Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#1 2009-10-25 19:12:27

oliszka

Użytkownik

Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-21

stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

Siemanko, mam pytanie. Otóż ostatnio mój tato miał takie zdarzenie - cofał samochodem i nie zauważył zaparkowanej hondy cbr 900. Motocykl przewrócił się na bok i zaczął płynąć z niego olej. Czy możliwe jest aby przy takim zdarzeniu uszkodziła się miska olejowa. Co tam mogło się zepsuć, że zaczął cieknąć ten olej (najpierw słabo a potem trochę bardziej). Pytam dlatego, że mam obawę, że koleś może chcieć  załatwić sobie naprawę czegoś co miał zepsute wcześniej wykorzystując ten wypadek. Zostało uszkodzone lusterko i porysowana owiewka i wydaje mi się ze przy przewróceniu motocykla nie jest możliwe, aby została uszkodzona jakakolwiek część silnika, ponieważ w cbr jest  on zabudowany.  Napiszcie proszę co mogło spowodować wyciek oleju. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Offline

 

#2 2009-10-25 19:17:59

zuluss

Użytkownik

501758
Skąd: Poznań/Luboń
Zarejestrowany: 2008-10-10
Ujeżdżam: Czarny Bandzior 650 A K7

Re: stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

jak dla mnie jest to niejasna sprawa cos ty smierdzi. powiem tak jak moj zaliczył parkingówke nic takiego sie nie stało nawet eysy nie było - cos tu smierdzi i to mocno. A takie pkniecie mozna zaliczyc do parkingowki bo moto został popchniety i zaliczył glebe .


Mnóstwo wyjazdów i tyle samo powrotów !
[...] codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.

Offline

 

#3 2009-10-25 19:29:55

masher1000

Godfather

1087966
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: black B6 '99 + B12,5 K7
WWW

Re: stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

Mało prawdopodobne żeby pękł jakiś dekiel albo miska ale generalnie jako sprawca, Twój tata jest raczej na przegranej pozycji - ale i tak chyba płaci ubezpieczenie?


__________________
Born to be Bandit
http://img128.imageshack.us/img128/1609/avtkl4.gif

Offline

 

#4 2009-10-25 19:52:42

michail

Użytkownik

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2009-03-22
Ujeżdżam: srebnego b6N K2

Re: stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

jak powiedział masher, mało prawdopodobne - nie mniej różne przypadki się zdarzają
i chyba nie ma co dywagować, była stłuczka, moto ucierpiało, OC pokrywa koszta (poprawcie mnie jeśli się mylę)
swoją drogą pomyśl jak sie musi czuć ten koleś, chwilę wcześniej miał sprawną maszynę a teraz musi się bawić w naprawy
dobrze że to w środku sezonu się nie stało

Offline

 

#5 2009-10-25 19:54:10

oliszka

Użytkownik

Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-21

Re: stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

nie wiem czy bardziej sie nie oplaca żeby ojciec na własna rękę mu naprawił ten motocykl bo potem traci się zniżki na ubezpieczeniu, a te części to chyba nie są jakieś mega drogie - tylko, że tu jest też problem bo tato chyba do końca własnie nie wie co tam się uszkodziło w tej hondzie i ile to wszystko może kosztować.

Offline

 

#6 2009-10-25 20:01:11

michail

Użytkownik

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2009-03-22
Ujeżdżam: srebnego b6N K2

Re: stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

trzeba by się bardzo dokładnie przyjrzeć, ale jeżeli maszyna była w super stanie to wątpię żeby gościu odpuścił chociaż jedną rysę na owiewce
..a każdy taki kawałek plastiku to grube koszty

Offline

 

#7 2009-10-25 20:03:57

RafalS600

Użytkownik

575065
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-08-02
Ujeżdżam: 600S 2004r

Re: stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

Sporo właśnie jeszcze zależy od właściciela CBR'y...może spróbuj jakoś z nim pojechac do serwisu i zeby ją oglądneli...powiedzieli cos się stało i ile bedzie kosztowac naprawa i wtedy można się zastanawiać co się bardziej opłaca...przypuszczam że jemu będzie obojętne czy za naprawę zapłaci OC czy Twój Tato osobiście...


Po odkręceniu rollgazu wchodzisz w inną rzeczywistość... najważniejsze żebyś dał rade z niej wrócić...

Offline

 

#8 2009-10-25 20:17:27

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

Ktoś próbuje wyłudzić kasę z ubezpieczenia i tyle.
Sprawę kierujemy na policję i zgłaszamy sprzeciw do zakładu ubezpieczeń.Próba wyłudzenia jest karana jak złodziejstwo.


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#9 2009-10-25 20:23:01

masher1000

Godfather

1087966
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: black B6 '99 + B12,5 K7
WWW

Re: stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

Ciekawe jak to udowodnisz, koleś powie że moto było ok a po glebie leci mu olej - dupa, cyce - wina sprawcy (czyt. pokrywa koszty).


__________________
Born to be Bandit
http://img128.imageshack.us/img128/1609/avtkl4.gif

Offline

 

#10 2009-10-25 20:26:28

czaszkot

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-02

Re: stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

nie jestem specjalistą w temacie ale wydaje mi się, że
olej z silnika możemy "wylać" na trzy sposoby:
1. urywamy filtr oleju
2. odkręcamy odp. śrubki
3. napierda... y młotkiem w silnik

sprawa śmierdzi...i zdecydowanie nie jest to swąd palonej gumy,
a raczej, jest to swąd palonej gumy maczanej w gównie.

