi na plecy, bagażnik, do schowka i w kierunkowskazy. Zauważyłem też podczas mycia, że w tylnych kierunkach zbiera się woda i nie wypływa przez otwór w obudowie kierunkowskazu (poprzednik założył je odwrotnie, z przodu były dobrze). W jednym kierunkowskazie przewody i styki tak zaśniedziały, że spaliła mi się oprawka i żarówka. Tak dowiedziałem się po co są te otwory i poprzyglądałem się w innych motocyklach, jak są montowane oryginalne kierunkowskazy - zawsze otworem w dół, żeby woda miała jak wypłynąć. Wymontowałem kierunkowskaz (przy okazji odkryłem partacką robotę w w połączeniach elektrycznych), rozłożyłem (tzn. rozleciał się: śruba osobno, obudowa osobno ) i wyciągnąłem żarówkę - H21W. Niestety, kilka dni straciłem na poszukanie jej w sklepach, bo ma dość nietypowo umieszczone te wypusty - bagnety. Poddałem się, takiej samej na zamianę nie znalazłem.
Pobiegłem do sklepu i zamówiłem kierunkowskaz, właściwie dwa, bo w importer w katalogu nie ma (pojęcia, że istnieje motyw) rozróżnienia na lewy/prawy (kwestia umieszczenia tego otworu). Zapłaciłem 90 zł z przesyłką, rozpakowałem i ... szlag mnie o mało nie trafił,kiedy zobaczyłem, że posłali mi 2 lewe, albo jak kto woli 2 prawe (ten sam może być prawym przodem, albo lewym tyłem i odwrotnie)! Frustracja sięgnęła zenitu, motocykl stoi, pogoda piękna, a ja mam problem z żaróweczką i otworkiem Wygrzebałem stary blinkier z wiadra w garażu i zabrałem się za przeróbkę. W nowej obudowie wyciąłem nożem otwór na przeciwległym miejscu, stary otwór zakleiłem posługując się kawałkiem nakrętki z czarnego długopisu; na blaszanym odbłyśniku też jest wycięcie, żeby nie zasłaniał otworu na wodę, więc trzeba było również przełożyć odbłyśnik. Stary przepolerowałem pastą do zębów, bo był zawalony jak grzałka w czajniku. Do przerobionej obudowy założyłem nowy przewód, oprawkę i żarówkę, kolistym ruchem wsunąłem odbłyśnik, założyłem szkiełko, poskręcałem i przepełniony nadzieją pobiegłem do garażu... i udało się świeci, nie świeci, świeci, nie świeci, świeci... aż miło było popatrzeć

PS: zdecydowałem się na kolejną robotę - poprawka partackiej roboty w instalacji oświetleniowej, a potem i tak założyłem Wingracka i zamontowałem kolejne kierunkowskazy . Pozdrawiam.
Dodam tylko, że moje mają homologację, E1 - 50R-001386 ST-034

Ostatnio edytowany przez krzysztofmielnik (2008-10-24 14:17:52)


Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia

PBC gratulujemy Moderatorów.

Offline

 

#11 2008-10-24 12:28:58

marcinduss

Użytkownik

Skąd: düsseldorf/bielawa
Zarejestrowany: 2008-01-28
Ujeżdżam: 1250 K8

Re: Kierunkowskazy !

Napewno sa na rynku tanie chinskie czy tajwanskie LEDy i to moze ona tak do dupy swieca. Ja kupywalem w Hein-Gericke bodajze a oni (tak jak i w Louisie czy Polo) maja wszystkie akcesoria zatwierdzone przez "ukochany" TüV lub z inna homologacja i przynajmniej wiesz ze nie kupujesz kichy.


sie zyje

Offline

 

#12 2008-10-24 12:35:11

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Kierunkowskazy !

marcinduss napisał:

Napewno sa na rynku tanie chinskie czy tajwanskie LEDy i to moze ona tak do dupy swieca. Ja kupywalem w Hein-Gericke bodajze a oni (tak jak i w Louisie czy Polo) maja wszystkie akcesoria zatwierdzone przez "ukochany" TüV lub z inna homologacja i przynajmniej wiesz ze nie kupujesz kichy.

Tak jak słusznie zauważył marcinduss są kierunki, lampy etc. które posiadają homologacje i są dopuszczone do ruchu przez np. ukochany TüV. Ich cena niestety odbiega znacznie od tych niehomologowanych których jakość jak i przydatność jest wątpliwa.
Zasadę świecenia kiedyś tłumaczyłem.Jak ktoś chce wiedzieć niech poszuka


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#13 2008-10-24 12:58:29

Mazi

Gadgetman

2424896
Skąd: Sulechów / Zielona góra
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: 600 N, K1

Re: Kierunkowskazy !

Mam do sprzedania takie kieruneczki, świecą bardzo dobrze, mamut ma założone w swoim B12. Posiadają homologację. Nowe oryginalnie zapakowane. Mam też drugi komplet z pomarańczowym kloszem. Jak ktoś zainteresowany to PW

http://www.kameleon_nails.republika.pl/images/kier2.jpg


Feel it, do it, Bandit !

Polacy są tak agresywni, a to dlatego że nie ma słońca !

Offline

 

#14 2008-10-25 00:15:29

Szcz

Użytkownik

5661077
Skąd: Bydgoszcz / Solec Kujawski
Zarejestrowany: 2008-09-14
Ujeżdżam: Unidentified Black Object 01'

Re: Kierunkowskazy !

a jezeli juz decyduje sie ne ledy ? to czy msie kierowac, oprocz tego jak swieca w sloncu, tzn moze polecicie jakies, ktore sie sprawdzaja

Offline

 

#15 2008-10-27 08:20:51

da_ns

Użytkownik

9050161
Skąd: Nowa Sól
Zarejestrowany: 2008-08-23
Ujeżdżam: GSF 650 K5

Re: Kierunkowskazy !

A ja będę potrzebował 2 kierunki na przód (poprzedni właściciel zmienił na małe.. po czym rozwalił : ) ) ale będę szukał dużych, najlepsze oryginalne - ale cena od 60 do 120 za szt (używka), no nie ważne nie o tym chciałem.. koleś z którym jeżdżę zmienił wzystkie kierunki w sv650 na takie małe po 20zł szt i bardzo się cieszy.. ale jak dla mnie to kaszana, nie dość że wygląda to jakby w moto czegoś brakowało (ale to już zależy od gustu może nie mam racji), ale najważniejsze że wogóle się nie sprawdzają w praktyce bo naprawde ciężko zauważyć że daje sygnał do skrętu (to powinno się prawie samo rzucać w oczy) w nocy jest słabo to widać, a w dzień to już zupełnie nic jest to dość niebezpieczne. Jest co prawda na to rada - odpiąć tylne światło : ) wtedy kierunki będzie widać. na allegro pełno tych "modnych" mini shit kierunków - po co to komu


Śłońce może kiedyś jeszcze będzie.. ps kocham mojego psiaka

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Allos berlin-hotel.pl