Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


  • Index
  •  » Luźne gadki
  •  » Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

#31 2009-09-22 13:53:50

wojtecki88

Użytkownik

1171629
Skąd: Jaksonów (Wrocław)
Zarejestrowany: 2008-07-04
Ujeżdżam: gsf 650 k5
WWW

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

THOMAS napisał:

A tak na marginesie ilu tak na prawdę z was nie zatrzymało się kiedyś do kontroli....

ja poprostu troche za szybko jechalem i za pozno pana policjanta zauwazylem


Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej
Rozpędzić się jest łatwo, zatrzymać się możesz nie mieć już okazji

Offline

 

#32 2009-09-22 13:57:49

Pitbull200

Traffic Circle Tamer

4932175
Zarejestrowany: 2008-06-02
Ujeżdżam: 650 N Black Bitch

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

THOMAS napisał:

P eskalacji przemocy

Tak, tak, to zupełnie niepotrzebne

Offline

 

#33 2009-09-22 14:03:22

Marqs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-29

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

Jak zwykle są ludzie nie umiejący czytać między wierszami. Moje poglądy nie mówią o strzelaniu w każdym przypadku, ale skoro co niektórzy nie rozumieją to wypowiem się bezpośrednio. Ale najpierw odpowiem Ci nezka - jeżeli mignął mi w krzakach glina z lizakiem i widzę że za mną ruszają to się zatrzymuję i potulnie płacę mandat. Carabinieri też nie wyciągają snajperek z bagażnika i nie tłoczą do uciekiniera.
Ale wracając:
- ilu z Was wie jak się powinien zachować zatrzymany kierowca do kontroli? Jak ktoś ma pytania w tym temacie to polecam "Uwaga Pirat" - znajomość zasad przez kierowców powala;
- Policjant jest od wyegzekwowania kary za nieprzestrzegania prawa ustanowionego przez prawodawcę;
- jak napisał Tomek - większość chełpi się tym że spierdoliło glinom ale jak coś zostanie ukradzione to pada pytanie "Gdzie te psy?";
- każdego funkcjonariusza posiadającego broń obowiązuje PUB (Prawo użycia broni) - jeżeli jest spełniony którykolwiek z wymienionych tam punktów to Policjant, SG, WOP itp mają prawo użyć broni palnej. To nie film "Brudny Harry";
- Poznań nie było egzekucją - facet się nie zatrzymał do kontroli i próbował uciekać - wniosek - miał coś na sumieniu a że zachodziło podejrzenie, że uciekinier jest przestępcą (bo takowego szukali) to mieli prawo użyć broni. Co innego jakby wyciągnęli gościa z auta i wpakowali mu kulę w łeb.
- nie żal mi żadnego z tych durni którzy przez swoją głupotę, szpanerstwo i próbę odgrywania bohatera filmów z Hollywood skończyli na drzewach czy na maskach samochodów.
Bycie gliną to nie jest łatwy kawałek chleba, ktoś napisał o przywilejach - jakie kurwa mają przywileje? Tak oficjalnie, no jakie? A jakie mają np. ubezpieczenia? warunki leczenia? Ilu z nich ryzykuje codziennie wychodząc na zwykły patrol?
Na pewno są i tacy - sam doświadczyłem - którzy uważają się za Policjantów z Miami ale to jest odsetek. Jeżeli sami nie nauczymy się przestrzegać prawa i egzekwować go od innych to nigdy w tym kraju nie będzie bezpiecznie. Thomas - doskonały przykład!!!! A po takim durniu ja podjeżdżam na stację i nie mogę zatankować bo obsługa twierdzi że motocykliści tankują i nie płacą.

zaqaz - SIG SAUER P226 - może kiedyś... - Pagan nie frustruj mnie

Offline

 

#34 2009-09-22 14:24:15

Mikelito

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-12-17
Ujeżdżam: Bandit 600 N z 1999

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

"Bycie gliną to nie jest łatwy kawałek chleba, ktoś napisał o przywilejach - jakie kurwa mają przywileje? Tak oficjalnie, no jakie? A jakie mają np. ubezpieczenia? warunki leczenia? Ilu z nich ryzykuje codziennie wychodząc na zwykły patrol? "

Marqs hipokrytą jesteś.

