Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


  • Index
  •  » Technika
  •  » czujnik temperatury oleju. Gdzie go wkręcić?

#16 2009-06-10 16:41:11

MOTOMYSZOR

Użytkownik

3863132
Skąd: Irlandia
Zarejestrowany: 2008-10-29
Ujeżdżam: Bandit 1200 S '99.

Re: czujnik temperatury oleju. Gdzie go wkręcić?

Korek od wlewu oleju mam aluminiowy.
  Zakupiłem farbę do malowania modeli i pierwsza warstwa położona, nawet nieźle. Czujnik uznałem że też pomaluję....

Tylko odczyty mnie dziwią: po kilku minutach pracy silnika miska olejowa jest gorąca, chłodnica też a czujnik pokazuje niewiele ponad 20 stopni......
Niestety jazdy testowej nie było.
Chyba jednak będzie potrzebny przeszczep do korka oleju...... Wtedy będzie realna temperatura oleju.


B12S '99. Czarny mat.
Nigdy, w żadnych okolicznościach nie bierz jednocześnie proszka nasennego i środka przeczyszczającego.

Offline

 

#17 2009-11-08 22:32:08

dzvonec

Użytkownik

5703194
Skąd: z lubelszczyzny
Zarejestrowany: 2009-06-04
Ujeżdżam: Bandit 600S K1

Re: czujnik temperatury oleju. Gdzie go wkręcić?

Panowie ma ktos w bandziorku taki termometr? http://www.allegro.pl/item800318321_ter … 10901.html
i jak ma to jak mu sie sprawuje?


Bandzior mój to jest to, kocham go ...

Offline

 

#18 2009-11-08 22:45:32

Mad Jaro

Użytkownik

9287670
Skąd: Nysa / Opolskie
Zarejestrowany: 2008-01-23
Ujeżdżam: Niunię GSF600N 05'
WWW

Re: czujnik temperatury oleju. Gdzie go wkręcić?

Większość posiadających termometry oleju właśnie ma takie wkręcane w korek wlewu oleju.

Ja posiadam elektroniczny jak dobrze poszukasz ("microcomputer" słowo klucz) w dziele technika to tez znajdziesz jak to wygląda, sondę mam w korku wlewu. Mój się sprawuje wyśmienicie, szybki odczyt bo elektroniczny.

Co do tych wskazówkowych musisz kogoś dorwać zęby się wypowiedział.


               My Bikes                                 Akwarystyka Słodkowodna
   "To, że nie Jesteś "kimś..."
    Nie znaczy, że Jesteś "nikim..."                   "Drugie hobby"

Offline

 

#19 2009-11-08 23:05:01

MOTOMYSZOR

Użytkownik

3863132
Skąd: Irlandia
Zarejestrowany: 2008-10-29
Ujeżdżam: Bandit 1200 S '99.

Re: czujnik temperatury oleju. Gdzie go wkręcić?

Ja jestem bardzo zadowolony z termometru.

Silnik w czasie jazdy osiąga temperaturę około 60 stopni (w okolicy wlewu oleju tam gdzie czujnik).
Ale zanim ją osiągnie tą temperaturę to mija naprawdę sporo czasu.....

Wskazania tak umieszczonego czujnika są opóźnione względem temperatury oleju i podejrzewam że są sporo zaniżone.


B12S '99. Czarny mat.
Nigdy, w żadnych okolicznościach nie bierz jednocześnie proszka nasennego i środka przeczyszczającego.

Offline

 

#20 2009-11-09 09:10:14

masher1000

Godfather

1087966
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: black B6 '99 + B12,5 K7
WWW

Re: czujnik temperatury oleju. Gdzie go wkręcić?

MOTOMYSZOR napisał:

Ja jestem bardzo zadowolony z termometru.

Silnik w czasie jazdy osiąga temperaturę około 60 stopni (w okolicy wlewu oleju tam gdzie czujnik).
Ale zanim ją osiągnie tą temperaturę to mija naprawdę sporo czasu.....

Wskazania tak umieszczonego czujnika są opóźnione względem temperatury oleju i podejrzewam że są sporo zaniżone.

Chyba mówisz o jeździe teraz? Normalnie w sezonie temperatura u mnie i innych oscyluje między 85-100 stopni. Ten termometr nic nie zaniża, przecież olej tam bryzga wszędzie pod ciśnieniem więc nie ma tu znaczenie zagłebienie czujnika.


__________________
Born to be Bandit
http://img128.imageshack.us/img128/1609/avtkl4.gif

Offline

 

#21 2009-11-09 10:27:06

ukasz

Użytkownik

7054086
Skąd: zachodniopomorskie
Zarejestrowany: 2009-11-06
Ujeżdżam: jeszcze nic

Re: czujnik temperatury oleju. Gdzie go wkręcić?

MOTOMYSZOR napisał:

Ja jestem bardzo zadowolony z termometru.

Silnik w czasie jazdy osiąga temperaturę około 60 stopni (w okolicy wlewu oleju tam gdzie czujnik).
Ale zanim ją osiągnie tą temperaturę to mija naprawdę sporo czasu.....

Wskazania tak umieszczonego czujnika są opóźnione względem temperatury oleju i podejrzewam że są sporo zaniżone.

Co prawda nie mam jeszcze Bandita wiec nie mogę wskazać lepszego rowiązania. Ale żeby czujnik wskazywał właściwie powinien być zaniżony w oleju. Jeżeli będzie powyżej to ciepło będzie do niego „dochodzić”  poprzez obudowę i chłapnięcia oleju więc nie będzie  wskazywał jak należy.  Silniki spalinowe zwykle mają temperaturę pracy około 90 stopni.

Offline

 

#22 2009-11-09 10:43:00

dzvonec

Użytkownik

5703194
Skąd: z lubelszczyzny
Zarejestrowany: 2009-06-04
Ujeżdżam: Bandit 600S K1

Re: czujnik temperatury oleju. Gdzie go wkręcić?

Właśnie chodziło mi o dokładność pomiarów, skoro czujnik termometru nie jest zanurzony w oleju ale jeśli olej jest rozchlapywany po całym wnętrzu to może i po czujniku też. A owy czujnik właśnie teraz by był przydatny, bo miał bym kontrolę nad temperaturą kiedy chłodnica jest zatkana jak tu http://www.scigacz.pl/Zimowe,jazdy,597.html i czy takie zatkanie na dłuższą trase nie przegrzeje silnika? W aucie taki sposób stosuje i działa tyle, że tam mam wskaźnik  i jak coś nie tak to odsłaniam chłodnice i jazda. Stąd pomysł na czujnik do suzi.


Bandzior mój to jest to, kocham go ...

Offline

 

#23 2009-11-09 12:17:28

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: czujnik temperatury oleju. Gdzie go wkręcić?

Ja mam coś takiego.Jest na tyle dokładny że możesz zobaczyć na czas czy się nie przegrzewa
Normalna temperatura na nim to tak jak napisał masher1000 oscyluje między 80-100 stopni


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 
  • Index
  •  » Technika
  •  » czujnik temperatury oleju. Gdzie go wkręcić?

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.worldhotels-in.com