Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#16 2009-09-18 14:58:10

zaqaz

Użytkownik

9427565
Skąd: Cieszyn (okolice)
Zarejestrowany: 2009-09-09
Ujeżdżam: B600N'99

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

Tolinek napisał:

Zaqaz - czil ałt kolego

Znaczy się coś nie tak? Bo ja w sumie jeszcze chyba nie tutejszy, a już na pewno nie zorientowany...


Tomku, no rozwiązanie niemal idealne, ale, żeby 120 "ejro" to chyba jednak wole poćwiczyć machanie lewą płetwą. Widać za dużo od życia wymagam, żeby tanie i łatwe w montażu było...
Nie to żebym był pazera czy coś, ale taka kwota to spora część customowego malunku jaki chce zaaplikować mojej Bonie, więc chyba pozostaje wariant z licznikiem rowerowym


"Nihil fieri potest dementius, quam scientem in eum locum venire, ubi libertatem sis perditurus."
"Nic nie może być bardziej głupiego, jak świadomie przyjść na takie miejsce, gdziebyś miał stracić wolność."

Pozdrawiam
ZaQaZ

Offline

 

#17 2009-09-18 15:04:53

Tolinek

Iskierka

Skąd: Wrocław/Ryn
Zarejestrowany: 2008-07-02
Ujeżdżam: B12N 2002'
WWW

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

A czytałeś temat o liczniku biegów na naszym forum? Za te pieniądze - moim zdaniem - nie warto.


__________________________________________________________
Łyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyn................

Offline

 

#18 2009-09-18 15:08:11

okrop

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-03-18
Ujeżdżam: B12S '03
WWW

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

Dlatego polecam patent chestera.
Jasli ktos zainteresowany detalami, to zapraszam na PW - skontaktuje z autorem.


okrop.
krk
B12S 03'
http://images.spritmonitor.de/326035_3.png

Offline

 

#19 2009-09-18 15:13:16

zaqaz

Użytkownik

9427565
Skąd: Cieszyn (okolice)
Zarejestrowany: 2009-09-09
Ujeżdżam: B600N'99

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

To ten patent który o ile mnie pamięć nie myli ma shiftlight programowane w trzech zakresach obrotu, a w wersji rozwojowej miał mieć inne podświetlenie i sensor natężenia światła? Jeśli o to idzie to czytałem, choc nieco ta dłubanina mnie zniechęta, ale widac to zdaje się jedyne ekonomiczne wyjście.


"Nihil fieri potest dementius, quam scientem in eum locum venire, ubi libertatem sis perditurus."
"Nic nie może być bardziej głupiego, jak świadomie przyjść na takie miejsce, gdziebyś miał stracić wolność."

Pozdrawiam
ZaQaZ

Offline

 

#20 2009-09-18 15:37:27

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

O ile mnie pamięć nie myli to nie trzeba do naszego rozwiązania forumowego przerabiać czujnika.Pasuje bodajże od GS550 czy jakoś tak.Poprawcie mnie jeśli się mylę.Tamten ma już wyprowadzenie porobione fabrycznie.Zostaje tylko elektronika ale to to już koledzy by zrobili jak się dogadasz .Więc za dużo mniejszą kasę myślę że w 100 zł się zmieścisz z gratami i robocizną kolegów.Jest warunek musisz to sam zamontować w Dziorku bo inaczej znowu browar albo flaszka pęknie


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#21 2009-09-18 22:17:38

zaqaz

Użytkownik

9427565
Skąd: Cieszyn (okolice)
Zarejestrowany: 2009-09-09
Ujeżdżam: B600N'99

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

Hmmmm, podoba mi się tu, w końcu to jedna z niewielu domen gdzie obowiązująca waluta jest na swój sposób kożystna dla obu stron, a nie jakieś ściereczki czy gąbeczki

Zna ktoś z Was to rozwiązanie:
http://www.suzi-rider.yoyo.pl/tech02.htm
wygląda ciekawie, ale nie wiem gdzie ten czujnik jest i jakie jest do nieg dojście, co sądzicie o tym patencie?


"Nihil fieri potest dementius, quam scientem in eum locum venire, ubi libertatem sis perditurus."
"Nic nie może być bardziej głupiego, jak świadomie przyjść na takie miejsce, gdziebyś miał stracić wolność."

Pozdrawiam
ZaQaZ

Offline

 

#22 2009-09-18 22:26:17

Tolinek

Iskierka

Skąd: Wrocław/Ryn
Zarejestrowany: 2008-07-02
Ujeżdżam: B12N 2002'
WWW

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

To jest rozwiązanie o którym pisze Okrop.


__________________________________________________________
Łyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyn................

Offline

 

#23 2009-09-18 22:31:38

zaqaz

Użytkownik

9427565
Skąd: Cieszyn (okolice)
Zarejestrowany: 2009-09-09
Ujeżdżam: B600N'99

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

Acha, myślałem, (albo i nie, ale to już kwestia psychiatryczna raczej) że chodzi o jeszcze inny patent, no to pytanie drugie, jak ma się tu kwestia wiercenia tych otworów i czy łatwo przy tym coś popsuć... bo to to umiem jak nikt inny


"Nihil fieri potest dementius, quam scientem in eum locum venire, ubi libertatem sis perditurus."
"Nic nie może być bardziej głupiego, jak świadomie przyjść na takie miejsce, gdziebyś miał stracić wolność."