Ano mają przywileje emerytalne, dodatek za rozłakę, dodatek mundurowy, dodatek stażowy, dodatek na mieszkanie, 13 pensję, wakacje pod gruszą i inne. Mam jeszcze wyliczać? Możliwość przejścia na emeryturę po bodajże 20 latach służby. Związek zawodowy, który staje w obronie całej frakcji. Więc nie mów mi tutaj o warunkach ubezpieczenia i warunków leczenia.  Ryzyko codziennie wychodząc na patrol ? No to jest już chyba wliczone w sam zawód policjanta nie?
A ja skończyłem liceum, studia, znam 2 języki obce i nie stoi za mną żaden związek zawodowy, co lepsze nie mam żadnych przywilejów, w kolejce do ortopedy jestem zapisany na 14 kwietnia 2010, a jak mnie potrąci samochód i zostanę sparaliżowany to ZUS nie wypłaci mi renty bo nie mam przepracowanych 5 lat. Więc proszę nie mów mi o przywilejach.


Nie żyjemy w US, tylko w Polsce.
Dajmy Policji robić swoje i już.

EDIT: Tomek nie mam żalu o to że mają przywileje. Niech je sobie mają. Denerwuje mnie tylko jak ktoś mówi że ich nie mają i jak to mają źle i strasznie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każda strona ma swoje racje - na tym polega demokracja. Jedyne co mnie wpienia to hipokryzja i tyle. Gdybym chciał pójść do Policji czy gdziekolwiek indziej to bym poszedł ale nie leży to w kręgu moich zainteresowań.

Tyle w temacie.

Ostatnio edytowany przez Mikelito (2009-09-22 14:52:05)


Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie.

Offline

 

#35 2009-09-22 14:48:56

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

.... wyciąłem swój post.Szkoda słów...

PS>A co do renty wypadkowej.Studia ukończone -a nie zaczęte- wliczają się do stażu pracy W takich wypadkach ZUS wypłaci rentę


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#36 2009-09-22 16:08:59

THOMAS

Pogotowie warsztatowe

4181981
Skąd: Warszawa - Ursynów
Zarejestrowany: 2009-04-06
Ujeżdżam: GSF 600N+S;)

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

Mikelito jeśli uważasz że wspomniane przywileje są czymś wyjątkowym to może porozmawiajmy o górnikach.... Albo może o tym jak jest w realu... Nie wiem czy Twoje zainteresowania i to co robisz każdego dnia stanowi dla Ciebie zagrożenie?


http://www.motostat.pl/user_images/10474/icon3.png

Offline

 

#37 2009-09-22 16:41:42

Mikelito

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-12-17
Ujeżdżam: Bandit 600 N z 1999

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

THOMAS napisał:

Mikelito jeśli uważasz że wspomniane przywileje są czymś wyjątkowym to może porozmawiajmy o górnikach.... Albo może o tym jak jest w realu... Nie wiem czy Twoje zainteresowania i to co robisz każdego dnia stanowi dla Ciebie zagrożenie?

Nie moja praca nie stanowi zagrożenia dla mojego życia lub zdrowia. W żadnych z moich powyższych postów nie zanegowałem słuszności wszelkiego rodzaju przywilejów jakie mają służby mundurowe. Napisałem jedynie, że denerwuje mnie hipokryzja jaką zaprezentował Mistrz Ciętej Riposty Lord Malkontent Marqs mówiąc że takich przywilejów nie ma bądź jest ich za mało. Do tematu można wrzucać górników, hutników, lekarzy i inne zawody niosące ze sobą ogromny stres i zagrożenie dla życia. Przy tym wszystkim należy jednak pamiętać o ludziach, którzy za te przywileje płacą ze swoich podatków - czyli na przykład mnie.
Jaki stan państwa i finansów publicznych taki i poziom przywilejów. Wiadomo że każdemu mało, w tej sytuacji czuję się wysoce niekomfortowo, bo wiem że moje poglądy na pewno nie będą podobały się osobom, które wyżej wymienione zawody uprawiają.