Ostatnio edytowany przez czaszkot (2009-10-25 20:28:17)

Offline

 

#11 2009-10-25 20:56:28

oliszka

Użytkownik

Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-21

Re: stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

No właśnie, nie wiadomo jak w razie czego udowodnić, jeśli koleś by kłamał. Muszę się jeszcze taty dokładnie dopytać co tam z nim poustalał i jak to w ogóle wyglądało. Dzięki za odpowiedzi i sugestie:) jakby coś jeszcze Wam przyszło do głowy piszcie

Offline

 

#12 2009-10-25 20:57:12

GHoST705

Użytkownik

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-04-16
Ujeżdżam: B6 97r --- był

Re: stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

Hehe... ja miałem podobna sytuacje tylko że z autem.
Gościu zawolal z miejsca 1000zł - powiedziałem grzecznie spie... przaj dziadu...

Auto na mojego ojca zarejstrowane bodaj w MTU -- pokryli koszta a zniżek straciłem 0 bo pierwsza stluczka i parkingowa :] niewiem czemu ale tak sie stało i nie żałuje...

Niedawno mam miała mała krakse drugie auto ( nasze ) ubezp w PZU --- utrata zniżek 10% (było  -40% po zdarzeniu czyli nastepne ubezpieczenie jak przyjdzie do zapłaty bedzie niestety -30% ) zalezy ile płaci 1500zł ubez a tyle napewno nie płacisz chyba ze smiga Twoj Tata mercem czy innym Bmw albo ma pod maska 3,0...
U mnie 800zł normalnie czyli przez rok zapłace 80zł wiecej jesli nawet przez 2 to wyjdzie 160zł ....
Nie baw sie w naprawy i inne pierdoły tylko dowiedz sie w ubezpieczalni ( zależy jaka zabierają od 10-20% ) co Ci ( twojemu tacie ) grozi i wtedy kombinuj...

Ostatnio edytowany przez GHoST705 (2009-10-25 21:01:43)


Albo Suzuki Bandit albo nic ;]

Offline

 

#13 2009-10-25 21:37:03

michail

Użytkownik

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 2009-03-22
Ujeżdżam: srebnego b6N K2

Re: stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

czaszkot napisał:

sprawa śmierdzi...i zdecydowanie nie jest to swąd palonej gumy,
a raczej, jest to swąd palonej gumy maczanej w gównie.

Panowie wrzućmy na luz
Tomek by szedł na policję, jednocześnie na tym samym forum był cały temat "co zrobić w razie W" z krótki opisem jak szybko i sprawnie zorganizować takie wyłudzenie

niech oceną zajmą się mechanicy i pamiętajmy, że było nie było, ucierpiał tu motocykl - a więc coś co nas wszystkich łączy

Offline

 

#14 2009-10-25 21:43:28

manitou

Użytkownik

4217214
Skąd: Bydgo-Nakło
Zarejestrowany: 2008-12-03
Ujeżdżam: B12 S 01'

Re: stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

Dokladnie lepiej tez 10% z OC sciagnac niz sie bawic w naprawy.. Wlasciciel moto (chyba jak kazdy) bedzie probowal wyciagnac kase bo peknieta owiewke trzeba przeciez wyrzycic i kupic nowke z  salony "Hądy" a nie pokleic i pomalowac w garazu.
A te CBR 954 wiem ze maja jakis slaby punkt przy misce olejowej. Mam 2 kumpli na takowych i jeden niedawno musial tam spawac a drugi zauwazyl ze juz mial spawane. Ale przy takim przewroceniu to raczej marne szanse na uszkodzeniu tego bo to jest centralnie pod moto

Ostatnio edytowany przez manitou (2009-10-25 21:46:20)

Offline

 

#15 2009-10-26 07:38:09

przemir

Joker

Skąd: Jazgarzew
Zarejestrowany: 2007-11-20
Ujeżdżam: czarny 6.5S k6
WWW

Re: stłuczka samochód z hondą cbr czy tak mogło być?

Tomek napisał:

Ktoś próbuje wyłudzić kasę z ubezpieczenia i tyle.
Sprawę kierujemy na policję i zgłaszamy sprzeciw do zakładu ubezpieczeń.Próba wyłudzenia jest karana jak złodziejstwo.

jaka teoria spisku, gosc sie zagapil musi placic. kierujesz badz odpowiedzialny za to co robisz. To w jakim stanie moto bylo wczesniej jest tylko wymyslami klepanymi w klawiature, dzieki ktorym koles zacznie cfaniaczyc i robimy z kata ofiare bo tamten napewno chcial go przekrecic - litosci.


/pisze to z pozycji osoby ktorej rozwalono brame a teraz walcze o odszkodowanie bo brama byla stara, ale sie otwierala a furtka zamykala a teraz jest odwrotnie przez to ze slupy sie wykrzywily furtka sie nie zamyka a brama nie daje otworzyc - ale to ja jestem cfaniak ktory chce miec "nowa brame" a chce miec tylko taki stan jak przed dzwonem ale w tym kraju to jestem cfaniak bo powinienem jeszcze posprzatac po gosciu czesci i wrzucic do swojego worka za ktory zaplace z usmiechem

zastanowcie sie - moze moto upadlo na kraweznik i olej poplynol bo kosztow narobilo sie sporo? gosc/motocyklista postwail swojego rumaka pod blokiem jak zawsze, co rano jezdzil do pracy a teraz co ? jest winny bo przeciez puszka ma prawo cafac.

nie bronie moto, niech ojciec napisze oswiadczenie, opisze rzeczowo sytuacje bez sciem a to czy gosc bedzie chcial dac za duzo dojda w ubezpieczalni /przynajmneij u nas w sluzbowych Alianz b ladnie patrzy i czyta ze zrozumieniem opisy zdarzen/

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotel-Pension Janssen - Gästehaus Huus an't Deep Ubytovåní Arc 1950