Pozdrawiam
ZaQaZ

Offline

 

#24 2009-09-18 22:34:28

Jacekrysiek

Użytkownik

Skąd: londyn/ostrowiec sw
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: czarny 600S '01

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

nie wiem czy Grzesiek82 nie robil czegos podobnego ,w kazdym razie zna sie na elektronice i jakby co moze pomoze. mieszka  gdzies na poludniu ale chyba bardziej wschod polski niz zachod.

a odnosnie Pitbula i Tolinkowego  przekomarzania sie - to to dwoch zgrywusow, wiec sie przyzwyczaj na przyszlosc . wogole tu na forum ciezko ci bedzie kogos wkurwic- moderatorzy daja za duzo luzu

Ostatnio edytowany przez Jacekrysiek (2009-09-18 22:34:40)


never trade luck for skill

Offline

 

#25 2009-09-18 22:55:06

zaqaz

Użytkownik

9427565
Skąd: Cieszyn (okolice)
Zarejestrowany: 2009-09-09
Ujeżdżam: B600N'99

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

A szkoda no, liczyłem, że będzie z kim poćwiczyć ciętą ripostę i tym podobne


"Nihil fieri potest dementius, quam scientem in eum locum venire, ubi libertatem sis perditurus."
"Nic nie może być bardziej głupiego, jak świadomie przyjść na takie miejsce, gdziebyś miał stracić wolność."

Pozdrawiam
ZaQaZ

Offline

 

#26 2009-09-18 23:42:47

Jacekrysiek

Użytkownik

Skąd: londyn/ostrowiec sw
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: czarny 600S '01

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

zaqaz napisał:

A szkoda no, liczyłem, że będzie z kim poćwiczyć ciętą ripostę i tym podobne

to z Marqsem mozesz pocwiczyc


never trade luck for skill

Offline

 

#27 2009-09-21 11:41:32

Grzesiek82

Użytkownik

3958893
Skąd: Krosno
Zarejestrowany: 2008-11-28
Ujeżdżam: 600N '01

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

zaqaz jak dla Ciebie to widzę tylko rozwiązanie z przerobionym lub założonym z innego moto czujnikiem biegu. Rozwiązanie które bazuje na pomiarze prędkości motocykla i prędkości obrotowej silnika nie zda tu egzaminu - jak wciśniemy sprzęgło i zaczniemy redukować to nie dowiemy się do jakiego biegu zredukowaliśmy aż do momentu puszczenia sprzęgła, chyba że przed redukowaniem spojrzymy na wskaźnik i będziemy sobie liczyć ile to już biegów zredukowalismy ale to moim zdaniem niema sensu.

Offline

 

#28 2009-09-21 11:57:26

zaqaz

Użytkownik

9427565
Skąd: Cieszyn (okolice)
Zarejestrowany: 2009-09-09
Ujeżdżam: B600N'99

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

dokładnie, gdzieś dokopałem się, a i ktoś o tym wspomniał tutaj, chodzi o system w którym ingerujemy w czujnik luzu, odpowiednio go modyfikując by pokazywał każdy bieg, pytanie jak trudna jest taka modyfikacja i czy ktoś z tutejszych to już testował?

Myślałem nad tym pomysłem i w oparciu o foty jakie widziałem doszedłem do wniosku że można by to zrobić na ledach, zamiast budować cały okład wystarczyłoby kablem 8 żyłowym o niskim przekroju pościć sygnał z każdego czujnika na inną diodę, a same diody zmieściły by się pewnie w którymś z zegarów... ale to ja na razie luźna koncepcja bez podparcia wiedza z zakresu elektroniki mi takich tam.


"Nihil fieri potest dementius, quam scientem in eum locum venire, ubi libertatem sis perditurus."
"Nic nie może być bardziej głupiego, jak świadomie przyjść na takie miejsce, gdziebyś miał stracić wolność."

Pozdrawiam
ZaQaZ

Offline

 

#29 2009-09-21 14:37:06

Grzesiek82

Użytkownik

3958893
Skąd: Krosno
Zarejestrowany: 2008-11-28
Ujeżdżam: 600N '01

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

Na LED-ach również można ale jak zastosujemy elementy smd i wyświetlacz to wcale dużo miejsca nie zajmie. Zresztą płytkę z elementami można schować w lampie lub za plastikiem koło baku i stamtąd puścić przewody tylko do wyświetlacza. Sam mam ochotę zrobić sobie coś takiego z tym że wyświetlanie biegów będę miał na wyświetlaczu LCD który mam już zamontowany i wyświetla temp. oleju, powietrza i napięcie akumulatora . Czekam tylko aż trafi się czujnik biegów z fabrycznymi wyprowadzeniami.

Offline

 

#30 2009-09-21 15:00:58

zaqaz

Użytkownik

9427565
Skąd: Cieszyn (okolice)
Zarejestrowany: 2009-09-09
Ujeżdżam: B600N'99

Re: Zmiana biegów a wskaźnik zapiętego biegu

a to są takie czujniki, bo generalnie poziom paliwa tez by mi sie marzył i może jeszcze jakiś "lanserski" (znaczy: przydatny) bajer... temperatura oleju chyba by się przydała, no ie wiem co jeszcze, tester IQ jeźdźca może zamiast immobilizera ;D


"Nihil fieri potest dementius, quam scientem in eum locum venire, ubi libertatem sis perditurus."
"Nic nie może być bardziej głupiego, jak świadomie przyjść na takie miejsce, gdziebyś miał stracić wolność."

Pozdrawiam
ZaQaZ

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.worldhotels-in.com www.worldhotels-in.com