Uważam również, że jest to temat na osobny wątek, bo robi się wielki off topic. Bardzo chętnie podyskutuję z Wami, powymieniam poglądy. Nie twierdzę, że mam 100% racji dlatego chętnie usłyszę zdanie innych na ten temat, co może przełożyć się na zweryfikowanie mojego podejścia na ten temat.


Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie.

Offline

 

#38 2009-09-22 18:23:05

nezka

Użytkownik

Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 2009-05-24
Ujeżdżam: Bandit 1200S K5

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

Marqs napisał:

Jak zwykle są ludzie nie umiejący czytać między wierszami.

Nie każ się domyślać twoich poglądów tylko je jasno i zwięźle przedstawiaj. Czytając twój text "...sam sobie winien..." widać,że popierasz strzelanie blokowanie i inne metody pościgu które doprowadzają do nieszczęść.
Ja uważam, że policja nie powinna prowadzić pościgu - zwłaszcza za motocyklistą - tym bardziej w nieoznakowanym radiowozie z kamerą.
To co pokazują w tym głupim programie w ( tfu) UP a zwłaszcza komentarz rodem z lat 70-tych to zgroza!! samochód przed nimi ledwo się mieści a oni z tyłu ładują się na trzeciego, przez ciągłe linie, wysepki... skąd do q..wy nędzy jadąc z przeciwka mam wiedzieć,ze to radiowóz??
Nie jestem zwolennikiem łamania przepisów i nie namawiam nikogo, ale ja już jeżdżę po drogach 35 lat ( motocyklem i samochodem) i nie spotkałem nikogo kto nigdy nie złamał przepisów, nie jechał za szybko itp. Sam jeżdżąc motocyklem widzę pod 90% znaków i przepisów przypis: "nie dotyczy motocykli". Respektuje Stop, Sygnalizacje Świetlną i Ustąp Pierwszeństwa i kilka podobnych... zresztą jak się dobrze przyjrzycie to i wy to zauważycie ( zwłaszcza dobrze widać na linii ciągłej). Do kontroli się zatrzymam jak zauważę, ale nie chciałbym aby kiedyś przypadkiem nie zastrzelili mnie lub rozjechali radiowozem, bo ich nie zauważyłem...
Pozdrawiam


pozdrawiam
nezka - B12K5 - Qń

Offline

 

#39 2009-09-22 20:29:26

Marqs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-29

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

Mikelito napisał:

Marqs hipokrytą jesteś.

skończyłeś psychologię czy wyczytałeś to w moim dossier? Wskaż mi proszę moją hipokryzję...

Mikelito napisał:

Ano mają przywileje emerytalne,

- 40% uposażenia po 15 latach w pizdu kasy;

Mikelito napisał:

dodatek za rozłakę,

- nie wiem czy policja ma, ale wojsku nie przysługuje jeśli pracujesz w swoim pierwszym garnizonie a rodzinę masz na Kamczatce

Mikelito napisał:

dodatek mundurowy,

- za który masz sobie zakupić mundur, obszyć go itp bo państwo Ci nie da;

Mikelito napisał:

dodatek stażowy,

- 5% po 5 latach, 9% po 9 i 12% po 12 - od podstawowego uposażenia;

Mikelito napisał:

dodatek na mieszkanie,

- nie wiem gdzie taki znalazłeś;

Mikelito napisał:

13 pensję,

- jak każdy pracownik budżetówki;

Mikelito napisał:

wakacje pod gruszą

- dla tych z najmniejszym dochodem na członka rodziny w zajebistych kurortach które zatrzymały się w latach 70-tych;

Mikelito napisał:

i inne.

- jakie? Pewnie stoją ponad prawem, są jak Sędzia Dredd i nie płacą za paliwo.... Jak Ci tak źle to czemu nie wstąpisz do Policji, żeby mieć takie zajebiste przywileje?? I kto tu jest hipokrytą??

Mikelito napisał:

Mam jeszcze wyliczać? Możliwość przejścia na emeryturę po bodajże 20 latach służby.

- j.w.

Mikelito napisał:

Związek zawodowy, który staje w obronie całej frakcji.

- jak każdy zakład pracy poza MONem;

Mikelito napisał:

Ryzyko codziennie wychodząc na patrol ? No to jest już chyba wliczone w sam zawód policjanta nie?

- dlatego należy mu zapewnić maksimum bezpieczeństwa (wyposażenie, szkolenie, procedury).

Mikelito napisał:

A ja skończyłem liceum, studia, znam 2 języki obce i nie stoi za mną żaden związek zawodowy, co lepsze nie mam żadnych przywilejów, w kolejce do ortopedy jestem zapisany na 14 kwietnia 2010, a jak mnie potrąci samochód i zostanę sparaliżowany to ZUS nie wypłaci mi renty bo nie mam przepracowanych 5 lat. Więc proszę nie mów mi o przywilejach.

- Ty się chwalisz czy się żalisz? Weź się chłopie za jaja a nie płaczesz że jesteś poszkodowany przez los. Zdziwiłbyś się jak bardzo szpitale MSWiA oraz Wojskowe - są takowe tylko z nazwy. Moi dwaj kumple którzy doznali urazu podczas wykonywania zadań służbowych czekają na operację do maja przyszłego roku.



Mikelito napisał:

jak to mają źle i strasznie.

- jak mawia Wujek Sam "Join us!"

A teraz do Nezki -

nezka napisał:

Ja uważam, że policja nie powinna prowadzić pościgu - zwłaszcza za motocyklistą - tym bardziej w nieoznakowanym radiowozie z kamerą.

- dlaczego? Czyli jakiś debil bez tablicy, lub z wygiętą (którą wielu się chełpi) ma prawo pozostać bezkarnym tylko dlatego, że w wyniku pościgu może zginąć? A jak zajebie w samochód który skręcał w lewo i nie był w stanie zauważyć debila na 2oo jadęcego 200 km/h to pewnie byś chciał zlinczować samochodziarza.

I to niby ja jestem hipokrytą...

Offline

 

#40 2009-09-22 21:38:38

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

A może założyć nowy wątek i 99% postów tam przenieść ?
Jak napisałem tak zrobiłem
A teraz to juz czekam komu pierwszemu nerwy puszczą albo komu zabraknie argumentów


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#41 2009-09-22 21:40:51

zuluss

Użytkownik

501758
Skąd: Poznań/Luboń
Zarejestrowany: 2008-10-10
Ujeżdżam: Czarny Bandzior 650 A K7

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

Debata na całego sie rozwineła ....


Mnóstwo wyjazdów i tyle samo powrotów !
[...] codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.

Offline

 

#42 2009-09-22 22:38:18

Mikelito

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-12-17
Ujeżdżam: Bandit 600 N z 1999

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

Po raz kolejny zacytuję Ciebie Marqs:

"Bycie gliną to nie jest łatwy kawałek chleba, ktoś napisał o przywilejach - jakie kurwa mają przywileje? Tak oficjalnie, no jakie? A jakie mają np. ubezpieczenia? warunki leczenia? Ilu z nich ryzykuje codziennie wychodząc na zwykły patrol?"

W moim poprzednim poście ograniczyłem się do wyliczenia "jakie to kurwa mają przywileje". A ty skomentowałeś w swoim ostatnim poście jakie te przywileje są małe, słabe i gówno warte. Twoja hipokryzja wynika z tego, że najpierw piszesz że nie mają przywilejów, a gdy ktoś już je wymieni to starasz się je całkowicie zdyskredytować i żeby to stwierdzić to nie trzeba kończyć psychologii.

Myślisz, że masz patent na mądrość i jeden wielki z Ciebie tzw. "besser wieser" - wszechwiedzący.

Odnosząc się do twojego pytania czy się chwalę czy się żalę to jak najbardziej się chwalę i nie uważam siebie za poszkodowanego przez los.

Nie wiem jakie są szpitale wojskowe ani MSWiA bo nigdy w takim nie byłem i nie planuję się znaleźć. A twoje argumenty zaczynają mi przypominać takie w stylu " A bo u was to murzynów biją"


Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie.

Offline

 

#43 2009-09-22 22:56:57

Marqs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-29

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

Ponieważ to nie są przywileje. Przywilej to coś co wyróżnia jednych od drugich. Ty tymczasem wymieniłeś rzeczy ogólnie dostępne w budżetówce. Nie uważam się za, jak to ładnie określiłeś "besser weiser" ale co nieco o pewnych rzeczach wiem i zalewa mnie jak ktoś pierdoli farmazony o czymś o czym nie ma pojęcia. Aż mnie śmiech czasami bierze jak "znawcy" wypowiadacie się o służbie Policji o tym jak Oni traktują, jacy to są uprzywilejowani itp. Wychodzi na to, że wszyscy przestrzegają prawa tylko nie Policja. Więcej nie chce mi się na ten temat gadać. Z taką wiedzą i takim podejściem możecie robić za "ekspertów" w TV.

Offline

 

#44 2009-09-23 00:08:23

Aspiryna

Użytkownik

Skąd: Południe/ ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-01-05
Ujeżdżam: B600N K1 a mnie kobieta ;P

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

wesoło się czyta ... mniam hehe


Prędkość może kiedyś zabije Cię, lecz dziś to ona żyć Ci daje....

Offline

 

#45 2009-09-23 00:46:56

Jacekrysiek

Użytkownik

Skąd: londyn/ostrowiec sw
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: czarny 600S '01

Re: Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

pagan napisał:

Dawno mnie nie było i widzę że się dzieje

  Jak nie ty ich, to oni ciebie

pagan jak zwykle oszczedny w slowach a chyba mialby tu najwiecej do powiedzenia ( milo zobaczyc znowu jakis znak zycie  - tak przy okazji - znaczy jeszcze dychasz chlopie)

nie znam bierzacych realiow polskich , mam co prawda jakichs tam policjantow w rodzinie czy znajomych i jakos nie widze zeby zycie przecietnego policjanta jakos odbiegalo standardami od zycia przecietnego inzyniera, nauczyciela czy stolorza na wsi. bo chyba o tym tu mowimy : ze niby - jak to zajebiscie byc glina, miec giwere, i szybka bryke.
To ze jakis policjant kombinuje : nie wiem , np sprzedaje paliwo na lewo czy jakies inne machlojki. Ok .powiemy cwaniak i stara sie zarobic. A przeciez kazdy wie ze -podaje znowu przyklad- gornik troche wegla zapierdoli, lekarz leki ze szpitala , nauczyciel dlugopisy i zszywacze biurowe, jakis mechanik podkladki z zakladu , budowlaniec cegle itp. przyklady mozna mnozyc. Taka jest natura polaka kombinatora ze : sa srubki to bierze srubki . Stara sie wykorzystac swoja pozycje tak jak tylko moze i na tym zarobic .Tak kiedys nas wychowal system i kazdy staral sie przezyc. Czasy sie zmieniaja wiec moze i ludzie sie zmienia.
Dla mnie policjant to jest zawod jak kazdy inny - ok - niebezpieczny jak by powiedzial Mikelito czy Marqs bo tu sie zgadzaja, ale w koncu ktos ta robote musi wykonac.
A tak troche odbiegajac od tematu - czemu akurat albo Marqs albo Mikelito musza tak bardzo dowiesc swojej racji.Ludzka chec narzucania wlasnej woli czy kolejna natura Polaka.? Czemu jeden nie powie a chuj ci w dupe masz racje i chodzmy na piwo . Wiem ze cisnienie przy tym sie Wam nie podnosci - bo jezeli tak to szkoda zdrowia marnowac- bo wiadomo ze szpitale czy to MSWiA  czy ogolnokrajowe raczej Wam w tym przypadku nie pomoga.

ale poza tym ciekawy temat- duzo sie dowiedzialem

sorki ze przerwalem chlopaki


never trade luck for skill

Offline

 
  • Index
  •  » Luźne gadki
  •  » Policja uprawnienia i inne słuzby mundurowe-wolna amerykanka

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Novotel Ulaanbaatar